Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord klopt PEC met 5-0, fans juichen Slot uitgebreid toe

Feyenoord klopt PEC met 5-0, fans juichen Slot uitgebreid toe

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft op eigen veld met grote cijfers afgerekend met het eveneens al uitgespeelde PEC Zwolle: 5-0. Dankzij de ruime zege heeft de bekerwinnaar met nog twee duels te gaan meer doelpunten gescoord dan in het afgelopen kampioensseizoen (85 tegen 81). Ook kan het puntenaantal van toen nog worden verbeterd (78 om 82).

De laatste wedstrijden van Feyenoord, tegen NEC (uit) en Excelsior (thuis), staan in het teken van de hoogstwaarschijnlijk naar Liverpool vertrekkende trainer Arne Slot. De oud-speler van PEC bracht Feyenoord terug naar de top, maar moest zich zondag ondanks opnieuw een goed seizoen definitief gewonnen geven aan de nieuwe kampioen PSV. Het verhinderde de Feyenoord-fans niet om hun trainer, voor wie het zijn honderdste competitiewedstrijd bij Feyenoord was, meermaals luidkeels te bedanken voor zijn prestaties voor de club.

PEC is al zeker van nog een jaar Eredivisie en dat droeg er ongetwijfeld aan bij dat het publiek in de eerste helft een rustige wedstrijd te zien kreeg. De in de plaats van Santiago Giménez gestarte Japanse spits Ayase Ueda zette Feyenoord na ruim een half uur op voorsprong, door alert te reageren na een inzet van Igor Paixão. Het was zijn eerste doelpunt in De Kuip.

Elf meter

Luka Ivanušec was in de 41e minuut de gelukkige toen hij onbewust een afstandsschot van Quinten Timber promoveerde tot doelpunt. Veel meer kansen kreeg Feyenoord niet in de eerste helft.

Ueda miste vlak na rust een strafschop en werd in de 65e minuut vervangen door Giménez. De Mexicaan had twee minuten nodig om tot scoren te komen. Hij schoot wel raak vanaf elf meter. Ook gaf hij tien minuten voor tijd de assist op de 4-0 van Lutsharel Geertruida. Met zijn 23e competitiedoelpunt van het seizoen bepaalde Giménez de eindstand op 5-0.

Meer uit Voetbal

Klaassen: een kwartier of halfuur goed spelen is niet genoeg

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen zocht niet naar excuses na de nederlaag van Ajax tegen Galatasaray in de Champions League (0-3). "Het is gewoon niet goed genoeg", stelde de aanvoerder. "Het is soms een kwartiertje goed of een halfuur. Maar we slagen er maar niet in een hele wedstrijd te domineren. En we hebben dit seizoen niet alleen maar tegen Real Madrid gevoetbald."

2 uur geleden
Heitinga voelt steun van directie en spelers van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga denkt dat de directie en spelers van Ajax nog steeds achter hem staan. "Ik voel nog steeds vertrouwen", zei hij na de nederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Ik blijf strijdbaar en ik zal nooit zelf vertrekken. Ik ben een jongen van de club. Ik zal altijd blijven strijden voor Ajax."

3 uur geleden
Fanatieke fans van Ajax roepen om ontslag Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - De fanatieke supporters van Ajax hebben geen vertrouwen meer in John Heitinga en dringen aan op het vertrek van de hoofdtrainer. "Wij roepen Alex Kroes en de andere technische beleidsbepalers op om nu direct met een oplossing te komen en actie te ondernemen", schrijft de AFCA Supportersclub in een statement vlak na de thuisnederlaag tegen Galatasaray (0-3) in de Champions League. "Dit is niet langer houdbaar. Het sportieve verval moet nu echt een halt worden toegeroepen."

4 uur geleden
Barcelona ontsnapt met punt na spektakelstuk bij Club Brugge: 3-3

BRUGGE (ANP) - FC Barcelona heeft in een spectaculaire wedstrijd bij Club Brugge voor de tweede keer puntenverlies geleden in de Champions League. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong bleef in het Jan Breydelstadion steken op 3-3. Oud-Ajacied Carlos Forbs speelde met twee doelpunten en een assist een hoofdrol bij de thuisploeg.

4 uur geleden
Osimhen bezorgt Ajax nieuwe teleurstelling in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax blijft de slechtst presterende club in de Champions League. De ploeg van trainer John Heitinga hield bijna een uur stand tegen Galatasaray, maar vervolgens scoorde Victor Osimhen met een kopbal en benutte de spits twee strafschoppen in de Johan Cruijff ArenA (0-3).

4 uur geleden
Ajax verliest van Galatasaray door drie treffers van Osimhen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook het vierde duel in de Champions League verloren. De club ging onderuit tegen Galatasaray in de Johan Cruijff ArenA (0-3). Victor Osimhen maakte alle drie de doelpunten voor de kampioen van Turkije.

5 uur geleden
Chelsea kan niet winnen van verrassingsploeg Qarabag

BAKOE (ANP) - Chelsea heeft in zijn vierde wedstrijd in de Champions League genoegen moeten nemen met een gelijkspel tegen het verrassend sterke Qarabag uit Azerbeidzjan. Het duel in Bakoe eindigde in 2-2. Jorrel Hato speelde een ongelukkige eerste helft. De voormalige Ajacied leidde met fouten twee doelpunten van de tegenstander in. Chelsea en Qarabag zijn allebei met het behaalde punt op 7 punten gekomen.

7 uur geleden