Feyenoord maakt indruk in Luzern, Til weer trefzeker
LUZERN (ANP) - Feyenoord heeft een ticket voor de play-offs in de Conference League voor het grijpen. De Rotterdamse ploeg versloeg FC Luzern in Zwitserland resoluut met 3-0. Volgende week is in De Kuip de return in de derde voorronde van het nieuw Europese clubtoernooi.
Guus Til was opnieuw de gevierde man bij Feyenoord. De huurling van Spartak Moskou bracht voor de rust twee treffers op zijn naam. Een week geleden kwam hij in de tweede voorronde tegen FC Drita zelfs drie keer tot scoren. Luis Sinisterra maakte in de slotfase in Luzern de derde treffer. Gezien het spelbeeld was de uitslag geenszins geflatteerd.
Feyenoord maakte in dit prille seizoen nog weinig indruk onder leiding van de nieuwe trainer Arne Slot. De oefenwedstrijden verliepen stroef en ook het tweeluik in de tweede voorronde van de Conference League tegen het modale FC Drita uit Kosovo (0-0 en 3-2) gaf geen reden tot veel optimisme.
Vertrouwen
Toch straalde Slot een dag voor de wedstrijd in Zwitserland het nodige vertrouwen uit. "Mensen gaan een beter Feyenoord zien dan vorige week donderdag tegen FC Drita", zei hij. Slot kreeg gelijk in Luzern. Eindelijk zag de voormalige coach van AZ technische en tactische facetten terug in het spel waarop hij in zijn eerste werkweken bij Feyenoord zo hard had getraind en gehamerd: een straf baltempo, goed positiespel en een gezonde aanvalsdrang.
Al in de negende minuut haalde Til doeltreffend uit na goed voorbereidend werk van Marcos Senesi en Sinisterra. De ploeg van Slot bleef na de snelle meevaller de baas op het veld en verdubbelde 6 minuten voor de rust de marge. Doelman Vaso Vasic kon een afstandsschot van Alireza Jahanbakhsh niet goed verwerken waarna de attente Til de rebound benutte: 0-2.
Ook na de rust bleef Feyenoord de betere ploeg. Van met name Sinisterra ging veel dreiging uit. Bryan Linssen, Orkun Kökcü, Sinisterra en invaller Robert Bozenik lieten grote kansen liggen. Dankzij een blunder van doelman Vasic nam Feyenoord via Sinisterra toch nog wat meer afstand van de nummer 5 van Zwitserland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
11 uur geleden