Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord loopt in tweede helft over NEC heen

Feyenoord loopt in tweede helft over NEC heen

NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft zich met een overwinning op NEC hersteld van de nederlaag vorige week bij de hervatting van het seizoen tegen Vitesse. Orkun Kökcü speelde met twee doelpunten de hoofdrol bij Feyenoord in de lege Goffert: 1-4. De ploeg van trainer Arne Slot blijft zo in ieder geval enigszins in het spoor van PSV en Ajax, die tegen elkaar spelen in Eindhoven.

Feyenoord ging in de eerste wedstrijd na de winterstop in de eigen Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1) en zag PSV en Ajax daardoor weglopen. In NEC troffen de Rotterdammers een ploeg in vorm. De Nijmegenaren wonnen vier van hun laatste vijf officiële wedstrijden en bereikten deze week de kwartfinales van het bekertoernooi. NEC kwam in eigen stadion ook op voorsprong, maar werd na rust overlopen door Feyenoord.

Bryan Linssen had de Rotterdammers al na 2 minuten op voorsprong kunnen schieten, maar NEC-keeper Mattijs Branderhorst voorkwam dat. Branderhorst hield Feyenoord in de eerste helft nog een paar keer van scoren af.

Initiatief

De ploeg van Slot had het initiatief, maar kwam na ruim een kwartier spelen wel op achterstand. Kökcü liet zich op de rand van het eigen strafschopgebied aftroeven door Lasse Schöne, die de bal oppikte en keeper Justin Bijlow in de korte hoek passeerde: 1-0. Het betekende voor de Deen, die afgelopen zomer terugkeerde in Nijmegen, zijn eerste doelpunt voor NEC sinds 6 mei 2012.

Een onbesuisde overtreding van NEC-aanvaller Magnus Mattsson op Alireza Jahanbakhsh leidde na ruim een half uur tot de gelijkmaker. Köckü schoot vanaf 11 meter de 1-1 binnen. Voor rust kreeg NEC nog wat kansen op een tweede treffer, maar in de tweede helft trok Feyenoord de wedstrijd stevig naar zich toe. De ploeg van Slot profiteerde ook van de vele fouten die NEC maakte. Balverlies van Calvin Verdonk leidde in de 53e minuut tot de 1-2 van Kökcü, die de bal met een wegdraaiend schot in de kruising trapte. Jahanbakhsh maakte tegen zijn oude club de derde treffer van Feyenoord.

Rood

NEC raakte in de slotfase ook nog verdediger Iván Márquez kwijt met rood. De VAR had gezien dat hij Cyriel Dessers sloeg en duwde. Tegen tien NEC'ers tekende Guus Til in de blessuretijd voor zijn elfde doelpunt van het seizoen.

Meer uit Voetbal

NEC boekt bij Dinamo Zagreb eerste zege in Europa League

ZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).

1 uur geleden
AZ wint ruim van Ararat in Europa League-duel in Armenië

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.

1 uur geleden
Bayern-aanvaller Díaz voorlopig aan de kant met hamstringblessure

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.

6 uur geleden
Hajduk Split moet in leeg stadion spelen om vuurwerk tegen Ajax

SPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.

11 uur geleden
Arsenal maakt zich zorgen om blessure aanvaller Saka

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.

13 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz nieuwe bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.

13 uur geleden
Van Bronckhorst vindt dat Feyenoord meer had verdiend bij Betis

SEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.

19 uur geleden