Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord laat ook in Groningen punten liggen

Feyenoord laat ook in Groningen punten liggen

GRONINGEN (ANP) - In de strijd om Europees voetbal heeft Feyenoord opnieuw punten verspeeld. De ploeg van coach Dick Advocaat kwam bij subtopper FC Groningen niet verder dan 0-0. Daarmee deden de Rotterdammers zichzelf tekort. Met name in de tweede helft kreeg Feyenoord de beste kansen, maar in de afronding ontbrak het aan scherpte en een beetje geluk.

Afgelopen zondag moest Feyenoord bij FC Twente genoegen nemen met 2-2. Op de ranglijst staat de Rotterdamse ploeg vierde, met 3 punten minder dan nummer drie AZ. Komende zondag treffen beide clubs elkaar in Alkmaar. FC Groningen bleef zesde, met 4 punten minder dan Feyenoord.

Gezien het spelbeeld was de doelpuntloze eindstand verrassend. Beide ploegen kregen in de open wedstrijd voldoende kansen, maar wisten niet tot scoren te komen. Bij Feyenoord was keeper Nick Marsman voor de rust de beste man. Hij hield achtereenvolgens Tomas Suslov, Gabriel Gudmundsson en Jørgen Strand Larsen met fraaie reddingen van een doelpunt af. Marsman was opnieuw de vervanger Justin Bijlow, die in Groningen nog niet klaar bleek te zijn voor een rentree.

Advocaat laat spitsen op bank

Het bij vlagen vlot combinerende Feyenoord was in de attractieve eerste helft eveneens kansrijk. Steven Berghuis, Leroy Fer, terug in het basisteam, en Orkun Kökcü waren dicht bij een doelpunt. Een schot van Luis Sinisterra eindigde op de paal. Opvallend was dat Advocaat zijn centrumspitsen Nicolai Jørgensen, Robert Bozenik en Lucas Pratto opnieuw op de bank liet beginnen. Dat was afgelopen zondag bij FC Twente ook al het geval.

Na de pauze bleven beide clubs jagen op de winst. De beste kansen waren voor Feyenoord, dat in een hoog tempo speelde en veel variatie toonde in de aanvalsopbouw. Alessio Da Cruz haalde een kopbal van Sinisterra van de doellijn, een boogbal van Bryan Linssen eindigde op de lat en een vrije schietkans van Kökcü kon de Groningse afweer nog net blokkeren.

Een kwartier voor tijd speelde Sinisterra zich opnieuw knap vrij. Zijn schot belandde dit keer op de binnenkant van de paal. Ook Bozenik kon Feyenoord daarna als invaller niet aan de zege helpen.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

2 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

3 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

3 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

4 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

5 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

6 uur geleden