Feyenoord laat Ajax wankelen maar verliest wel weer in ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Met veel moeite en enig geluk heeft Ajax de thuiswedstrijd tegen Feyenoord gewonnen. Een doelpunt van de 18-jarige Ryan Gravenberch volstond voor een nipte zege: 1-0.
Gravenberch was 3 jaar oud toen Feyenoord op 28 augustus 2005 voor het laatst in Amsterdam won. Op basis van de kansenverhouding had de club uit Rotterdam minimaal een gelijkspel verdiend in de Johan Cruijff ArenA. Aanvoerder Steven Berghuis schoot na rust tot tweemaal toe rakelings naast terwijl hij in een kansrijke positie stond. Invaller Luis Sinisterra kopte ver in blessuretijd op de lat.
Het niveau en de amusementswaarde van Ajax tegen Feyenoord lagen een stuk lager dan de topper van vorige week tussen de koploper uit Amsterdam en PSV, toen het tempo veel hoger lag en de duels intenser waren. Ajax zocht na de aftrap gecontroleerd de aanval en Feyenoord startte zo defensief dat het in het eerste half uur nauwelijks op de helft van de tegenstander verscheen. Het elftal van trainer Dick Advocaat groepeerde zich aanvankelijk vooral rond het eigen strafschopgebied en slaagde in de eerste 20 minuten in ieder geval in één missie. Feyenoord gaf in de openingsfase geen grote kans weg.
Soepele aanval
Ajax scoorde in de 22e minuut uit de eerste soepele aanval. Daley Blind opende met een mooie trap op Dusan Tadic, die op zijn beurt Sébastien Haller vond. De Fransman zag Ryan Gravenberch op de rand van het strafschopgebied vrij staan. De 18-jarige Amsterdammer kapte en draaide en schoot geplaatst met zijn linkervoet raak (1-0). Voor Feyenoord was die treffer aanleiding om aanvallender te gaan spelen. Dat leverde de bezoekers voor rust bijna de gelijkmaker op. Ridgeciano Haps schoot echter op het lichaam van doelman André Onana. Haps startte als linksbuiten om de aanval van Feyenoord sneller te maken. Nicolai Jørgensen kreeg de voorkeur boven Lucas Pratto als spits omdat hij iets beweeglijker is.
Met Jurgen Ekkelenkamp voor de geblesseerde Gravenberch slaagde Ajax er na rust steeds slechter in om Feyenoord onder druk te zetten. De bezoekers kwamen steeds beter in de wedstrijd en leken na ruim een uur via Jørgensen op gelijke hoogte te komen. De gelijkmaker van de Deen werd afgekeurd omdat Jens Toornstra buitenspel stond. De zware maand januari eist kennelijk nu al zijn tol bij enkele basisspelers van Ajax. Want trainer Ten Hag vond het nodig om Antony, Noussair Mazraoui en even later ook Haller naar de kant te halen. Feyenoord werd sterker en sterker na die wissels. Ajax wankelde maar ontsnapte, ook omdat Berghuis tweemaal naast schoot en Sinisterra op de lat kopte.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
44 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
4 uur geleden