Feyenoord krijgt weer boete, maar mag fans meenemen naar Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft weer boetes gekregen van de Europese voetbalbond UEFA voor misdragingen van de aanhang. De Rotterdamse club moet in totaal bijna 80.000 euro betalen, waarmee het totale boetebedrag in dit seizoen oploopt naar ruim 400.000 euro, een record voor Feyenoord. Desondanks mag Feyenoord over twee weken wel supporters meenemen naar Tsjechië voor de return in de kwartfinales van de Conference League tegen Slavia Praag.
De UEFA legde Feyenoord eerder dit seizoen een voorwaardelijke straf op in de vorm van een Europese uitwedstrijd zonder publiek. Die straf zou van kracht worden als de supporters zich nogmaals misdroegen. Hoewel Feyenoord nu 79.375 euro moet betalen vanwege ongeregeldheden in de achtste finales tegen Partizan Belgrado en ook de schade moet vergoeden die supporters in het Servische stadion hebben aangericht, heeft dat geen gevolgen voor het komende duel met Slavia Praag.
De ploeg van trainer Arne Slot ontvangt de Tsjechische club volgende week donderdag in de uitverkochte Kuip, een week later (14 april) is de return in Praag. "De club doet met klem een verzoek aan de achterban om de komende wedstrijden tegen Slavia Praag niet tot gedrag over te gaan waardoor er nog meer geld aan de UEFA betaald moet worden. De voorwaardelijke straf van een Europese uitwedstrijd zonder uitpubliek blijft actueel. Daarom loopt de club risico om wedstrijden zonder of gedeeltelijk zonder de steun van het publiek te spelen. Verdere ongeregeldheden kunnen leiden tot (nog) zwaardere sancties van UEFA", aldus de clubleiding.
Feyenoord mag 969 kaarten verkopen voor het duel in Praag. De kaartverkoop start vrijdag.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
55 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
2 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de tweede halve finale tegen Bayern München in de Champions League punten laten liggen in de Franse competitie. Met vrijwel alle sterspelers op de bank eindigde de thuiswedstrijd tegen FC Lorient in 2-2.
3 uur geledenVALENCIA (ANP/AFP) - Atlético Madrid is zo goed als zeker van een plaats in het hoofdtoernooi van de Champions League komend seizoen. Het elftal van trainer Diego Simeone won in de Spaanse voetbalcompetitie met 2-0 bij Valencia en verstevigde daarmee de vierde plaats.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda kan degradatie uit de Eredivisie nauwelijks nog voorkomen. De Brabanders hielden met een man minder lange tijd stand bij FC Utrecht, maar gingen in de slotfase alsnog onderuit: 2-0.
4 uur geleden