Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord laat kansen liggen tegen Villa en blijft puntloos in EL

Feyenoord laat kansen liggen tegen Villa en blijft puntloos in EL

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zichzelf niet beloond voor een grotendeels prima optreden tegen Aston Villa in de Europa League. De Rotterdammers vergaten in de eerste helft meerdere keren toe te slaan en zagen de nummer 6 uit de Premier League van vorig seizoen na rust het verschil maken: 0-2. Feyenoord is daardoor ook na twee speelronden in het hoofdtoernooi nog puntloos.

Het elftal van Robin van Persie had na de slechte wedstrijd bij SC Braga (1-0) van acht dagen eerder iets goed te maken voor eigen publiek. In tegenstelling tot het duel in Portugal koos de trainer van Feyenoord nu wel voor zijn sterkst mogelijke formatie. Alleen middenvelder Quinten Timber ontbrak met een lichte voetblessure.

De hoogtepunten waren in een vermakelijke eerste helft talrijk. Dat het bij rust nog 0-0 stond, was een klein wonder. Feyenoord kreeg de meeste en beste kansen. De van ziekte herstelde aanvoerder Sem Steijn zag enkele schoten en een kopbal worden gekeerd. Doelman Marco Bizot, die kort voor het begin van het duel de niet fitte Emiliano Martínez moest vervangen, onderscheidde zich met goede reddingen.

Afgekeurde goal

Ayase Ueda scoorde in de 31e minuut met zijn hoofd uit een hoekschop wel. De scheidsrechter keurde het doelpunt af omdat verdediger Tsuyoshi Watanabe een overtreding zou hebben gemaakt. Van Persie maakte zich daar aan de zijlijn boos over bij de vierde man. Aston Villa beklaagde zich eerder in de eerste helft dat Feyenoord-verdediger Anel Ahmedhodzic slechts geel kreeg voor een overtreding op Ollie Watkins.

Met Oussama Targhalline voor Hwang In-beom, die niet langer dan een helft kon spelen, was Steijn direct na rust weer gevaarlijk. Op aangeven van Ian Maatsen schoot Evann Guessand de bal kort daarna voor Aston Villa tegen de paal.

Goals

Feyenoord-doelman Timon Wellenreuther moest zich na een uur spelen wel gewonnen geven. Boubacar Kamara won een duel om de bal van Targhalline en Emiliano Buendia plaatste de bal in de hoek: 0-1.

Het lukte de thuisploeg niet meer het hoge tempo van de eerste helft aan te houden en Aston Villa onder druk te zetten. Invaller Donyell Malen zorgde in de 79e minuut met een lange rush voor de beslissing. De Oranje-international werd in het strafschopgebied van de bal gezet, waarna aanvoerder John McGinn kon scoren: 0-2.

Luciano Valente kreeg daarna nog een kans voor Feyenoord, maar ook de middenvelder had geen succes.

Meer uit Voetbal

Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

10 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

11 uur geleden
Ajax bereikt akkoord met Jordi Cruijff als technisch directeur

AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.

14 uur geleden
Roefs, Geertruida en Brobbey spelen gelijk met Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.

16 uur geleden
AC Milan voorlopig koploper in Serie A na zege op Hellas Verona

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.

19 uur geleden
Liverpool-coach Slot zag opluchting bij Wirtz na eerste treffer

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.

1 dag geleden
FC Groningen bindt verdediger Blokzijl langer aan zich

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.

1 dag geleden