Feyenoord mist doelman Bijlow in bekerduel met Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord kan woensdag in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen niet beschikken over Justin Bijlow. De doelman ontbreekt in de selectie wegens een lichte blessure. Bijlow kreeg zondag in het met 5-0 gewonnen thuisduel met Willem II een knie van Kwasi Wriedt tegen zich aan en heeft daar nog te veel last van.
Nick Marsman neemt de plek van Bijlow onder de lat over. Marsman verving de voorbije periode Bijlow, die eind oktober een blessure opliep en tegen Willem II zijn rentree maakte, ook al.
Het basiselftal van Feyenoord is woensdag op nog een positie aangepast. Trainer Dick Advocaat geeft links voorin de voorkeur aan Luis Sinisterra. Ridgeciano Haps zit op de bank.
Bij sc Heerenveen maken Joey Veerman en Henk Veerman hun rentree in het basiselftal. Beide spelers ontbraken zondag in de startopstelling tegen AZ (3-1 verlies). Henk Veerman viel toen na rust nog wel in, Joey Veerman zat helemaal niet in de selectie.
Drie weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de Eredivisie ook tegenover elkaar in het Abe Lenstra-stadion. De Friezen wonnen toen met 3-0.
De winnaar van het duel tussen Heerenveen en Feyenoord ontvangt Ajax begin maart in de halve finale.
Opstelling Feyenoord: Marsman; Geertruida, Botteghin, Senesi en Malacia; Toornstra, Fer en Diemers; Berghuis, Linssen en Sinisterra.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
11 uur geleden