Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord laat regenboogvlag wapperen bij stadion

Feyenoord laat regenboogvlag wapperen bij stadion

ROTTERDAM (ANP) - Voetbalclub Feyenoord heeft zaterdag in het kader van Roze Zaterdag de regenboogvlag gehesen op het Maasgebouw dat naast Stadion Feijenoord in Rotterdam-Zuid staat.

De club doet dit om te laten zien dat het diversiteit steunt, ondanks dat sommige Rotterdamse supportersgroepen onlangs weer kwetsende spreekkoren en spandoeken aan het publiek en via sociale media toonden. Op de spandoeken werden meerdere mensen, onder wie de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb en zijn dochter, met de dood bedreigd en werd Adolf Hitler verheerlijkt.

"Met het ophangen van deze vlag willen we nogmaals duidelijk maken dat we een club zijn waar iedereen, hoe ze er ook uitzien, wie of wat ze ook zijn en wat ze dan ook geloven, welkom is. Voor discriminatie is geen plaats", zegt een woordvoerder van de club over het besluit tot het hijsen van de vlag.

Kwetsende uitingen

De club nam vorige maand al in krachtige bewoordingen afstand van de kwetsende uitingen van de supporters. "Zoals al heel vaak aangegeven wijzen wij iedere vorm van discriminatie, uitsluiting, bedreiging en intimidatie af en dus zeker ook dit soort misselijkmakende uitingen. Met Feyenoord en wie wij zijn heeft dit helemaal niets te maken", zei de club eerder in een reactie op de kwetsende uitingen.

Paul van Dorst, oprichter van de lhbti-supportersgroep van Feyenoord Roze Kameraden noemt het ophangen van de regenboogvlag door Feyenoord "een mooi en krachtig" signaal. "De club is bezig een goede weg in te slaan. Op deze manier zeggen ze dat ze de hele lhbti-gemeenschap ondersteunen en laten ze hiermee zien: wij zijn er ook voor jullie."

In Rotterdam vindt zaterdag Roze Zaterdag plaats. Op dit nationale evenement, dat elk jaar in een andere stad plaatsvindt, wordt stilgestaan bij de emancipatie van de lhbtiqa+-gemeenschap. Er is onder meer een informatiemarkt, concerten en een mars door de stad. Roze Zaterdag is ook de aftrap van de Rotterdam Pride week.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

6 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

8 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

8 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

8 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

9 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

11 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

12 uur geleden