Feyenoord laat Sturm Graz kansloos (6-0) en neemt koppositie over
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich in de Europa League op overtuigende wijze hersteld van de nederlaag in de openingswedstrijd van vorige week tegen Lazio (4-2). De Rotterdammers waren in De Kuip met liefst 6-0 te sterk voor Sturm Graz, de huidige nummer 3 uit Oostenrijk. Halverwege was het al 4-0.
Lazio verloor met 5-1 van het Deense FC Midtjylland, zodat alle vier de teams in groep F na twee wedstrijden op 3 punten staan. Feyenoord leidt op basis van het beste doelsaldo. Het elftal van trainer Arne Slot deed met de ruime zege vertrouwen op voor het uitduel met PSV van komende zondag in de Eredivisie. PSV kwam donderdag niet in actie. De uitwedstrijd tegen Arsenal werd vanwege het overlijden van koningin Elizabeth verplaatst naar 20 oktober.
Feyenoord opende al in de 9e minuut de score, uit een ingestudeerde vrije trap. Orkun Kökcü stuurde aan de rechterkant Alireza Jahanbakhsh diep. De Iraniër leek een voorzet te willen geven, maar hij zag de bal direct in het doel verdwijnen achter keeper Jörg Siebenhandl.
Blessure Emegha
Sturm Graz raakte de 19-jarige Nederlander Emanuel Emegha (ex-Sparta) na een kwartier spelen kwijt met een schouderblessure.
Feyenoord liep in de 31e minuut verder uit. Verdediger David Hancko zette de aanval aan de linkerkant van het strafschopgebied zelf op en stond daarna, op aangeven van Jahanbakhsh, op de juiste plaats om te scoren. De thuisploeg drukte door. Oussama Idrissi gaf de bal in de 34e minuut met een hakbal mee op Marcos López, die vervolgens spits Danilo in stelling bracht: 3-0. Jahanbakhsh zorgde voor de ruststand van 4-0. Zijn schot, in de 41e minuut, werd van richting veranderd waardoor Siebenhandl kansloos was.
Jahanbakhsh
Jahanbakhsh dacht in de beginfase van de tweede helft zijn derde treffer te maken, maar de bal bleek even daarvoor over de achterlijn te zijn geweest. Via invaller Santiago Gimenez werd het toch nog 5-0. De Mexicaanse aanvaller stond pas net in het veld toen hij halverwege de tweede helft doel trof. Idrissi maakte de avond voor Sturm Graz met de 6-0, via de binnenkant van de paal, nog pijnlijker.
Feyenoord vervolgt de groepsfase over drie weken met een uitwedstrijd tegen Midtjylland.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
42 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
59 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
16 uur geleden