Feyenoord mist geblesseerde linksback Smal tegen Heracles
ROTTERDAM (ANP) - Gijs Smal mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo in de Eredivisie. De linksback viel woensdag uit met een hamstringblessure in het gewonnen thuisduel met Sparta Praag (4-2) in de Champions League.
Trainer Brian Priske kon vrijdag tijdens een persconferentie nog niets zeggen over de ernst van de blessure van Smal. Een uitslag van een scan moet duidelijkheid bieden. Hugo Bueno is wel weer fit en kan Smal vervangen. Bart Nieuwkoop viel tegen Sparta Praag uit met kramp maar is ook weer beschikbaar.
Priske vertelde dat de zege op Sparta Praag zijn ploeg goed heeft gedaan. "Iedereen is heel blij met de overwinning en ik denk ook met de inzet die we hebben getoond", zei hij. "Het is de eerste keer dat onze club in de Champions League 10 punten heeft behaald, dus dat is een mooie prestatie. We weten dat we in een goede positie staan voor de laatste twee wedstrijden in januari. Het voelt ook als een opluchting dat we thuis hebben gewonnen en iets terug konden geven aan onze supporters."
Feyenoord staat vierde in de Eredivisie, met een achterstand van 3 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht dat zondag voor eigen publiek tegen Go Ahead Eagles speelt. Heracles is de nummer 15 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.
5 uur geledenMALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.
13 uur geleden