Feyenoord kan in De Kuip zestiende landstitel binnenhalen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles de zestiende landstitel binnenhalen. Het 'kampioensduel' in de uitverkochte Kuip begint om 16.45 uur. Bij winst op Go Ahead is Feyenoord kampioen.
De ploeg van trainer Arne Slot heeft met nog drie wedstrijden te gaan 8 punten voorsprong op bekerwinnaar PSV. De laatste landstitel van Feyenoord dateert van 2017. Als het zondag lukt om het kampioenschap veilig te stellen, worden de Rotterdammers maandag vanaf 12.00 uur gehuldigd op het stadhuis op de Coolsingel. Feyenoord verloor dit seizoen in de Eredivisie pas één keer, half september bij PSV (4-3).
PSV koerst af op de tweede plaats in de Eredivisie en daarmee een ticket voor de voorronde van de Champions League. De Eindhovenaren, die 5 punten meer hebben dan Ajax en 7 punten voor staan op AZ, nemen het vanaf 20.00 uur thuis op tegen Fortuna Sittard. Tegelijkertijd begint ook het duel AZ - FC Emmen. Ajax neemt het vanaf 14.30 uur op tegen het al gedegradeerde FC Groningen. Om 12.15 uur begint het duel tussen Vitesse en SC Cambuur, waarvoor degradatie vorige week ook al een feit werd.
Noot voor de redactie, niet voor publicatie:
Ga voor een interactieve graphic naar https://t.localfocus.nl/anp/?fe35f7f. De graphic is opgemaakt in uw huisstijl en in formats voor print en online. De graphic wordt aangeboden aan klanten van de graphicsdienst van het ANP en LocalFocus.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
40 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
20 uur geleden