Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord laat regenboogvlag wapperen bij stadion

Feyenoord laat regenboogvlag wapperen bij stadion

ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Feyenoord heeft zaterdag in het kader van Roze Zaterdag de regenboogvlag gehesen op het Maasgebouw dat naast Stadion Feijenoord in Rotterdam-Zuid staat.

De club doet dit om te laten zien dat het diversiteit steunt, ondanks dat sommige Rotterdamse supportersgroepen onlangs weer kwetsende spreekkoren en spandoeken aan het publiek en via sociale media toonden. Op de spandoeken werden meerdere mensen, onder wie de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn dochter, met de dood bedreigd en werd Adolf Hitler verheerlijkt.

"Met het ophangen van deze vlag willen we nogmaals duidelijk maken dat we een club zijn waar iedereen, hoe ze er ook uitzien, wie of wat ze ook zijn en wat ze dan ook geloven, welkom is. Voor discriminatie is geen plaats", zegt een woordvoerder van de club over het besluit tot het hijsen van de vlag.

Kwetsende uitingen

De club nam vorige maand al in krachtige bewoordingen afstand van de kwetsende uitingen van de supporters. "Zoals al heel vaak aangegeven wijzen wij iedere vorm van discriminatie, uitsluiting, bedreiging en intimidatie af en dus zeker ook dit soort misselijkmakende uitingen. Met Feyenoord en wie wij zijn heeft dit helemaal niets te maken", zei de club eerder in een reactie op de kwetsende uitingen.

Paul van Dorst, oprichter van de lhbti-supportersgroep van Feyenoord Roze Kameraden noemt het ophangen van de regenboogvlag door Feyenoord "een mooi en krachtig" signaal. "De club is bezig een goede weg in te slaan. Op deze manier zeggen ze dat ze de hele lhbti-gemeenschap ondersteunen en laten ze hiermee zien: wij zijn er ook voor jullie."

In Rotterdam vindt zaterdag Roze Zaterdag plaats. Op dit nationale evenement, dat elk jaar in een andere stad plaatsvindt, wordt stilgestaan bij de emancipatie van de lhbtiqa+-gemeenschap. Er is onder meer een informatiemarkt, concerten en een mars door de stad. Roze Zaterdag is ook de aftrap van de Rotterdam Pride week.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad wint Spaanse beker na strafschoppen

SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.

2 uur geleden
Kaptein houdt kippenvel over aan teamprestatie Oranjevrouwen

AUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.

3 uur geleden
Veurink spreekt van 'goede uitgangspositie' voor voetbalsters

AUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.

3 uur geleden
Manchester United blijft derde dankzij zege op Chelsea

LONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.

3 uur geleden
Voetbalsters blijven koploper in kwalificatie na 1-1 in Frankrijk

AUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.

4 uur geleden
Tottenham geeft belangrijke zege uit handen in degradatiestrijd

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.

5 uur geleden
Inter dichter bij titel door nederlaag Napoli tegen Lazio

NAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.

7 uur geleden