Feyenoord loert op buitenkansje en wil selectie bijeen houden
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord loert deze maand nog op een buitenkansje op de transfermarkt. "Maar het belangrijkste is dat we deze groep bij elkaar houden", vertelde directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie van de kampioen. "En dat ziet er goed uit, al is het nog geen eind januari. Er is nog geen concreet bod voor een speler binnengekomen."
Voor Feyenoord was 2023 een jaar om nooit meer te vergeten. De zestiende landstitel, een spannende kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma en drie thuisduels in de Champions League. Maar succes went snel, ook in Rotterdam. En daarom krijgt ook Te Kloese de afgelopen week kritiek. "Zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij", beseft hij.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie en heeft halverwege de competitie een punt meer dan in het vorige kampioensjaar, maar de achterstand van twaalf punten op koploper PSV lijkt niet meer te overbruggen. De voorsprong op nummer 2 FC Twente is slechts twee punten. PSV dreigt ook de volgende tegenstander van Feyenoord in de KNVB-beker worden. De ploeg van trainer Arne Slot staat opnieuw voor een tweeluik met AS Roma in de Europa League.
Mindere aankopen
Te Kloese schoot raak met aankopen als Santiago Giménez, Dávid Hancko en Mats Wieffer, maar daarna had hij een minder gelukkige hand op de transfermarkt. Luka Ivanusec valt nog tegen, net als Bart Nieuwkoop. Ramiz Zerrouki en Ayase Ueda zitten vaak op de bank. "Luka begon fantastisch, maar liep en vervelende blessure op", weet de 49-jarige directeur van Feyenoord. "En sommige spelers hebben tijd nodig om te wennen."
"Toen ik hier begon, was het feest als we wonnen in de Conference League. Nu is er kritiek als we in de Champions League verliezen. Dat is alleen maar mooi", vindt Te Kloese. "In de Conference League speelden we met veel gehuurde spelers. Nu liggen belangrijke spelers vast en dat geeft ons een goede positie op de transfermarkt."
Aanvullingen
"Het is nu lastig om een goede speler te halen", weet Te Kloese. "Clubs missen veel spelers door de Afrika Cup en Azië Cup. En ze willen zelf ook kampioen worden of Europees voetbal halen. Wij hebben afgelopen zomer veel moeite gestoken in onze selectie. Veel contracten zijn verlengd, ook de verbintenis van onze trainer. Ueda is gehaald, zodat hij kan wennen zolang Giménez hier nog is. Het is mooi dat Feyenoord zulke inspanningen kan doen. Ik denk dat we het dit seizoen ook best goed hebben gedaan als we ons voor het eerst voor het tweede jaar op rij voor de Champions League plaatsen en het goed doen in de beker en Europa League."
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Mohamed Ihattaren voor een jaar langer vastgelegd. De 24-jarige middenvelder had een aflopend contract, dat de club met een eenzijdige optie met een seizoen kon verlengen. Dat is gebeurd, meldt de nummer 11 van de Eredivisie.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De voetballers van Curaçao hebben in de oefenwedstrijd tegen Australië een zware nederlaag geleden: 5-1. De ploeg van bondscoach Fred Rutten kwam vlak na rust in Melbourne op gelijke hoogte via voormalig Ajacied Arjany Martha, maar incasseerde in de laatste 25 minuten nog vier doelpunten. Feyenoorder Jordan Bos maakte de 3-1 voor Australië, na vrijdag al het enige doelpunt te hebben verzorgd tegen Kameroen (1-0).
1 uur geledenBREDA (ANP) - Oud-voetbalinternational Kees Kuijs is op 94-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat bevestigd aan het ANP. Kuijs was speler van NAC Breda en HFC Haarlem en speelde 43 interlands tussen 1955 en 1962. Hij was de oudste nog levende oud-international van het Nederlands elftal.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse voetballers hebben een oefenwedstrijd tegen Ghana met klein verschil gewonnen. In Stuttgart eindigde het duel in 2-1.
16 uur geledenSOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
19 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
21 uur geleden