Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit

Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afgelopen seizoen een nettowinst van 9,5 miljoen euro behaald. Daarmee is het het op een na beste boekjaar ooit. De omzet steeg in 2023/2024 naar 126 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Rotterdammers woensdag openbaar maakten.

"Na het kampioenschap in 2022/2023 was 2023/2024 wederom sportief een succesvol jaar. Voor het eerst in zes jaar werd in de groepsfase Champions League gespeeld, in de Eredivisie werd de tweede plaats behaald en de KNVB-beker werd gewonnen", schrijft Feyenoord op de website.

"Vooral door dit sportieve succes zag Feyenoord in het boekjaar 2023/2024 de omzet groeien met 27 procent ten opzichte van seizoen 2022/2023, tot 126 miljoen euro. Dit dankzij fors hoger prijzengeld vanuit de UEFA, maar ook door groei in overige omzetcategorieën zoals partnerships en ticketing."

Transfers

Het operationeel resultaat kwam uit op 13,5 miljoen euro en het eigen vermogen is gegroeid naar 14,9 miljoen euro. Feyenoord dankt de groei met name aan de transfers van Orkun Kökcü, Danilo Pereira da Silva, Javairo Dilrosun en hoofdtrainer Arne Slot.

Feyenoord verwacht ook over het seizoen 2024/2025 winst te boeken. "Het vooruitzicht voor het nu lopende nieuwe boekjaar is eveneens goed. Met het behalen van de tweede plaats is Feyenoord direct gekwalificeerd voor de league-fase van de Champions League in seizoen 2024/2025. Het is meer dan 20 jaar geleden dat Feyenoord twee jaar achter elkaar uitkwam in de Champions League. In het nieuwe format, met acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, zal dat leiden tot verdere groei van de omzet. Met de transfers van Mats Wieffer en Lutsharel Geertruida in de zomer van 2024 zijn wederom aanzienlijke transferresultaten behaald", meldt de club.

Feyenoord staat momenteel zesde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Borussia Dortmund verspeelt bij hervatting Bundesliga punten

FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.

10 uur geleden
Ajacied Ávila keert op huurbasis terug naar oude club Rosario

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.

11 uur geleden
Saibari in kwartfinale Afrika Cup trefzeker voor winnend Marokko

RABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.

11 uur geleden
Ajax verkoopt Taylor voor ruim 16,8 miljoen euro aan Lazio

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.

11 uur geleden
Van Persie 'op één lijn' met leiding Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.

16 uur geleden
Van Persie denkt dat Timber in zomer transfervrij vertrekt

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."

17 uur geleden
Trainer Van Persie ziet Steijn en Read terugkeren bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.

17 uur geleden