Feyenoord loopt in tweede helft over NEC heen
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft zich met een overwinning op NEC hersteld van de nederlaag vorige week bij de hervatting van het seizoen tegen Vitesse. Orkun Kökcü speelde met twee doelpunten de hoofdrol bij Feyenoord in de lege Goffert: 1-4. De ploeg van trainer Arne Slot blijft zo in ieder geval enigszins in het spoor van PSV en Ajax, die tegen elkaar spelen in Eindhoven.
Feyenoord ging in de eerste wedstrijd na de winterstop in de eigen Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1) en zag PSV en Ajax daardoor weglopen. In NEC troffen de Rotterdammers een ploeg in vorm. De Nijmegenaren wonnen vier van hun laatste vijf officiële wedstrijden en bereikten deze week de kwartfinales van het bekertoernooi. NEC kwam in eigen stadion ook op voorsprong, maar werd na rust overlopen door Feyenoord.
Bryan Linssen had de Rotterdammers al na 2 minuten op voorsprong kunnen schieten, maar NEC-keeper Mattijs Branderhorst voorkwam dat. Branderhorst hield Feyenoord in de eerste helft nog een paar keer van scoren af.
Initiatief
De ploeg van Slot had het initiatief, maar kwam na ruim een kwartier spelen wel op achterstand. Kökcü liet zich op de rand van het eigen strafschopgebied aftroeven door Lasse Schöne, die de bal oppikte en keeper Justin Bijlow in de korte hoek passeerde: 1-0. Het betekende voor de Deen, die afgelopen zomer terugkeerde in Nijmegen, zijn eerste doelpunt voor NEC sinds 6 mei 2012.
Een onbesuisde overtreding van NEC-aanvaller Magnus Mattsson op Alireza Jahanbakhsh leidde na ruim een half uur tot de gelijkmaker. Köckü schoot vanaf 11 meter de 1-1 binnen. Voor rust kreeg NEC nog wat kansen op een tweede treffer, maar in de tweede helft trok Feyenoord de wedstrijd stevig naar zich toe. De ploeg van Slot profiteerde ook van de vele fouten die NEC maakte. Balverlies van Calvin Verdonk leidde in de 53e minuut tot de 1-2 van Kökcü, die de bal met een wegdraaiend schot in de kruising trapte. Jahanbakhsh maakte tegen zijn oude club de derde treffer van Feyenoord.
Rood
NEC raakte in de slotfase ook nog verdediger Iván Márquez kwijt met rood. De VAR had gezien dat hij Cyriel Dessers sloeg en duwde. Tegen tien NEC'ers tekende Guus Til in de blessuretijd voor zijn elfde doelpunt van het seizoen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden