Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit

Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afgelopen seizoen een nettowinst van 9,5 miljoen euro behaald. Daarmee is het het op een na beste boekjaar ooit. De omzet steeg in 2023/2024 naar 126 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Rotterdammers woensdag openbaar maakten.

"Na het kampioenschap in 2022/2023 was 2023/2024 wederom sportief een succesvol jaar. Voor het eerst in zes jaar werd in de groepsfase Champions League gespeeld, in de Eredivisie werd de tweede plaats behaald en de KNVB-beker werd gewonnen", schrijft Feyenoord op de website.

"Vooral door dit sportieve succes zag Feyenoord in het boekjaar 2023/2024 de omzet groeien met 27 procent ten opzichte van seizoen 2022/2023, tot 126 miljoen euro. Dit dankzij fors hoger prijzengeld vanuit de UEFA, maar ook door groei in overige omzetcategorieën zoals partnerships en ticketing."

Transfers

Het operationeel resultaat kwam uit op 13,5 miljoen euro en het eigen vermogen is gegroeid naar 14,9 miljoen euro. Feyenoord dankt de groei met name aan de transfers van Orkun Kökcü, Danilo Pereira da Silva, Javairo Dilrosun en hoofdtrainer Arne Slot.

Feyenoord verwacht ook over het seizoen 2024/2025 winst te boeken. "Het vooruitzicht voor het nu lopende nieuwe boekjaar is eveneens goed. Met het behalen van de tweede plaats is Feyenoord direct gekwalificeerd voor de league-fase van de Champions League in seizoen 2024/2025. Het is meer dan 20 jaar geleden dat Feyenoord twee jaar achter elkaar uitkwam in de Champions League. In het nieuwe format, met acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, zal dat leiden tot verdere groei van de omzet. Met de transfers van Mats Wieffer en Lutsharel Geertruida in de zomer van 2024 zijn wederom aanzienlijke transferresultaten behaald", meldt de club.

Feyenoord staat momenteel zesde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

2 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

2 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

4 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

5 uur geleden
NAC Breda laat oud-international Kongolo buiten selectie

BREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.

5 uur geleden
Japanse voetballer (58) maakt zich op voor 41e seizoen als prof

TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.

13 uur geleden
Infantino: voetbal profiteert wereldwijd van kaartverkoop WK

DUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."

13 uur geleden