Feyenoord kan in De Kuip zestiende landstitel binnenhalen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles de zestiende landstitel binnenhalen. Het 'kampioensduel' in de uitverkochte Kuip begint om 16.45 uur. Bij winst op Go Ahead is Feyenoord kampioen.
De ploeg van trainer Arne Slot heeft met nog drie wedstrijden te gaan 8 punten voorsprong op bekerwinnaar PSV. De laatste landstitel van Feyenoord dateert van 2017. Als het zondag lukt om het kampioenschap veilig te stellen, worden de Rotterdammers maandag vanaf 12.00 uur gehuldigd op het stadhuis op de Coolsingel. Feyenoord verloor dit seizoen in de Eredivisie pas één keer, half september bij PSV (4-3).
PSV koerst af op de tweede plaats in de Eredivisie en daarmee een ticket voor de voorronde van de Champions League. De Eindhovenaren, die 5 punten meer hebben dan Ajax en 7 punten voor staan op AZ, nemen het vanaf 20.00 uur thuis op tegen Fortuna Sittard. Tegelijkertijd begint ook het duel AZ - FC Emmen. Ajax neemt het vanaf 14.30 uur op tegen het al gedegradeerde FC Groningen. Om 12.15 uur begint het duel tussen Vitesse en SC Cambuur, waarvoor degradatie vorige week ook al een feit werd.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?fe35f7f. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
4 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
9 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
12 uur geleden