Feyenoord laat kansen liggen en komt met 10 man nog goed weg
ZAGREB (ANP) - Feyenoord heeft in de eerste groepswedstrijd in de Europa League genoegen moeten nemen met 0-0. De ploeg van trainer Dick Advocaat deed zichzelf daarmee tekort. De Rotterdammers verzuimden een technisch en tactisch overwicht in de stand tot uitdrukking te brengen.
Steven Berghuis miste in de beginfase een strafschop en met name aanvaller Bryan Linssen liet daarna eveneens enkele grote kansen liggen. In de slotfase, na het vertrek van verdediger Marco Senesi (twee keer geel) in de 73e minuut, kwam Feyenoord nog een paar keer goed weg. Doelman Justin Bijlow, die in een prima vorm verkeert, hield zijn ploeg overeind.
Feyenoord, met Orkun Kökcü voor de geblesseerde Leroy Fer, startte sterk in Zagreb. De Rotterdamse ploeg kreeg al in de achtste minuut een uitgelezen kans om op voorsprong te komen. Mark Diemers anticipeerde goed op een harde voorzet van João Carlos Texeira, waardoor Kristijan Jakic in de problemen kwam. Hij vloerde Diemers waarna Berghuis mocht aanleggen van elf meter. De aanvoerder van Feyenoord schoot hard in, maar doelman Dominik Livakovic lag in de baan van het schot.
Redding
Na die meevaller kwam het fletse Dinamo Zagreb wat beter in de wedstrijd. Bijlow verrichtte in de 28e minuut een uitstekende redding door een doorgeschoten bal nog net uit zijn doel te tikken.
Bij Feyenoord kreeg buitenspeler Linssen een nieuwe kans als centrumspits. De 30-jarige aanvaller loopt in zijn eerste seizoen bij de Rotterdammers echter nog niet over van zelfvertrouwen. Dat bleek eens te meer in de 37e minuut. Diemers legde de bal panklaar op het hoofd van Linssen, die echter knullig in de handen van doelman Livakovic kopte.
Ook na de rust bleef Feyenoord de betere ploeg. De ploeg van Advocaat kwam voorin echter stootkracht tekort. Diemers bracht opnieuw Linssen in stelling. De Limburger schoot echter gehaast en te zacht in, waardoor Livakovic kon ingrijpen. Het Rotterdamse overwicht verdween na het gedwongen vertrek van Senesi. Met dank aan doelman Bijlow bleef Feyenoord in de slotfase een nederlaag bespaard.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Het Israëlische Hapoel Beer Sheva mag 15 oktober geen supporters meenemen naar de Europa League-wedstrijd tegen AZ in Alkmaar. Dat heeft de driehoek (gemeente, politie en Openbaar Ministerie) besloten op basis van openbare veiligheidsafwegingen, meldt AZ op de eigen website.
38 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Manchester City kan niet langer verder onder de huidige leiding, vindt oud-clubvoorzitter David Bernstein. Dinsdag werd bekend dat de Engelse club door de Premier League schuldig is bevonden aan alle 115 aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels tussen 2009 en 2018.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
11 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
13 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
14 uur geleden