Feyenoord mist geblesseerde linksback Smal tegen Heracles
ROTTERDAM (ANP) - Gijs Smal mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Heracles Almelo in de Eredivisie. De linksback viel woensdag uit met een hamstringblessure in het gewonnen thuisduel met Sparta Praag (4-2) in de Champions League.
Trainer Brian Priske kon vrijdag tijdens een persconferentie nog niets zeggen over de ernst van de blessure van Smal. Een uitslag van een scan moet duidelijkheid bieden. Hugo Bueno is wel weer fit en kan Smal vervangen. Bart Nieuwkoop viel tegen Sparta Praag uit met kramp maar is ook weer beschikbaar.
Priske vertelde dat de zege op Sparta Praag zijn ploeg goed heeft gedaan. "Iedereen is heel blij met de overwinning en ik denk ook met de inzet die we hebben getoond", zei hij. "Het is de eerste keer dat onze club in de Champions League 10 punten heeft behaald, dus dat is een mooie prestatie. We weten dat we in een goede positie staan voor de laatste twee wedstrijden in januari. Het voelt ook als een opluchting dat we thuis hebben gewonnen en iets terug konden geven aan onze supporters."
Feyenoord staat vierde in de Eredivisie, met een achterstand van 3 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht dat zondag voor eigen publiek tegen Go Ahead Eagles speelt. Heracles is de nummer 15 van de ranglijst.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
2 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.
3 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.
4 uur geleden