Feyenoord loert op buitenkansje en wil selectie bijeen houden
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord loert deze maand nog op een buitenkansje op de transfermarkt. "Maar het belangrijkste is dat we deze groep bij elkaar houden", vertelde directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie van de kampioen. "En dat ziet er goed uit, al is het nog geen eind januari. Er is nog geen concreet bod voor een speler binnengekomen."
Voor Feyenoord was 2023 een jaar om nooit meer te vergeten. De zestiende landstitel, een spannende kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma en drie thuisduels in de Champions League. Maar succes went snel, ook in Rotterdam. En daarom krijgt ook Te Kloese de afgelopen week kritiek. "Zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij", beseft hij.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie en heeft halverwege de competitie een punt meer dan in het vorige kampioensjaar, maar de achterstand van twaalf punten op koploper PSV lijkt niet meer te overbruggen. De voorsprong op nummer 2 FC Twente is slechts twee punten. PSV dreigt ook de volgende tegenstander van Feyenoord in de KNVB-beker worden. De ploeg van trainer Arne Slot staat opnieuw voor een tweeluik met AS Roma in de Europa League.
Mindere aankopen
Te Kloese schoot raak met aankopen als Santiago Giménez, Dávid Hancko en Mats Wieffer, maar daarna had hij een minder gelukkige hand op de transfermarkt. Luka Ivanusec valt nog tegen, net als Bart Nieuwkoop. Ramiz Zerrouki en Ayase Ueda zitten vaak op de bank. "Luka begon fantastisch, maar liep en vervelende blessure op", weet de 49-jarige directeur van Feyenoord. "En sommige spelers hebben tijd nodig om te wennen."
"Toen ik hier begon, was het feest als we wonnen in de Conference League. Nu is er kritiek als we in de Champions League verliezen. Dat is alleen maar mooi", vindt Te Kloese. "In de Conference League speelden we met veel gehuurde spelers. Nu liggen belangrijke spelers vast en dat geeft ons een goede positie op de transfermarkt."
Aanvullingen
"Het is nu lastig om een goede speler te halen", weet Te Kloese. "Clubs missen veel spelers door de Afrika Cup en Azië Cup. En ze willen zelf ook kampioen worden of Europees voetbal halen. Wij hebben afgelopen zomer veel moeite gestoken in onze selectie. Veel contracten zijn verlengd, ook de verbintenis van onze trainer. Ueda is gehaald, zodat hij kan wennen zolang Giménez hier nog is. Het is mooi dat Feyenoord zulke inspanningen kan doen. Ik denk dat we het dit seizoen ook best goed hebben gedaan als we ons voor het eerst voor het tweede jaar op rij voor de Champions League plaatsen en het goed doen in de beker en Europa League."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
6 minuten geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
2 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
6 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
16 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
21 uur geleden