Feyenoord met doelman Bijlow tegen Maccabi Haifa
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord speelt donderdag tegen Maccabi Haifa in de Conference League met Justin Bijlow in het doel. De doelman is voldoende hersteld van een besmetting met het coronavirus, zei coach Arne Slot.
De trainer van de Rotterdammers die al zeker zijn van de groepswinst, gaf zijn hele opstelling voor de wedstrijd. "Naast Bijlow spelen we achterin met Marcus Pedersen, Lutsharel Geertruida, Marcos Senesi en Ramon Hendriks, op het middenveld Fredrik Aursnes en Mark Diemers en voorin João Teixeira, Naoufal Bannis, Cyriel Dessers en Reiss Nelson", aldus Slot.
De coach mist de geblesseerde Gernot Trauner en Orkun Kökçü en de geschorste Guus Til. Feyenoord laat de Iraanse aanvaller Alireza Jahanbakhsh niet spelen tegen het team uit Israël. "Die situatie is bekend", zei Slot, waarmee hij verwees naar het eerdere besluit waarmee de club wil voorkomen dat de Iraniër in de toekomst mogelijk niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg.
Ander elftal
Slot wil een aantal jongens speeltijd gunnen die tot nu toe minder minuten hebben gemaakt. "Het nadeel is dat die posities niet overeenkomen met de jongens die we al missen. Dat zorgt ervoor dat er een ander elftal staat."
De trainer benadrukte dat hij net als de naast hem zittende middenvelder Aursnes wil blijven winnen met Feyenoord, ook al doet het resultaat tegen Maccabi Haifa er sportief niet meer toe. "Fredrik zei dat goed, dat het een goede gewoonte is dat je voor de winst wil gaan." Financieel maakt het wel verschil of je wint en dat zorgt er volgens Slot ook voor dat hij niet alle basisspelers rust heeft gegeven.
De wedstrijd tegen Maccabi Haifa in De Kuip begint donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.
41 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Teun Gijselhart verruilt de Keuken Kampioen Divisie voor La Liga in Spanje. De 21-jarige middenvelder van De Graafschap tekende een contract tot de zomer van 2030 bij Deportivo de La Coruña. Dat maakte de Spaanse club bekend. Deportivo keert komend seizoen na een afwezigheid van acht jaar terug op het hoogste niveau.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Canadees Ismaël Koné heeft de supporters en zijn teamgenoten bedankt voor hun steun, nadat hij een beenbreuk had opgelopen tijdens het eerste WK-duel met Qatar. De middenvelder werd donderdag geopereerd en de verwachting is dat hij volledig herstelt.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De veiling van gedragen shirts van de spelers van het Nederlands elftal tijdens het eerste WK-duel met Japan heeft 59.069 euro opgeleverd. Het overgrote deel van de opbrengst gaat naar het Prinses Máxima Fonds.
2 uur geledenKANSAS (ANP) - Quinten Timber vliegt niet meer met het Nederlands elftal naar Houston voor de tweede groepswedstrijd tegen Zweden op het WK. De middenvelder blijft achter in het spelershotel van Oranje in Kansas City.
2 uur geledenCHATTANOOGA (ANP/AFP) - Lamine Yamal zal waarschijnlijk zondag ook niet de hele wedstrijd spelen, als Spanje voor de tweede keer tijdens het WK voetbal in actie komt tegen Saudi-Arabië. De sterspeler van FC Barcelona is herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is zonder Quinten Timber aan de laatste training voor de tweede groepswedstrijd op het WK van zaterdag tegen Zweden begonnen. De middenvelder heeft een lichte hersenschudding overgehouden aan een botsing met een ploeggenoot op de training van donderdag en is niet inzetbaar tegen Zweden.
5 uur geleden