Feyenoord laat weer punten liggen in Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een roerige week afgesloten met een tegenvallend gelijkspel tegen Heracles Almelo: 0-0. De ploeg van Dick Advocaat, die eerder in de week bekendmaakte dat hij na dit seizoen stopt, verzuimde om optimaal te profiteren van de nederlagen van Ajax en Vitesse.
Feyenoord speelde de laatste 25 minuten tegen tien man, nadat Sinan Bakis met twee gele kaarten van het veld was gegaan. Ook in overtal slaagden de Rotterdammers er niet in om een beslissing te forceren. Net als vorige week tegen FC Utrecht (1-1) verspeelde Feyenoord punten. Tussendoor verloor de ploeg van Advocaat in eigen stadion in de Europa League van Dinamo Zagreb (0-2).
In de wetenschap dat Ajax en Vitesse zaterdag hadden verloren, kon Feyenoord inlopen op de nummers 1 en 2 van de ranglijst. Opvallende afwezige aan de aftrap was Steven Berghuis. De aanvoerder, de laatste weken niet in grootse vorm, begon op eigen verzoek op de bank. Donderdag wacht Feyenoord in Oostenrijk een beslissend duel met Wolfsberger AC, met als inzet een plek in de knock-outfase van de Europa League.
Kansen
Berghuis kwam na een uur spelen toch in het veld, omdat Feyenoord er amper in slaagde om kansen te creëren. De Rotterdammers speelden wederom verre van overtuigend. Typerend was de manier waarop Nicolai Jørgensen halverwege de eerste helft een grote kans verprutste. De Deense spits, zoekende naar zijn vorm, kon na een lange bal van achteruit zo doorlopen richting doelman Janis Blaswich. Jørgensen probeerde de bal over Blaswich te stiften, maar produceerde slechts een slap schotje.
Even daarvoor had de mee naar voren gekomen linksback Tyrell Malacia de lat geraakt. Aan de andere kant miste Rai Vloet een grote kans namens Heracles.
Met Berghuis in de ploeg drong Feyenoord in het laatste half uur wat meer aan, zeker toen Heracles met tien man kwam te staan. Echt grote kansen wist de thuisclub echter niet te creëren. In de blessuretijd haalde de Almelose verdediger Robin Pröpper een schot van Jens Toornstra vlak voor de lijn weg en Jørgensen kopte naast.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot noemde zowel de kwaliteit van de tegenstander als de passie van de eigen fans op Anfield als inspiratiebron voor zijn ploeg, die dinsdag Real Madrid met 1-0 versloeg. Een doelpunt van Alexis Mac Allister besliste het duel uit de vierde speelronde van de Champions League.
36 minuten geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
10 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
10 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
12 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
13 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
16 uur geleden