Feyenoord laat maximaal 6500 fans toe bij duel met Sparta
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat woensdag maximaal 6500 supporters toe bij het duel met Sparta Rotterdam in de play-offs voor een plaats in de tweede voorronde van de nieuwe Conference League. Seizoenkaarthouders krijgen voorrang en moeten zich uiteraard vooraf laten testen op het coronavirus.
Het kabinet liet de KNVB maandag weten dat er beperkt publiek welkom is bij duels in de play-offs van het betaalde voetbal. FC Utrecht laat maximaal 3000 fans toe bij de thuiswedstrijd van woensdag tegen FC Groningen in de play-offs om een Europees ticket. Komende zaterdag staat de finale van de play-offs om deelname aan de Conference League op het programma. Ook dan is publiek beperkt welkom.
Supporters van de thuisspelende club zijn donderdag ook welkom bij de wedstrijden tussen NEC en Roda JC en FC Emmen en NAC Breda in de play-offs om promotie en degradatie. De winnaars van beide duels strijden zondag om een ticket voor de Eredivisie van volgend seizoen. Ook bij dat duel is beperkt publiek toegestaan.
Geen testlocatie
FC Groningen en Sparta Rotterdam zouden hun stadions woensdag mogen openen voor publiek, dat dan op schermen kan kijken, maar beide clubs doen dat niet. "We hebben het wel overwogen en gepolst bij onze achterban", aldus een woordvoerder van FC Groningen. "De animo om al om 18.45 uur op een woensdagavond in het stadion te zitten, is niet heel groot. Bovendien is er in Groningen en omgeving geen testlocatie. Dat is ook onze zorg als we de finale van zaterdag halen en die in eigen stadion mogen spelen. Het wordt heel complex om, zonder testlocatie in de buurt, iedereen op tijd te laten testen."
Groningen speelt een eventuele finale alleen in eigen stadion als Sparta de tegenstander wordt. Als Feyenoord de opponent is, volgt een duel in De Kuip.
Sparta weet als laagst geklasseerde ploeg op voorhand al dat het zowel de halve finale als finale buiten het eigen stadion speelt. "We doen het stadion ook niet open voor fans. We zijn bezig met een verbouwing en veel stoeltjes zijn ook al weg. Buiten het stadion doen we ook niets; het is daar moeilijk iets te organiseren waarbij iedereen voldoende afstand kan houden", zegt een woordvoerder.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
28 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
54 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
9 uur geleden