Feyenoord laat Ajax wankelen maar verliest wel weer in ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Met veel moeite en enig geluk heeft Ajax de thuiswedstrijd tegen Feyenoord gewonnen. Een doelpunt van de 18-jarige Ryan Gravenberch volstond voor een nipte zege: 1-0.
Gravenberch was 3 jaar oud toen Feyenoord op 28 augustus 2005 voor het laatst in Amsterdam won. Op basis van de kansenverhouding had de club uit Rotterdam minimaal een gelijkspel verdiend in de Johan Cruijff ArenA. Aanvoerder Steven Berghuis schoot na rust tot tweemaal toe rakelings naast terwijl hij in een kansrijke positie stond. Invaller Luis Sinisterra kopte ver in blessuretijd op de lat.
Het niveau en de amusementswaarde van Ajax tegen Feyenoord lagen een stuk lager dan de topper van vorige week tussen de koploper uit Amsterdam en PSV, toen het tempo veel hoger lag en de duels intenser waren. Ajax zocht na de aftrap gecontroleerd de aanval en Feyenoord startte zo defensief dat het in het eerste half uur nauwelijks op de helft van de tegenstander verscheen. Het elftal van trainer Dick Advocaat groepeerde zich aanvankelijk vooral rond het eigen strafschopgebied en slaagde in de eerste 20 minuten in ieder geval in één missie. Feyenoord gaf in de openingsfase geen grote kans weg.
Soepele aanval
Ajax scoorde in de 22e minuut uit de eerste soepele aanval. Daley Blind opende met een mooie trap op Dusan Tadic, die op zijn beurt Sébastien Haller vond. De Fransman zag Ryan Gravenberch op de rand van het strafschopgebied vrij staan. De 18-jarige Amsterdammer kapte en draaide en schoot geplaatst met zijn linkervoet raak (1-0). Voor Feyenoord was die treffer aanleiding om aanvallender te gaan spelen. Dat leverde de bezoekers voor rust bijna de gelijkmaker op. Ridgeciano Haps schoot echter op het lichaam van doelman André Onana. Haps startte als linksbuiten om de aanval van Feyenoord sneller te maken. Nicolai Jørgensen kreeg de voorkeur boven Lucas Pratto als spits omdat hij iets beweeglijker is.
Met Jurgen Ekkelenkamp voor de geblesseerde Gravenberch slaagde Ajax er na rust steeds slechter in om Feyenoord onder druk te zetten. De bezoekers kwamen steeds beter in de wedstrijd en leken na ruim een uur via Jørgensen op gelijke hoogte te komen. De gelijkmaker van de Deen werd afgekeurd omdat Jens Toornstra buitenspel stond. De zware maand januari eist kennelijk nu al zijn tol bij enkele basisspelers van Ajax. Want trainer Ten Hag vond het nodig om Antony, Noussair Mazraoui en even later ook Haller naar de kant te halen. Feyenoord werd sterker en sterker na die wissels. Ajax wankelde maar ontsnapte, ook omdat Berghuis tweemaal naast schoot en Sinisterra op de lat kopte.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - De KNVB heeft 24 supporters van NAC Breda een landelijk stadionverbod opgelegd na het wangedrag in het Eredivisieduel met sc Heerenveen van 10 mei. Zij zijn verantwoordelijk gehouden voor geweld, het gooien van voorwerpen, vloeistoffen en illegaal vuurwerk of andere vormen van wangedrag.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Dušan Tadić start bij NEC in het thuisduel met Olympiakos in de derde voorronde van de Champions League. De 37-jarige Serviër speelde vorige week in het uitduel met de Griekse topclub (0-0) een kwartier mee, maar werkte afgelopen weekend tegen Telstar (1-2-nederlaag) wel een volledige wedstrijd af.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft vooralsnog "een beperkt aantal signalen" ontvangen van verenigingen en gemeenten over de aanhoudende droogte. Dat meldt de voetbalbond dinsdag aan het ANP. De bespeelbaarheid en kwaliteit van natuurgrasvelden en de mogelijkheden om deze voldoende te besproeien worden het meest als probleem genoemd, stelt de KNVB.
10 uur geledenSALZBURG (ANP) - Omar Artan, de scheidsrechter die voor het afgelopen WK voetbal de toegang tot de VS werd geweigerd vanwege vermeende banden met leden van terroristische organisaties, is trots om woensdag de UEFA Super Cup te fluiten. Dat zei de Somaliër op de website van de Europese voetbalbond UEFA.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt het op voor FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Micky van de Ven heeft zijn contract bij Tottenham Hotspur met twee jaar verlengd. De centrale verdediger is nu tot medio 2031 aan de club uit Londen verbonden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Peer Koopmeiners heeft zijn contract bij AZ met een seizoen verlengd. De 26-jarige middenvelder is nu tot medio 2029 aan de club uit Alkmaar verbonden, meldt AZ op X.
1 dag geleden