Feyenoord krijgt maandag duidelijkheid over verbod fans in Lille
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord weet maandag of het alsnog supporters mag meenemen naar de uitwedstrijd tegen Lille in de Champions League. Een Franse rechter behandelt dan een kort geding dat de club samen met de supportersvereniging FSV De Feijenoorder tegen autoriteiten in Noord-Frankrijk heeft aangespannen.
De Franse autoriteiten willen dat er geen supporters van Feyenoord naar de wedstrijd van woensdag tegen Lille komen. Zij benadrukten afgelopen week dat fans van de ploeg van trainer Brian Priske zich de afgelopen jaren regelmatig hebben misdragen in Europa. Ze vrezen ook dat er veel fans van Feyenoord zonder kaartje voor de wedstrijd naar Lille willen komen.
Kees Lau, voorzitter van FSV De Feijenoorder, zegt dat normaal gesproken 1500 tot 2000 fans naar Lille gaan. Feyenoord strijdt woensdag in de laatste groepswedstrijd voor een kans om zich rechtstreeks voor de achtste finales van de Champions League te plaatsen. Daarvoor moet de club bij de beste acht ploegen eindigen. Lukt dat niet, dan speelt Feyenoord in een tussenronde om een plaats bij de laatste zestien.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
1 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
3 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
5 uur geleden