Feyenoord met Sinisterra, maar zonder zieke Senesi
ROTTERDAM (ANP) - De Argentijnse verdediger Marcos Senesi ontbreekt bij Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen 1. FC Union Berlin in de Conference League (aanvang: 18.45 uur). De Zuid-Amerikaan is ziek. Lutsharel Geertruida is zijn vervanger in de achterhoede.
Luis Sinisterra is wel weer van de partij. De aanvaller ontbrak afgelopen zaterdag in de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk (2-2) door een late terugkeer van interlandverplichtingen met Colombia. Trainer Arne Slot liet woensdag in zijn voorbeschouwing weten dat zijn vleugelspits nog een twijfelgeval was, omdat hij nog niet helemaal fit was. Door de rentree van Sinisterra moet Cyriel Dessers weer op de bank beginnen.
Feyenoord leidt in groep E met 4 punten. Union Berlin, de huidige nummer 5 van de Bundesliga, staat na twee speelronden op 3 punten.
Incident
In de aanloop naar het duel deed zich in Rotterdam een ernstig incident voor. Een groep hooligans viel een delegatie van de Duitse club woensdagavond in het centrum van de stad in een horecagelegenheid aan. Daarbij werd de groep van 25 personen, onder wie voorzitter Dirk Zingler en directielid Oskar Kosche, met stoelen en glazen bekogeld.
Eén vrouw uit het Duitse gezelschap raakte lichtgewond en moest naar het ziekenhuis. "Hoewel buiten haar invloedssfeer, biedt Feyenoord 1. FC Union Berlin excuses aan voor wat er is voorgevallen", liet de Rotterdamse club onder meer weten. De KNVB sprak van een schandalig voorval en bood voorzitter Zingler en zijn clubgenoten namens de hele Nederlandse voetbalwereld "ons diepgemeende medeleven" aan.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
18 minuten geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
32 minuten geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
5 uur geleden