Feyenoord loert op buitenkansje en wil selectie bijeen houden
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord loert deze maand nog op een buitenkansje op de transfermarkt. "Maar het belangrijkste is dat we deze groep bij elkaar houden", vertelde directeur Dennis te Kloese tijdens de nieuwjaarsreceptie van de kampioen. "En dat ziet er goed uit, al is het nog geen eind januari. Er is nog geen concreet bod voor een speler binnengekomen."
Voor Feyenoord was 2023 een jaar om nooit meer te vergeten. De zestiende landstitel, een spannende kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma en drie thuisduels in de Champions League. Maar succes went snel, ook in Rotterdam. En daarom krijgt ook Te Kloese de afgelopen week kritiek. "Zo werkt dat nu eenmaal in de voetballerij", beseft hij.
Feyenoord staat tweede in de Eredivisie en heeft halverwege de competitie een punt meer dan in het vorige kampioensjaar, maar de achterstand van twaalf punten op koploper PSV lijkt niet meer te overbruggen. De voorsprong op nummer 2 FC Twente is slechts twee punten. PSV dreigt ook de volgende tegenstander van Feyenoord in de KNVB-beker worden. De ploeg van trainer Arne Slot staat opnieuw voor een tweeluik met AS Roma in de Europa League.
Mindere aankopen
Te Kloese schoot raak met aankopen als Santiago Giménez, Dávid Hancko en Mats Wieffer, maar daarna had hij een minder gelukkige hand op de transfermarkt. Luka Ivanusec valt nog tegen, net als Bart Nieuwkoop. Ramiz Zerrouki en Ayase Ueda zitten vaak op de bank. "Luka begon fantastisch, maar liep en vervelende blessure op", weet de 49-jarige directeur van Feyenoord. "En sommige spelers hebben tijd nodig om te wennen."
"Toen ik hier begon, was het feest als we wonnen in de Conference League. Nu is er kritiek als we in de Champions League verliezen. Dat is alleen maar mooi", vindt Te Kloese. "In de Conference League speelden we met veel gehuurde spelers. Nu liggen belangrijke spelers vast en dat geeft ons een goede positie op de transfermarkt."
Aanvullingen
"Het is nu lastig om een goede speler te halen", weet Te Kloese. "Clubs missen veel spelers door de Afrika Cup en Azië Cup. En ze willen zelf ook kampioen worden of Europees voetbal halen. Wij hebben afgelopen zomer veel moeite gestoken in onze selectie. Veel contracten zijn verlengd, ook de verbintenis van onze trainer. Ueda is gehaald, zodat hij kan wennen zolang Giménez hier nog is. Het is mooi dat Feyenoord zulke inspanningen kan doen. Ik denk dat we het dit seizoen ook best goed hebben gedaan als we ons voor het eerst voor het tweede jaar op rij voor de Champions League plaatsen en het goed doen in de beker en Europa League."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
56 minuten geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
8 uur geleden