Feyenoord met doelman Bijlow tegen Maccabi Haifa
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord speelt donderdag tegen Maccabi Haifa in de Conference League met Justin Bijlow in het doel. De doelman is voldoende hersteld van een besmetting met het coronavirus, zei coach Arne Slot.
De trainer van de Rotterdammers die al zeker zijn van de groepswinst, gaf zijn hele opstelling voor de wedstrijd. "Naast Bijlow spelen we achterin met Marcus Pedersen, Lutsharel Geertruida, Marcos Senesi en Ramon Hendriks, op het middenveld Fredrik Aursnes en Mark Diemers en voorin João Teixeira, Naoufal Bannis, Cyriel Dessers en Reiss Nelson", aldus Slot.
De coach mist de geblesseerde Gernot Trauner en Orkun Kökçü en de geschorste Guus Til. Feyenoord laat de Iraanse aanvaller Alireza Jahanbakhsh niet spelen tegen het team uit Israël. "Die situatie is bekend", zei Slot, waarmee hij verwees naar het eerdere besluit waarmee de club wil voorkomen dat de Iraniër in de toekomst mogelijk niet meer uit kan komen voor de nationale ploeg.
Ander elftal
Slot wil een aantal jongens speeltijd gunnen die tot nu toe minder minuten hebben gemaakt. "Het nadeel is dat die posities niet overeenkomen met de jongens die we al missen. Dat zorgt ervoor dat er een ander elftal staat."
De trainer benadrukte dat hij net als de naast hem zittende middenvelder Aursnes wil blijven winnen met Feyenoord, ook al doet het resultaat tegen Maccabi Haifa er sportief niet meer toe. "Fredrik zei dat goed, dat het een goede gewoonte is dat je voor de winst wil gaan." Financieel maakt het wel verschil of je wint en dat zorgt er volgens Slot ook voor dat hij niet alle basisspelers rust heeft gegeven.
De wedstrijd tegen Maccabi Haifa in De Kuip begint donderdag om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.
6 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.
9 uur geledenDOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.
14 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.
15 uur geleden