Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit

Feyenoord maakt 9,5 miljoen euro winst, bijna beste seizoen ooit

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afgelopen seizoen een nettowinst van 9,5 miljoen euro behaald. Daarmee is het het op een na beste boekjaar ooit. De omzet steeg in 2023/2024 naar 126 miljoen euro. Dat blijkt uit de jaarcijfers die de Rotterdammers woensdag openbaar maakten.

"Na het kampioenschap in 2022/2023 was 2023/2024 wederom sportief een succesvol jaar. Voor het eerst in zes jaar werd in de groepsfase Champions League gespeeld, in de Eredivisie werd de tweede plaats behaald en de KNVB-beker werd gewonnen", schrijft Feyenoord op de website.

"Vooral door dit sportieve succes zag Feyenoord in het boekjaar 2023/2024 de omzet groeien met 27 procent ten opzichte van seizoen 2022/2023, tot 126 miljoen euro. Dit dankzij fors hoger prijzengeld vanuit de UEFA, maar ook door groei in overige omzetcategorieën zoals partnerships en ticketing."

Transfers

Het operationeel resultaat kwam uit op 13,5 miljoen euro en het eigen vermogen is gegroeid naar 14,9 miljoen euro. Feyenoord dankt de groei met name aan de transfers van Orkun Kökcü, Danilo Pereira da Silva, Javairo Dilrosun en hoofdtrainer Arne Slot.

Feyenoord verwacht ook over het seizoen 2024/2025 winst te boeken. "Het vooruitzicht voor het nu lopende nieuwe boekjaar is eveneens goed. Met het behalen van de tweede plaats is Feyenoord direct gekwalificeerd voor de league-fase van de Champions League in seizoen 2024/2025. Het is meer dan 20 jaar geleden dat Feyenoord twee jaar achter elkaar uitkwam in de Champions League. In het nieuwe format, met acht wedstrijden tegen verschillende tegenstanders, zal dat leiden tot verdere groei van de omzet. Met de transfers van Mats Wieffer en Lutsharel Geertruida in de zomer van 2024 zijn wederom aanzienlijke transferresultaten behaald", meldt de club.

Feyenoord staat momenteel zesde in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Bayern München-verdediger Davies loopt spierblessure op

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan voorlopig geen beroep doen op verdediger Alphonso Davies. De 25-jarige international van Canada kampt met een spierblessure. Dat maakte de koploper van de Bundesliga bekend in een medische update.

4 uur geleden
Messi verliest met Inter Miami eerste wedstrijd van het seizoen

LOS ANGELES (ANP) - Titelverdediger Inter Miami heeft een zware nederlaag geleden in de eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen in de Verenigde Staten. De ploeg van sterspeler Lionel Messi ging met 3-0 onderuit bij Los Angeles FC.

5 uur geleden
Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

12 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

14 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

14 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

15 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

16 uur geleden