Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afgelopen seizoen een nettowinst van 9,5 miljoen euro behaald. Daarmee is het het op een na beste boekjaar ooit. De omzet steeg in 2023/2024 naar 126 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Rotterdammers woensdag openbaar maakten.
"Na het kampioenschap in 2022/2023 was 2023/2024 wederom sportief een succesvol jaar. Voor het eerst in zes jaar werd in de groepsfase Champions League gespeeld, in de Eredivisie werd de tweede plaats behaald en de KNVB-beker werd gewonnen", schrijft Feyenoord op de website.
"Vooral door dit sportieve succes zag Feyenoord in het boekjaar 2023/2024 de omzet groeien met 27 procent ten opzichte van seizoen 2022/2023, tot 126 miljoen euro. Dit dankzij fors hoger prijzengeld vanuit de UEFA, maar ook door groei in overige omzetcategorieën zoals partnerships en ticketing."
Transfers
Het operationeel resultaat kwam uit op 13,5 miljoen euro en het eigen vermogen is gegroeid naar 14,9 miljoen euro. Feyenoord dankt de groei met name aan de transfers van Orkun Kökcü, Danilo Pereira da Silva, Javairo Dilrosun en hoofdtrainer Arne Slot.
Feyenoord verwacht ook over het seizoen 2024/2025 winst te boeken. "Het vooruitzicht voor het nu lopende nieuwe boekjaar is eveneens goed. Met het behalen van de tweede plaats is Feyenoord direct gekwalificeerd voor de league-fase van de Champions League in seizoen 2024/2025. Het is meer dan 20 jaar geleden dat Feyenoord twee jaar achter elkaar uitkwam in de Champions League. In het nieuwe format, met acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, zal dat leiden tot verdere groei van de omzet. Met de transfers van Mats Wieffer en Lutsharel Geertruida in de zomer van 2024 zijn wederom aanzienlijke transferresultaten behaald", meldt de club.
Feyenoord staat momenteel zesde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden