Feyenoord laat na koppositie alleen in handen te nemen
HERNING (ANP) - Feyenoord heeft in de Europa League nagelaten alleen aan kop te komen in groep F. Het elftal van trainer Arne Slot stond bij FC Midtjylland halverwege op een comfortabele voorsprong (0-2), maar dat bleek niet voldoende voor de overwinning: 2-2.
De Rotterdammers profiteerden zo nauwelijks van het gelijkspel tussen Sturm Graz en Lazio (0-0). Feyenoord verloor de eerste speelronde ruim van Lazio (4-2), waarna Sturm Graz met liefst 6-0 werd verslagen. Alle vier de ploegen hebben na drie speelronden 4 punten. Feyenoord, dat volgende week Midtjylland in De Kuip ontvangt, leidt op basis van het beste doelsaldo.
Lutsharel Geertruida keerde bij Feyenoord terug in het basiselftal. De rechterverdediger ontbrak sinds eind augustus in het elftal wegens de ziekte van Pfeiffer. Tegen NEC (1-1) viel hij zondag al wel weer in. Marcus Pedersen verdween tegen de Denen naar de reservebank.
Openingstreffer
Slot voerde in vergelijking met de wedstrijd tegen NEC nog een wijziging door. De Pool Sebastian Szymanski begon in plaats van Alireza Jahanbakhsh.
Szymanski opende halverwege de eerste helft de score. De arbitrage keurde het doelpunt eerst nog af, omdat spits Danilo buitenspel zou hebben gestaan toen Szymanski de combinatie met hem aanging. Bij het terugkijken van de beelden bleek Danilo aan de voor hem net goede kant van de verdediger te staan.
Comeback
De gepasseerde Jahanbakhsh mocht na een half uur spelen alsnog het veld in, als vervanger van Oussama Idrissi. De buitenspeler liep een spierblessure in zijn bovenbeen op toen hij aan wilde zetten voor een sprint.
Feyenoord had kort voor rust nog een keer baat bij de aanwezigheid van de videoscheidsrechter. De Rotterdammers mochten in de 43e minuut een strafschop nemen, omdat bleek dat de Braziliaanse middenvelder Evander hands maakte bij een vrije trap van Orkun Kökcü. De aanvoerder benutte de penalty zelf.
Voor Feyenoord viel de aansluitingstreffer in de tweede helft te vroeg. Gustav Isaksen scoorde in de 54e minuut met een schot in de verre hoek. Feyenoord stond behoorlijk onder druk, maar leek de overwinning wel mee te nemen. De Braziliaan Juninho maakte in de 85e minuut alsnog van dichtbij gelijk (2-2).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
22 uur geleden