Feyenoord mist doelman Bijlow in bekerduel met Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord kan woensdag in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen niet beschikken over Justin Bijlow. De doelman ontbreekt in de selectie wegens een lichte blessure. Bijlow kreeg zondag in het met 5-0 gewonnen thuisduel met Willem II een knie van Kwasi Wriedt tegen zich aan en heeft daar nog te veel last van.
Nick Marsman neemt de plek van Bijlow onder de lat over. Marsman verving de voorbije periode Bijlow, die eind oktober een blessure opliep en tegen Willem II zijn rentree maakte, ook al.
Het basiselftal van Feyenoord is woensdag op nog een positie aangepast. Trainer Dick Advocaat geeft links voorin de voorkeur aan Luis Sinisterra. Ridgeciano Haps zit op de bank.
Bij sc Heerenveen maken Joey Veerman en Henk Veerman hun rentree in het basiselftal. Beide spelers ontbraken zondag in de startopstelling tegen AZ (3-1 verlies). Henk Veerman viel toen na rust nog wel in, Joey Veerman zat helemaal niet in de selectie.
Drie weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de Eredivisie ook tegenover elkaar in het Abe Lenstra-stadion. De Friezen wonnen toen met 3-0.
De winnaar van het duel tussen Heerenveen en Feyenoord ontvangt Ajax begin maart in de halve finale.
Opstelling Feyenoord: Marsman; Geertruida, Botteghin, Senesi en Malacia; Toornstra, Fer en Diemers; Berghuis, Linssen en Sinisterra.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
3 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
3 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is na een overwinning tegen Heracles Almelo gestegen naar de achtste plaats in de Eredivisie. Het elftal van coach Maurice Steijn won zondag op Het Kasteel met 2-0. Heracles zakte met coach Ernest Faber naar de laatste plaats.
7 uur geleden