Feyenoord laat ook in Groningen punten liggen
GRONINGEN (ANP) - In de strijd om Europees voetbal heeft Feyenoord opnieuw punten verspeeld. De ploeg van coach Dick Advocaat kwam bij subtopper FC Groningen niet verder dan 0-0. Daarmee deden de Rotterdammers zichzelf tekort. Met name in de tweede helft kreeg Feyenoord de beste kansen, maar in de afronding ontbrak het aan scherpte en een beetje geluk.
Afgelopen zondag moest Feyenoord bij FC Twente genoegen nemen met 2-2. Op de ranglijst staat de Rotterdamse ploeg vierde, met 3 punten minder dan nummer drie AZ. Komende zondag treffen beide clubs elkaar in Alkmaar. FC Groningen bleef zesde, met 4 punten minder dan Feyenoord.
Gezien het spelbeeld was de doelpuntloze eindstand verrassend. Beide ploegen kregen in de open wedstrijd voldoende kansen, maar wisten niet tot scoren te komen. Bij Feyenoord was keeper Nick Marsman voor de rust de beste man. Hij hield achtereenvolgens Tomas Suslov, Gabriel Gudmundsson en Jørgen Strand Larsen met fraaie reddingen van een doelpunt af. Marsman was opnieuw de vervanger Justin Bijlow, die in Groningen nog niet klaar bleek te zijn voor een rentree.
Advocaat laat spitsen op bank
Het bij vlagen vlot combinerende Feyenoord was in de attractieve eerste helft eveneens kansrijk. Steven Berghuis, Leroy Fer, terug in het basisteam, en Orkun Kökcü waren dicht bij een doelpunt. Een schot van Luis Sinisterra eindigde op de paal. Opvallend was dat Advocaat zijn centrumspitsen Nicolai Jørgensen, Robert Bozenik en Lucas Pratto opnieuw op de bank liet beginnen. Dat was afgelopen zondag bij FC Twente ook al het geval.
Na de pauze bleven beide clubs jagen op de winst. De beste kansen waren voor Feyenoord, dat in een hoog tempo speelde en veel variatie toonde in de aanvalsopbouw. Alessio Da Cruz haalde een kopbal van Sinisterra van de doellijn, een boogbal van Bryan Linssen eindigde op de lat en een vrije schietkans van Kökcü kon de Groningse afweer nog net blokkeren.
Een kwartier voor tijd speelde Sinisterra zich opnieuw knap vrij. Zijn schot belandde dit keer op de binnenkant van de paal. Ook Bozenik kon Feyenoord daarna als invaller niet aan de zege helpen.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
38 minuten geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
39 minuten geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.
20 uur geleden