Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord loopt in tweede helft over NEC heen

Feyenoord loopt in tweede helft over NEC heen

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft zich met een overwinning op NEC hersteld van de nederlaag vorige week bij de hervatting van het seizoen tegen Vitesse. Orkun Kökcü speelde met twee doelpunten de hoofdrol bij Feyenoord in de lege Goffert: 1-4. De ploeg van trainer Arne Slot blijft zo in ieder geval enigszins in het spoor van PSV en Ajax, die tegen elkaar spelen in Eindhoven.

Feyenoord ging in de eerste wedstrijd na de winterstop in de eigen Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1) en zag PSV en Ajax daardoor weglopen. In NEC troffen de Rotterdammers een ploeg in vorm. De Nijmegenaren wonnen vier van hun laatste vijf officiële wedstrijden en bereikten deze week de kwartfinales van het bekertoernooi. NEC kwam in eigen stadion ook op voorsprong, maar werd na rust overlopen door Feyenoord.

Bryan Linssen had de Rotterdammers al na 2 minuten op voorsprong kunnen schieten, maar NEC-keeper Mattijs Branderhorst voorkwam dat. Branderhorst hield Feyenoord in de eerste helft nog een paar keer van scoren af.

Initiatief

De ploeg van Slot had het initiatief, maar kwam na ruim een kwartier spelen wel op achterstand. Kökcü liet zich op de rand van het eigen strafschopgebied aftroeven door Lasse Schöne, die de bal oppikte en keeper Justin Bijlow in de korte hoek passeerde: 1-0. Het betekende voor de Deen, die afgelopen zomer terugkeerde in Nijmegen, zijn eerste doelpunt voor NEC sinds 6 mei 2012.

Een onbesuisde overtreding van NEC-aanvaller Magnus Mattsson op Alireza Jahanbakhsh leidde na ruim een half uur tot de gelijkmaker. Köckü schoot vanaf 11 meter de 1-1 binnen. Voor rust kreeg NEC nog wat kansen op een tweede treffer, maar in de tweede helft trok Feyenoord de wedstrijd stevig naar zich toe. De ploeg van Slot profiteerde ook van de vele fouten die NEC maakte. Balverlies van Calvin Verdonk leidde in de 53e minuut tot de 1-2 van Kökcü, die de bal met een wegdraaiend schot in de kruising trapte. Jahanbakhsh maakte tegen zijn oude club de derde treffer van Feyenoord.

Rood

NEC raakte in de slotfase ook nog verdediger Iván Márquez kwijt met rood. De VAR had gezien dat hij Cyriel Dessers sloeg en duwde. Tegen tien NEC'ers tekende Guus Til in de blessuretijd voor zijn elfde doelpunt van het seizoen.

Meer uit Voetbal

Koeman vindt dat Malen voorlopig het vertrouwen verdient

ARLINGTON (ANP) - Ronald Koeman vindt dat Donyell Malen bij het Nederlands elftal voorlopig het vertrouwen verdient. Dat zei de bondscoach kort voor het begin van de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Japan bij de NOS.

11 minuten geleden
Van Gerwen en Van Veen verliezen finale World Cup of Darts

FRANKFURT (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn er niet in geslaagd de World Cup of Darts te winnen. Het Nederlandse duo boog in Frankfurt in de finale voor Engeland en verloor met 10-5 in legs. Het Engelse team bestond uit de nummers 1 en 2 van de wereld: Luke Littler en Luke Humphries.

14 minuten geleden
Debuut Curaçao bijzonder ondanks verlies als kleinste land ooit

HOUSTON (ANP) - Curaçao kan ondanks een forse 7-1-nederlaag tegen Duitsland terugkijken op een bijzonder debuut op het WK voetbal als kleinste deelnemer ooit. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat wilde zich strijdvaardig opstellen en zich presenteren aan de wereld. Dat is gelukt. Curaçao hield 38 minuten lang gelijke tred met de viervoudig wereldkampioen. Daarna was Die Mannschaft van Julian Nagelsmann een paar klassen te goed voor The Blue Wave.

15 minuten geleden
Curaçao debuteert op WK met forse nederlaag tegen Duitsland

HOUSTON (ANP) - Curaçao heeft zijn eerste wedstrijd ooit op een WK voetbal met 7-1 verloren van Duitsland. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat werd in het met 68.000 toeschouwers gevulde Houston Stadium gesteund door duizenden fans.

1 uur geleden
Japan begint met Feyenoorders Ueda en Watanabe tegen Oranje 

ARLINGTON (ANP) - Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe beginnen met Japan aan de eerste wedstrijd tegen het Nederlands elftal op het WK voetbal. De spits en verdediger van Feyenoord staan om 22.00 uur aan de aftrap in het Dallas Stadium.

1 uur geleden
Bondscoach Koeman houdt vast aan Malen in openingsduel met Japan

ARLINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de eerste groepswedstrijd op het wereldkampioenschap voetbal tegen Japan met Donyell Malen in het basiselftal. De 27-jarige aanvaller van AS Roma krijgt in de punt van de aanval de voorkeur boven Memphis Depay, die in het Dallas Stadium in Arlington op de reservebank zit.

1 uur geleden
Comenencia maakt eerste doelpunt voor Curaçao op WK

HOUSTON (ANP) - Livano Comenencia heeft het eerste doelpunt ooit voor Curaçao op het WK gemaakt. Hij bracht in de 21e minuut de gelijkmaker (1-1) op zijn naam in de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. De Duitsers kwamen eerder via Felix Nmecha op voorsprong.

2 uur geleden