Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afgelopen seizoen een nettowinst van 9,5 miljoen euro behaald. Daarmee is het het op een na beste boekjaar ooit. De omzet steeg in 2023/2024 naar 126 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Rotterdammers woensdag openbaar maakten.
"Na het kampioenschap in 2022/2023 was 2023/2024 wederom sportief een succesvol jaar. Voor het eerst in zes jaar werd in de groepsfase Champions League gespeeld, in de Eredivisie werd de tweede plaats behaald en de KNVB-beker werd gewonnen", schrijft Feyenoord op de website.
"Vooral door dit sportieve succes zag Feyenoord in het boekjaar 2023/2024 de omzet groeien met 27 procent ten opzichte van seizoen 2022/2023, tot 126 miljoen euro. Dit dankzij fors hoger prijzengeld vanuit de UEFA, maar ook door groei in overige omzetcategorieën zoals partnerships en ticketing."
Transfers
Het operationeel resultaat kwam uit op 13,5 miljoen euro en het eigen vermogen is gegroeid naar 14,9 miljoen euro. Feyenoord dankt de groei met name aan de transfers van Orkun Kökcü, Danilo Pereira da Silva, Javairo Dilrosun en hoofdtrainer Arne Slot.
Feyenoord verwacht ook over het seizoen 2024/2025 winst te boeken. "Het vooruitzicht voor het nu lopende nieuwe boekjaar is eveneens goed. Met het behalen van de tweede plaats is Feyenoord direct gekwalificeerd voor de league-fase van de Champions League in seizoen 2024/2025. Het is meer dan 20 jaar geleden dat Feyenoord twee jaar achter elkaar uitkwam in de Champions League. In het nieuwe format, met acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, zal dat leiden tot verdere groei van de omzet. Met de transfers van Mats Wieffer en Lutsharel Geertruida in de zomer van 2024 zijn wederom aanzienlijke transferresultaten behaald", meldt de club.
Feyenoord staat momenteel zesde in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
1 dag geleden