Feyenoord laat regenboogvlag wapperen bij stadion
ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Feyenoord heeft zaterdag in het kader van Roze Zaterdag de regenboogvlag gehesen op het Maasgebouw dat naast Stadion Feijenoord in Rotterdam-Zuid staat.
De club doet dit om te laten zien dat het diversiteit steunt, ondanks dat sommige Rotterdamse supportersgroepen onlangs weer kwetsende spreekkoren en spandoeken aan het publiek en via sociale media toonden. Op de spandoeken werden meerdere mensen, onder wie de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn dochter, met de dood bedreigd en werd Adolf Hitler verheerlijkt.
"Met het ophangen van deze vlag willen we nogmaals duidelijk maken dat we een club zijn waar iedereen, hoe ze er ook uitzien, wie of wat ze ook zijn en wat ze dan ook geloven, welkom is. Voor discriminatie is geen plaats", zegt een woordvoerder van de club over het besluit tot het hijsen van de vlag.
Kwetsende uitingen
De club nam vorige maand al in krachtige bewoordingen afstand van de kwetsende uitingen van de supporters. "Zoals al heel vaak aangegeven wijzen wij iedere vorm van discriminatie, uitsluiting, bedreiging en intimidatie af en dus zeker ook dit soort misselijkmakende uitingen. Met Feyenoord en wie wij zijn heeft dit helemaal niets te maken", zei de club eerder in een reactie op de kwetsende uitingen.
Paul van Dorst, oprichter van de lhbti-supportersgroep van Feyenoord Roze Kameraden noemt het ophangen van de regenboogvlag door Feyenoord "een mooi en krachtig" signaal. "De club is bezig een goede weg in te slaan. Op deze manier zeggen ze dat ze de hele lhbti-gemeenschap ondersteunen en laten ze hiermee zien: wij zijn er ook voor jullie."
In Rotterdam vindt zaterdag Roze Zaterdag plaats. Op dit nationale evenement, dat elk jaar in een andere stad plaatsvindt, wordt stilgestaan bij de emancipatie van de lhbtiqa+-gemeenschap. Er is onder meer een informatiemarkt, concerten en een mars door de stad. Roze Zaterdag is ook de aftrap van de Rotterdam Pride week.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemeniƫ heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
7 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
10 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
10 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
12 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
13 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
17 uur geleden