Feyenoord loert op buitenkansje en wil selectie bijeen houden
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord loert deze maand nog op een buitenkansje op de transfermarkt. "Maar het belangrijkste is dat we deze groep bij elkaar houden", vertelde directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie van de kampioen. "En dat ziet er goed uit, al is het nog geen eind januari. Er is nog geen concreet bod voor een speler binnengekomen."
Voor Feyenoord was 2023 een jaar om nooit meer te vergeten. De zestiende landstitel, een spannende kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma en drie thuisduels in de Champions League. Maar succes went snel, ook in Rotterdam. En daarom krijgt ook Te Kloese de afgelopen week kritiek. "Zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij", beseft hij.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie en heeft halverwege de competitie een punt meer dan in het vorige kampioensjaar, maar de achterstand van twaalf punten op koploper PSV lijkt niet meer te overbruggen. De voorsprong op nummer 2 FC Twente is slechts twee punten. PSV dreigt ook de volgende tegenstander van Feyenoord in de KNVB-beker worden. De ploeg van trainer Arne Slot staat opnieuw voor een tweeluik met AS Roma in de Europa League.
Mindere aankopen
Te Kloese schoot raak met aankopen als Santiago Giménez, Dávid Hancko en Mats Wieffer, maar daarna had hij een minder gelukkige hand op de transfermarkt. Luka Ivanusec valt nog tegen, net als Bart Nieuwkoop. Ramiz Zerrouki en Ayase Ueda zitten vaak op de bank. "Luka begon fantastisch, maar liep en vervelende blessure op", weet de 49-jarige directeur van Feyenoord. "En sommige spelers hebben tijd nodig om te wennen."
"Toen ik hier begon, was het feest als we wonnen in de Conference League. Nu is er kritiek als we in de Champions League verliezen. Dat is alleen maar mooi", vindt Te Kloese. "In de Conference League speelden we met veel gehuurde spelers. Nu liggen belangrijke spelers vast en dat geeft ons een goede positie op de transfermarkt."
Aanvullingen
"Het is nu lastig om een goede speler te halen", weet Te Kloese. "Clubs missen veel spelers door de Afrika Cup en Azië Cup. En ze willen zelf ook kampioen worden of Europees voetbal halen. Wij hebben afgelopen zomer veel moeite gestoken in onze selectie. Veel contracten zijn verlengd, ook de verbintenis van onze trainer. Ueda is gehaald, zodat hij kan wennen zolang Giménez hier nog is. Het is mooi dat Feyenoord zulke inspanningen kan doen. Ik denk dat we het dit seizoen ook best goed hebben gedaan als we ons voor het eerst voor het tweede jaar op rij voor de Champions League plaatsen en het goed doen in de beker en Europa League."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax-doelman Remko Pasveer staat voor een terugkeer bij Heracles Almelo. De hekkensluiter van de Eredivisie verwacht zijn komst woensdag te kunnen afronden, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Voetbal International en De Telegraaf. "Het is in een dusdanig stadium dat we ervan uitgaan dat het rondkomt."
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
1 dag geleden