Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord loert op buitenkansje en wil selectie bijeen houden

Feyenoord loert op buitenkansje en wil selectie bijeen houden

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord loert deze maand nog op een buitenkansje op de transfermarkt. "Maar het belangrijkste is dat we deze groep bij elkaar houden", vertelde directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie van de kampioen. "En dat ziet er goed uit, al is het nog geen eind januari. Er is nog geen concreet bod voor een speler binnengekomen."

Voor Feyenoord was 2023 een jaar om nooit meer te vergeten. De zestiende landstitel, een spannende kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma en drie thuisduels in de Champions League. Maar succes went snel, ook in Rotterdam. En daarom krijgt ook Te Kloese de afgelopen week kritiek. "Zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij", beseft hij.

Feyenoord staat tweede in de Eredivisie en heeft halverwege de competitie een punt meer dan in het vorige kampioensjaar, maar de achterstand van twaalf punten op koploper PSV lijkt niet meer te overbruggen. De voorsprong op nummer 2 FC Twente is slechts twee punten. PSV dreigt ook de volgende tegenstander van Feyenoord in de KNVB-beker worden. De ploeg van trainer Arne Slot staat opnieuw voor een tweeluik met AS Roma in de Europa League.

Mindere aankopen

Te Kloese schoot raak met aankopen als Santiago Giménez, Dávid Hancko en Mats Wieffer, maar daarna had hij een minder gelukkige hand op de transfermarkt. Luka Ivanusec valt nog tegen, net als Bart Nieuwkoop. Ramiz Zerrouki en Ayase Ueda zitten vaak op de bank. "Luka begon fantastisch, maar liep en vervelende blessure op", weet de 49-jarige directeur van Feyenoord. "En sommige spelers hebben tijd nodig om te wennen."

"Toen ik hier begon, was het feest als we wonnen in de Conference League. Nu is er kritiek als we in de Champions League verliezen. Dat is alleen maar mooi", vindt Te Kloese. "In de Conference League speelden we met veel gehuurde spelers. Nu liggen belangrijke spelers vast en dat geeft ons een goede positie op de transfermarkt."

Aanvullingen

"Het is nu lastig om een goede speler te halen", weet Te Kloese. "Clubs missen veel spelers door de Afrika Cup en Azië Cup. En ze willen zelf ook kampioen worden of Europees voetbal halen. Wij hebben afgelopen zomer veel moeite gestoken in onze selectie. Veel contracten zijn verlengd, ook de verbintenis van onze trainer. Ueda is gehaald, zodat hij kan wennen zolang Giménez hier nog is. Het is mooi dat Feyenoord zulke inspanningen kan doen. Ik denk dat we het dit seizoen ook best goed hebben gedaan als we ons voor het eerst voor het tweede jaar op rij voor de Champions League plaatsen en het goed doen in de beker en Europa League."

Meer uit Voetbal

Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

1 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

2 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

2 uur geleden
FC Barcelona klopt tiental Atlético en loopt uit op Real Madrid

MADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.

2 uur geleden
Ajax verliest van FC Twente en zakt naar vijfde plaats

AMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.

2 uur geleden
NEC houdt zicht op plek twee dankzij zege op Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.

2 uur geleden
AZ wint moeiteloos van Fortuna in aanloop naar duel met Shakhtar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.

3 uur geleden