Feyenoord loopt in tweede helft over NEC heen
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft zich met een overwinning op NEC hersteld van de nederlaag vorige week bij de hervatting van het seizoen tegen Vitesse. Orkun Kökcü speelde met twee doelpunten de hoofdrol bij Feyenoord in de lege Goffert: 1-4. De ploeg van trainer Arne Slot blijft zo in ieder geval enigszins in het spoor van PSV en Ajax, die tegen elkaar spelen in Eindhoven.
Feyenoord ging in de eerste wedstrijd na de winterstop in de eigen Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1) en zag PSV en Ajax daardoor weglopen. In NEC troffen de Rotterdammers een ploeg in vorm. De Nijmegenaren wonnen vier van hun laatste vijf officiële wedstrijden en bereikten deze week de kwartfinales van het bekertoernooi. NEC kwam in eigen stadion ook op voorsprong, maar werd na rust overlopen door Feyenoord.
Bryan Linssen had de Rotterdammers al na 2 minuten op voorsprong kunnen schieten, maar NEC-keeper Mattijs Branderhorst voorkwam dat. Branderhorst hield Feyenoord in de eerste helft nog een paar keer van scoren af.
Initiatief
De ploeg van Slot had het initiatief, maar kwam na ruim een kwartier spelen wel op achterstand. Kökcü liet zich op de rand van het eigen strafschopgebied aftroeven door Lasse Schöne, die de bal oppikte en keeper Justin Bijlow in de korte hoek passeerde: 1-0. Het betekende voor de Deen, die afgelopen zomer terugkeerde in Nijmegen, zijn eerste doelpunt voor NEC sinds 6 mei 2012.
Een onbesuisde overtreding van NEC-aanvaller Magnus Mattsson op Alireza Jahanbakhsh leidde na ruim een half uur tot de gelijkmaker. Köckü schoot vanaf 11 meter de 1-1 binnen. Voor rust kreeg NEC nog wat kansen op een tweede treffer, maar in de tweede helft trok Feyenoord de wedstrijd stevig naar zich toe. De ploeg van Slot profiteerde ook van de vele fouten die NEC maakte. Balverlies van Calvin Verdonk leidde in de 53e minuut tot de 1-2 van Kökcü, die de bal met een wegdraaiend schot in de kruising trapte. Jahanbakhsh maakte tegen zijn oude club de derde treffer van Feyenoord.
Rood
NEC raakte in de slotfase ook nog verdediger Iván Márquez kwijt met rood. De VAR had gezien dat hij Cyriel Dessers sloeg en duwde. Tegen tien NEC'ers tekende Guus Til in de blessuretijd voor zijn elfde doelpunt van het seizoen.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
8 uur geledenEAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
12 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
15 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
21 uur geleden