Feyenoord met debutant Trauner en zonder aanvoerder Fer
LUZERN (ANP) - De Oostenrijker Gernot Trauner maakt in de uitwedstrijd tegen FC Luzern in de derde voorronde van de Conference League zijn officiële debuut voor Feyenoord. De 29-jarige verdediger deed afgelopen zondag in de oefenwedstrijd tegen ADO Den Haag (1-1) al enige tijd mee met de Rotterdamse formatie. Hij vormt in Zwitserland met de Argentijn Marcos Senesi het hart van de defensie.
De basisplaats van Trauner gaat ten koste van aanvoerder Leroy Fer. Hij moet tegen FC Luzern op de bank beginnen. Verder heeft trainer Arne Slot zijn basisteam dat vorige week in De Kuip tegen FC Drita aantrad (3-2) ongewijzigd gelaten. Door de absentie van Fer fungeert Jens Toornstra als aanvoerder van Feyenoord.
Bij FC Luzern begint de Nederlandse middenvelder Jordy Wehrmann (ex-Feyenoord) op de bank.
De winnaar van het tweeluik speelt in de plays-offs van de Conference League tegen IF Elfsborg uit Zweden of FK Velez uit Bosnië en Herzegovina.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
5 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
9 uur geleden