Feyenoord legt MediaMarkt voor drie jaar vast als hoofdsponsor
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft MediaMarkt als hoofdsponsor gepresenteerd voor in ieder geval de komende drie seizoenen. De elektronicaketen heeft een partnership met de landskampioen gesloten van juli 2024 tot en met de zomer van 2027, zo maakten beide partijen bekend in De Kuip in Rotterdam.
MediaMarkt wordt als shirtsponsor de opvolger van Europarcs. Het bedrijf dat eerder Droomparken heette, was de shirtsponsor van de Rotterdammers sinds 2019.
In het contract met de hoofdsponsor is voor beide partijen de optie opgenomen met twee jaar te verlengen. De nieuwe sponsor komt niet alleen te staan op de shirts van het eerste elftal, maar ook op de shirts van de voetbalsters van Feyenoord en de jeugdelftallen.
Meer waard
Commercieel directeur Ruud van der Knaap van Feyenoord zegt trots te zijn op de samenwerking en spreekt van het beste hoofdsponsorcontract in de historie voor de club. Hij wil geen precieze bedragen noemen. Volgens eerdere mediaberichten zou er een bedrag van ongeveer 20 miljoen euro gemoeid zijn met de driejarige overeenkomst.
Van der Knaap zegt dat het shirt van Feyenoord met daarop ook nog andere sponsoren nu jaarlijks rond de 10 miljoen euro waard is. "Door de sportieve ontwikkeling die Feyenoord heeft doorgemaakt, merken we dat de club meer waard wordt", verwijst hij naar de successen zoals de landstitel vorig seizoen en het bereiken van een Europese finale. "We spelen meer wedstrijden. Volgend seizoen zeker acht Europese wedstrijden. Dat is niet altijd een garantie geweest. Daarnaast zijn we gegroeid in de mediakanalen en in ons bereik op sociale media waar we bijna 5 miljoen volgers hebben."
De directeur van de Rotterdammers zegt ook dat de toegenomen sponsorinkomsten mogelijkheden bieden op de transfermarkt. "Ik denk dat we een groei gaan doormaken wat betreft sponsoring komend seizoen. Ik verwacht dat dat ook een positief effect gaat hebben op dat onderdeel."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
12 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
5 uur geleden