Feyenoord krijgt weer boete, maar mag fans meenemen naar Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft weer boetes gekregen van de Europese voetbalbond UEFA voor misdragingen van de aanhang. De Rotterdamse club moet in totaal bijna 80.000 euro betalen, waarmee het totale boetebedrag in dit seizoen oploopt naar ruim 400.000 euro, een record voor Feyenoord. Desondanks mag Feyenoord over twee weken wel supporters meenemen naar Tsjechië voor de return in de kwartfinales van de Conference League tegen Slavia Praag.
De UEFA legde Feyenoord eerder dit seizoen een voorwaardelijke straf op in de vorm van een Europese uitwedstrijd zonder publiek. Die straf zou van kracht worden als de supporters zich nogmaals misdroegen. Hoewel Feyenoord nu 79.375 euro moet betalen vanwege ongeregeldheden in de achtste finales tegen Partizan Belgrado en ook de schade moet vergoeden die supporters in het Servische stadion hebben aangericht, heeft dat geen gevolgen voor het komende duel met Slavia Praag.
De ploeg van trainer Arne Slot ontvangt de Tsjechische club volgende week donderdag in de uitverkochte Kuip, een week later (14 april) is de return in Praag. "De club doet met klem een verzoek aan de achterban om de komende wedstrijden tegen Slavia Praag niet tot gedrag over te gaan waardoor er nog meer geld aan de UEFA betaald moet worden. De voorwaardelijke straf van een Europese uitwedstrijd zonder uitpubliek blijft actueel. Daarom loopt de club risico om wedstrijden zonder of gedeeltelijk zonder de steun van het publiek te spelen. Verdere ongeregeldheden kunnen leiden tot (nog) zwaardere sancties van UEFA", aldus de clubleiding.
Feyenoord mag 969 kaarten verkopen voor het duel in Praag. De kaartverkoop start vrijdag.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
8 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
14 uur geleden