Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord komt ongeschonden uit duel met Olympique

Feyenoord komt ongeschonden uit duel met Olympique

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot hoopt zondag in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard over dezelfde selectie te kunnen beschikken als donderdagavond in de met 3-2 gewonnen wedstrijd tegen Olympique Marseille. Behalve keeper Justin Bijlow en middenvelder Jens Toornstra, die al langer met blessures aan de kant staan, lijkt iedereen fit.

"De jongens hebben dit seizoen al heel vaak laten zien dat ze dit programma aankunnen", zegt Slot over het drukke schema. De huidige nummer drie van de Eredivisie speelt komende donderdag in Frankrijk de return tegen Olympique, de zondag daarna komt nummer twee PSV op bezoek in de Kuip.

Slot maakt geen onderscheid tussen de competitieduels en de Europese ontmoetingen. "De halve finale van de Conference League is belangrijk, maar de competitie is voor ons ook heel erg belangrijk." Feyenoord verdedigt in de strijd om de derde plaats een voorsprong van 3 punten op FC Twente en 6 punten op AZ.

Rust

Of er spelers zijn die rust krijgen met het oog op de wedstrijd van donderdag in Marseille, laat Slot in het midden. "We bekijken het per individu, maar tot nu toe was steeds de keuze om de basisspelers in ieder geval op zondag weer te laten spelen. Of dat dan negentig minuten is, zullen we zien."

Fortuna bezet in de Eredivisie de veertiende plaats en is dus nog niet uit de gevarenzone. Wel behaalde de ploeg van trainer Sjors Ultee 7 punten uit de laatste drie duels. "Dat is hartstikke knap in deze fase van de competitie, waarin het ook onderin nog ongelooflijk spannend is", aldus Slot.

Meer uit Voetbal

Coach Míchel ziet Ajax te veel duels verliezen tegen Shelbourne

DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.

7 uur geleden
Ajax na gelijkspel tegen Shelbourne naar play-offs tegen Sion

DUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).

7 uur geleden
PSG wint Europese Supercup opnieuw door zege op Aston Villa

SALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.

1 dag geleden
Xavi eerste buitenlandse bondscoach Oranje sinds Happel in 1978

ZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.

1 dag geleden
Xavi vindt zichzelf 'een beetje een zoon van Nederlandse voetbal'

ZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."

1 dag geleden
Spanjaard Xavi nieuwe bondscoach Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.

1 dag geleden
Spitse fel tegen commerciële houding FIFA-baas Infantino

ZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.

1 dag geleden