Feyenoord mist geblesseerde linksback Smal tegen Heracles
ROTTERDAM (ANP) - Gijs Smal mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo in de Eredivisie. De linksback viel woensdag uit met een hamstringblessure in het gewonnen thuisduel met Sparta Praag (4-2) in de Champions League.
Trainer Brian Priske kon vrijdag tijdens een persconferentie nog niets zeggen over de ernst van de blessure van Smal. Een uitslag van een scan moet duidelijkheid bieden. Hugo Bueno is wel weer fit en kan Smal vervangen. Bart Nieuwkoop viel tegen Sparta Praag uit met kramp maar is ook weer beschikbaar.
Priske vertelde dat de zege op Sparta Praag zijn ploeg goed heeft gedaan. "Iedereen is heel blij met de overwinning en ik denk ook met de inzet die we hebben getoond", zei hij. "Het is de eerste keer dat onze club in de Champions League 10 punten heeft behaald, dus dat is een mooie prestatie. We weten dat we in een goede positie staan voor de laatste twee wedstrijden in januari. Het voelt ook als een opluchting dat we thuis hebben gewonnen en iets terug konden geven aan onze supporters."
Feyenoord staat vierde in de Eredivisie, met een achterstand van 3 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht dat zondag voor eigen publiek tegen Go Ahead Eagles speelt. Heracles is de nummer 15 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
6 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
8 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
8 uur geleden