Feyenoord met Sinisterra, maar zonder zieke Senesi
ROTTERDAM (ANP) - De Argentijnse verdediger Marcos Senesi ontbreekt bij Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen 1. FC Union Berlin in de Conference League (aanvang: 18.45 uur). De Zuid-Amerikaan is ziek. Lutsharel Geertruida is zijn vervanger in de achterhoede.
Luis Sinisterra is wel weer van de partij. De aanvaller ontbrak afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-2) door een late terugkeer van interlandverplichtingen met Colombia. Trainer Arne Slot liet woensdag in zijn voorbeschouwing weten dat zijn vleugelspits nog een twijfelgeval was, omdat hij nog niet helemaal fit was. Door de rentree van Sinisterra moet Cyriel Dessers weer op de bank beginnen.
Feyenoord leidt in groep E met 4 punten. Union Berlin, de huidige nummer 5 van de Bundesliga, staat na twee speelronden op 3 punten.
Incident
In de aanloop naar het duel deed zich in Rotterdam een ernstig incident voor. Een groep hooligans viel een delegatie van de Duitse club woensdagavond in het centrum van de stad in een horecagelegenheid aan. Daarbij werd de groep van 25 personen, onder wie voorzitter Dirk Zingler en directielid Oskar Kosche, met stoelen en glazen bekogeld.
Eén vrouw uit het Duitse gezelschap raakte lichtgewond en moest naar het ziekenhuis. "Hoewel buiten haar invloedssfeer, biedt Feyenoord 1. FC Union Berlin excuses aan voor wat er is voorgevallen", liet de Rotterdamse club onder meer weten. De KNVB sprak van een schandalig voorval en bood voorzitter Zingler en zijn clubgenoten namens de hele Nederlandse voetbalwereld "ons diepgemeende medeleven" aan.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
8 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
10 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
11 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
12 uur geleden