Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord laat Sturm Graz kansloos (6-0) en neemt koppositie over

Feyenoord laat Sturm Graz kansloos (6-0) en neemt koppositie over

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich in de Europa League op overtuigende wijze hersteld van de nederlaag in de openingswedstrijd van vorige week tegen Lazio (4-2). De Rotterdammers waren in De Kuip met liefst 6-0 te sterk voor Sturm Graz, de huidige nummer 3 uit Oostenrijk. Halverwege was het al 4-0.

Lazio verloor met 5-1 van het Deense FC Midtjylland, zodat alle vier de teams in groep F na twee wedstrijden op 3 punten staan. Feyenoord leidt op basis van het beste doelsaldo. Het elftal van trainer Arne Slot deed met de ruime zege vertrouwen op voor het uitduel met PSV van komende zondag in de Eredivisie. PSV kwam donderdag niet in actie. De uitwedstrijd tegen Arsenal werd vanwege het overlijden van koningin Elizabeth verplaatst naar 20 oktober.

Feyenoord opende al in de 9e minuut de score, uit een ingestudeerde vrije trap. Orkun Kökcü stuurde aan de rechterkant Alireza Jahanbakhsh diep. De Iraniër leek een voorzet te willen geven, maar hij zag de bal direct in het doel verdwijnen achter keeper Jörg Siebenhandl.

Blessure Emegha

Sturm Graz raakte de 19-jarige Nederlander Emanuel Emegha (ex-Sparta) na een kwartier spelen kwijt met een schouderblessure.

Feyenoord liep in de 31e minuut verder uit. Verdediger David Hancko zette de aanval aan de linkerkant van het strafschopgebied zelf op en stond daarna, op aangeven van Jahanbakhsh, op de juiste plaats om te scoren. De thuisploeg drukte door. Oussama Idrissi gaf de bal in de 34e minuut met een hakbal mee op Marcos López, die vervolgens spits Danilo in stelling bracht: 3-0. Jahanbakhsh zorgde voor de ruststand van 4-0. Zijn schot, in de 41e minuut, werd van richting veranderd waardoor Siebenhandl kansloos was.

Jahanbakhsh

Jahanbakhsh dacht in de beginfase van de tweede helft zijn derde treffer te maken, maar de bal bleek even daarvoor over de achterlijn te zijn geweest. Via invaller Santiago Gimenez werd het toch nog 5-0. De Mexicaanse aanvaller stond pas net in het veld toen hij halverwege de tweede helft doel trof. Idrissi maakte de avond voor Sturm Graz met de 6-0, via de binnenkant van de paal, nog pijnlijker.

Feyenoord vervolgt de groepsfase over drie weken met een uitwedstrijd tegen Midtjylland.

Meer uit Voetbal

Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

29 minuten geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

10 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

14 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

15 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

15 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

16 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

16 uur geleden