Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord laat kansen liggen en komt met 10 man nog goed weg

Feyenoord laat kansen liggen en komt met 10 man nog goed weg

ZAGREB (ANP) - Feyenoord heeft in de eerste groepswedstrijd in de Europa League genoegen moeten nemen met 0-0. De ploeg van trainer Dick Advocaat deed zichzelf daarmee tekort. De Rotterdammers verzuimden een technisch en tactisch overwicht in de stand tot uitdrukking te brengen.

Steven Berghuis miste in de beginfase een strafschop en met name aanvaller Bryan Linssen liet daarna eveneens enkele grote kansen liggen. In de slotfase, na het vertrek van verdediger Marco Senesi (twee keer geel) in de 73e minuut, kwam Feyenoord nog een paar keer goed weg. Doelman Justin Bijlow, die in een prima vorm verkeert, hield zijn ploeg overeind.

Feyenoord, met Orkun Kökcü voor de geblesseerde Leroy Fer, startte sterk in Zagreb. De Rotterdamse ploeg kreeg al in de achtste minuut een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Mark Diemers anticipeerde goed op een harde voorzet van João Carlos Texeira, waardoor Kristijan Jakic in de problemen kwam. Hij vloerde Diemers waarna Berghuis mocht aanleggen van elf meter. De aanvoerder van Feyenoord schoot hard in, maar doelman Dominik Livakovic lag in de baan van het schot.

Redding

Na die meevaller kwam het fletse Dinamo Zagreb wat beter in de wedstrijd. Bijlow verrichtte in de 28e minuut een uitstekende redding door een doorgeschoten bal nog net uit zijn doel te tikken.

Bij Feyenoord kreeg buitenspeler Linssen een nieuwe kans als centrumspits. De 30-jarige aanvaller loopt in zijn eerste seizoen bij de Rotterdammers echter nog niet over van zelfvertrouwen. Dat bleek eens te meer in de 37e minuut. Diemers legde de bal panklaar op het hoofd van Linssen, die echter knullig in de handen van doelman Livakovic kopte.

Ook na de rust bleef Feyenoord de betere ploeg. De ploeg van Advocaat kwam voorin echter stootkracht tekort. Diemers bracht opnieuw Linssen in stelling. De Limburger schoot echter gehaast en te zacht in, waardoor Livakovic kon ingrijpen. Het Rotterdamse overwicht verdween na het gedwongen vertrek van Senesi. Met dank aan doelman Bijlow bleef Feyenoord in de slotfase een nederlaag bespaard.

Meer uit Voetbal

Nederland speelt op EK in Zwitserland voor 5,1 miljoen euro

ZEIST (ANP) - Nederland zal op het EK in Zwitserland worden gesteund door ongeveer 10.000 voetbalfans. Dat heeft de KNVB donderdagmiddag in Zeist gemeld. Bij de wedstrijden van de vrouwen zullen maximaal 4000 fans van Oranje aanwezig zijn. Andere fans kunnen de duels in de fanzone volgen.

10 minuten geleden
Bondscoach Gattuso gelooft in kansen voor Italië op WK

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso is ervan overtuigd dat Italië volgend jaar deelneemt aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben goede voetballers", zei de nieuwe bondscoach tijdens zijn presentatie. "Vier of vijf van onze spelers horen bij de beste tien spelers van de wereld op hun positie."

47 minuten geleden
Voetballers Herrera en Figal van Boca voor vier duels geschorst

MIAMI (ANP) - Voetballers Ander Herrera en Nicolas Figal van Boca Juniors hebben mogelijk hun laatste wedstrijd op het WK voor clubs al gespeeld. Ze zijn voor vier duels geschorst voor de rode kaart die ze kregen tijdens een duel met Benfica (2-2).

4 uur geleden
Real Madrid speelt gelijk op WK voor clubs bij debuut Huijsen

MIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.

15 uur geleden
Jong Duitsland en Jong Engeland naar kwartfinales op EK

NITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.

15 uur geleden
Bondscoach Reiziger ziet juiste energie bij Jong Oranje

PRESTOV (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger was tevreden met het optreden van Jong Oranje bij het EK. "We hebben de mensen erop gezet die energie gaven. En die spelers hebben de juiste energie gegeven. Daarin is het geslaagd", zei Reiziger bij Ziggo Sport na de 2-0-zege van Jong Oranje op Jong Oekraïne in Prestov.

18 uur geleden
Manchester City wint op WK voor clubs bij debuut Reijnders

PHILADELPHIA (ANP) - Tijjani Reijnders heeft een succesvol debuut gemaakt bij Manchester City. De ploeg van coach Pep Guardiola begon het WK voor clubteams met een 2-0-overwinning op Wydad AC uit Casablanca.

18 uur geleden