Feyenoord krijgt weer boete, maar mag fans meenemen naar Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft weer boetes gekregen van de Europese voetbalbond UEFA voor misdragingen van de aanhang. De Rotterdamse club moet in totaal bijna 80.000 euro betalen, waarmee het totale boetebedrag in dit seizoen oploopt naar ruim 400.000 euro, een record voor Feyenoord. Desondanks mag Feyenoord over twee weken wel supporters meenemen naar Tsjechië voor de return in de kwartfinales van de Conference League tegen Slavia Praag.
De UEFA legde Feyenoord eerder dit seizoen een voorwaardelijke straf op in de vorm van een Europese uitwedstrijd zonder publiek. Die straf zou van kracht worden als de supporters zich nogmaals misdroegen. Hoewel Feyenoord nu 79.375 euro moet betalen vanwege ongeregeldheden in de achtste finales tegen Partizan Belgrado en ook de schade moet vergoeden die supporters in het Servische stadion hebben aangericht, heeft dat geen gevolgen voor het komende duel met Slavia Praag.
De ploeg van trainer Arne Slot ontvangt de Tsjechische club volgende week donderdag in de uitverkochte Kuip, een week later (14 april) is de return in Praag. "De club doet met klem een verzoek aan de achterban om de komende wedstrijden tegen Slavia Praag niet tot gedrag over te gaan waardoor er nog meer geld aan de UEFA betaald moet worden. De voorwaardelijke straf van een Europese uitwedstrijd zonder uitpubliek blijft actueel. Daarom loopt de club risico om wedstrijden zonder of gedeeltelijk zonder de steun van het publiek te spelen. Verdere ongeregeldheden kunnen leiden tot (nog) zwaardere sancties van UEFA", aldus de clubleiding.
Feyenoord mag 969 kaarten verkopen voor het duel in Praag. De kaartverkoop start vrijdag.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gewonnen van Olympique Lyon. In Londen versloeg de titelhouder van coach Renée Slegers de Franse ploeg met 2-1. De returnwedstrijd is zaterdag 2 mei in Frankrijk.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Joost de Wit aangesteld als tijdelijk algemeen directeur. Hij neemt de werkzaamheden over van Ben Mansvelder, die door ziekte afwezig is. De club uit Arnhem zegt in een persbericht voor een ervaren bestuurder te hebben gekozen met uitgebreide kennis van de club en het betaald voetbal. De 62-jarige De Wit was van 2013 tot en met 2019 ook al algemeen directeur van Vitesse.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft ten koste van Leeds United de finale van de FA Cup bereikt. De ploeg van interim-trainer Calum McFarlane was op Wembley met 1-0 te sterk en houdt de kans op een prijs dit seizoen levend. De Argentijnse middenvelder Enzo Fernández maakte het enige doelpunt van de wedstrijd.
4 uur geledenALMELO (ANP) - De wedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Volendam is zondag in de slotfase tijdelijk gestaakt. Dat gebeurde nadat supporters van Heracles stukken vuurwerk op het veld gooiden. Heracles staat met 2-0 achter en degradeert bij een nederlaag naar de eerste divisie.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is na drie jaar uit de Eredivisie gedegradeerd. Het elftal van trainer Ernest Faber verloor voor eigen publiek met 2-0 van FC Volendam en kan daardoor niet meer op de zestiende plaats eindigen. De wedstrijd lag in de slotfase tijdelijk stil omdat supporters van Heracles vuurwerk op het veld gooiden.
5 uur geleden