Feyenoord: klein positief bedrijfsresultaat ondanks corona
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het boekjaar 2019/2020 ondanks het coronavirus goed afgesloten. De Rotterdamse club meldt woensdag een positief bedrijfsresultaat van 0,5 miljoen euro te hebben geboekt op een omzet van ruim 73 miljoen euro. Volgens het beoordelingssysteem van de KNVB behoort Feyenoord daarmee tot de financieel gezonde clubs.
Het eigen vermogen van Feyenoord was op 30 juni van dit jaar 18,6 miljoen euro. "Vooral doordat het resultaat op transfers bijna 9 miljoen negatief was, noteerde de club over het boekjaar een netto resultaat van 6,7 miljoen euro negatief", aldus Feyenoord.
Financieel directeur Pieter Smorenburg is tevreden. "Dat we ondanks het afgebroken sportieve seizoen toch nog een plus in de operatie hebben kunnen noteren, is een compliment aan de organisatie. Maar zeker onze trouwe achterban verdient hiervoor de credits. Zowel de supporters als onze zakelijke relaties hebben Feyenoord enorm geholpen door massaal af te zien van de compensatie voor niet-gespeelde wedstrijden. Mede daardoor hebben we het negatieve financiële effect van corona voor dit boekjaar nog enigszins beperkt kunnen houden tot 2,5 miljoen euro. We zijn daar enorm dankbaar voor."
Selectie
De forse min bij het transferresultaat is voor een belangrijk deel een keuze, legt Smorenburg uit. "We hebben de selectie bewust bij elkaar gehouden en dus geen afscheid willen nemen van onze belangrijkste en meest getalenteerde spelers. Ook is er bescheiden geïnvesteerd in talentvolle jonge spelers. Door hen aan te trekken en te behouden hopen we sportief succes te behalen. Wat uiteindelijk dan ook weer leidt tot meer inkomsten en hogere transfersommen in de komende jaren."
Feyenoord zegt dat het lastig is uitspraken te doen over het lopende boekjaar 2020/2021, vanwege de onzekerheden die corona met zich meebrengt. Smorenburg: "De toekomst laat zich dezer dagen helaas nog slechter voorspellen dan normaal. Maar we zijn een flexibele, strijdlustige en nog steeds gezonde organisatie. Door alle zeilen bij te zetten, onder meer door loonoffers van alle medewerkers, doen we er alles aan deze periode zo goed mogelijk door te komen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Gjivai Zechiël heeft donderdag in Zeist tijdelijk de overstap gemaakt van het Nederlands elftal naar Jong Oranje. Dat meldt een woordvoerder van de KNVB.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft "in goed overleg" de samenwerking met algemeen directeur Ben Mansvelder (38) beëindigd. Dat meldt de Arnhemse club op de eigen website.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zegt open te staan voor open discussies over mogelijke hervormingen bij de wereldvoetbalbond. "Er moet een cultuur van dialoog zijn, van naar elkaar luisteren en elkaar respecteren. Het gaat er niet om positieve krantenkoppen te genereren, het gaat erom te doen wat goed is voor de sport", schreef hij op Instagram bij een video waarin te zien is hoe hij een bezoek brengt aan de Arabian Gulf Cup in Saudi-Arabië.
6 uur geledenCLAIREFONTAINE-EN-YVELINES (ANP/AFP) - Bondscoach Zinedine Zidane van Frankrijk moet het vrijdagavond in het Nations League-duel met Turkije zonder Ibrahima Konaté stellen. De 27-jarige verdediger van Real Madrid heeft last van een knieblessure. De 20-jarige Leny Yoro van Manchester United is opgeroepen als vervanger.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gjivai Zechiël maakt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League nog niet zijn debuut voor het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de 22-jarige middenvelder van Feyenoord buiten zijn wedstrijdselectie te laten. Datzelfde geldt voor verdediger Jurriën Timber en middenvelder Kenneth Taylor. Dat blijkt uit de donderdagochtend door de UEFA vrijgegeven lijst.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland is voor Jürgen Klopp de ideale tegenstander bij zijn debuut als bondscoach van het Duitse nationale elftal. Dat zei de 59-jarige trainer woensdag tijdens een persconferentie in aanloop naar de Nations League-wedstrijd van donderdag.
20 uur geledenOEIRAS (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo wil zijn duizendste doelpunt het liefst maken in het shirt van Portugal. "Dat zou de kers op de taart zijn, een bekroning van een prachtig verhaal", zei de 41-jarige aanvoerder van Portugal op een bijeenkomst voorafgaand aan de wedstrijd tegen Wales in de Nations League.
21 uur geleden