Feyenoord met Geertruida en zonder Jahanbakhsh tegen Excelsior
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Excelsior een beroep doen op verdediger Lutsharel Geertruida. Alireza Jahanbakhsh is er niet bij in Kralingen.
"We zijn behoorlijk goed uit de interlandperiode gekomen, maar niet helemaal ongeschonden", zei Slot op de persconferentie. "Alireza is dusdanig geblesseerd dat hij er niet bij is, maar Lutsharel is morgen wel weer inzetbaar. Daarnaast is er een aantal jongens dat een deel van de afgelopen weken gemist heeft. Sommige spelers zijn wel beschikbaar, maar zullen niet in alle komende wedstrijden negentig minuten kunnen spelen."
Geertruida raakte eerder deze maand geblesseerd tijdens een besloten training van Oranje, maar de verdediger is inmiddels weer fit.
Kunstgras
Het duel in Rotterdam begint al om 16.30 uur. Vorig seizoen liet Slot zijn onvrede blijken over de staat van het veld, omdat het naar zijn mening te droog was. Feyenoord won begin mei wel bij de stadgenoot, met 2-0.
"Kunstgras is een hele mooie ondergrond en in tegenstelling tot heel veel andere mensen speel ik er best graag op. Tenzij het veld kurkdroog is. Maar als het nat is, dan heeft het heel veel overeenkomsten met het veld van bijvoorbeeld de Kuip. Maar als het droog is, dan wordt het echt een ander spelletje. Daar heb ik vorig jaar wat van gezegd", aldus de trainer.
Betere indruk
"Maar als ik zo naar buiten kijk, dan zou het me verbazen als het weer zo droog is. Maar de tegenstander is nog belangrijker. Excelsior maakt een nog betere indruk dan vorig jaar. Dan is het veld misschien beter, maar de tegenstander ook."
Drie dagen na het duel met Excelsior staat in de Champions League Feyenoord - Atlético Madrid op het programma.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie voor de tweede keer op rij punten verspeeld in een thuiswedstrijd. Na Excelsior (2-2) wist ook NEC (1-1) stand te houden in de Johan Cruijff ArenA. Ajax blijft vijfde op de ranglijst en heeft na acht speelronden een achterstand van 5 punten op koploper Feyenoord en 4 punten op PSV en AZ.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft na drie overwinningen op rij punten verspeeld in de Eredivisie. De Enschedeërs kwamen bij Fortuna Sittard niet verder dan 1-1. FC Twente blijft door het puntenverlies op de vierde plaats staan, met 3 punten minder dan de nieuwe koploper Feyenoord.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst hecht niet zo veel waarde aan de koppositie van Feyenoord in de Eredivisie. "Ik vind het veel belangrijker dat we AZ hebben verslagen", zei hij na een zege van 2-0. "We hebben van een goede ploeg gewonnen. Ik denk dat AZ lang mee blijft doen in de strijd om de landstitel. Het is belangrijk om zulke ploegen te verslaan."
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is ook na acht speelronden nog zonder puntenverlies in de Spaanse voetbalcompetitie. De thuiswedstrijd tegen Getafe eindigde zaterdagavond in 3-0.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de macht in de Eredivisie gegrepen. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst won de thuiswedstrijd tegen AZ (2-0) en nam de koppositie over van de tegenstander uit Alkmaar.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie eenvoudig gewonnen van Parma. Het elftal van trainer Cristian Chivu scoorde in het eerste halfuur drie keer en daarbij bleef het: 3-0.
14 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Atlético Madrid heeft in de Spaanse competitie een late 2-1-overwinning geboekt bij Deportivo Alavés. Cristian Romero zorgde voor de ploeg uit Madrid in de 87e minuut voor de winnende treffer.
15 uur geleden