Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord is na monsterzege op Sjachtar klaar voor Ajax

Feyenoord is na monsterzege op Sjachtar klaar voor Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord blijft voorlopig in de race om drie prijzen. De koploper van de Eredivisie bereikte de kwartfinale van de Europa League met een wel heel overtuigende zege op Sjachtar Donetsk: 7-1, na een gelijkspel in het uitduel (1-1). Feyenoord ontvangt Ajax op 5 april voor een halve eindstrijd in de KNVB-beker.

Feyenoord beleefde de gewenste voorbereiding op de topper van zondag bij Ajax om de koppositie van de Eredivisie. Geen verlenging tegen Sjachtar zoals coach John Heitinga van de Amsterdammers hoopte. Alle spelers bleven ook fit. De wedstrijd was met een voorsprong van 3-0 bij rust al voor een heel groot deel beslist.

Trainer Arne Slot is nog geen twee jaar trainer van Feyenoord. Toch is hij nu al in het bezit van een clubrecord. Feyenoord vierde alweer de vijftiende Europese overwinning onder zijn leiding. Ernst Happel en Bert van Marwijk leidden de club uit Rotterdam veertien keer naar een internationale zege.

Oorlog

Feyenoord was veel te sterk voor Sjachtar, dat niet kon camoufleren dat veel goede Brazilianen en Argentijnen tijdens de oorlog met Rusland zijn vertrokken. Gernot Trauner keerde terug in de basisformatie na een langdurige knieblessure. Lutsharel Geertruida verhuisde naar de meest rechtse positie van de defensie en Marcos López verving de zieke linksback Quilindschy Hartman.

Santiago Giménez schoot Feyenoord in de 9e minuut op voorsprong en Orkun Kökcü kreeg in de 24e minuut alle ruimte om die voorsprong te verdubbelen. De aanvoerder benutte in de 38e minuut ook nog een strafschop, na een handsbal van Joechym Konoplja. Sjachtar werd voor rust slechts een keer gevaarlijk. Heorhiy Soedakov schoot na een aardige actie op de lat.

Mooie actie

Vergeleken met de eerste wedstrijd tussen beide ploegen van vorige week kon Sjachtar weer een beroep doen op de herstelde Bohdan Mychailitsjenko, Valeriy Bondar en Konoplja, Maar ook met de herstelde drie verdedigers kwamen ze in de 49e minuut op een achterstand van 4-0. Oussama Idrissi vond na een mooie actie de verre hoek.

Met die ruime voorsprong op het scorebord besloot trainer Slot de Pool Sebastian Szymanski en de Mexicaan Giménez enige rust te geven. Idrissi mocht ook naar de kant, vlak nadat hij zijn ploeg naar 5-0 had geschoten. Alireza Jahanbakhsh en Danilo lieten de tevreden toeschouwers in De Kuip even dromen over een zege met dubbele cijfers. Aanvoerder Kökcü mocht na 68 minuten aan de kant, ongetwijfeld met het oog op de kraker van zondag in Amsterdam. In de slotfase scoorde Kevin Kelsy nog voor Sjachtar.

Meer uit Voetbal

Fortuna Sittard breekt met onwillige hoofdsponsor

SITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.

34 minuten geleden
Rode kaart voor NEC'er Ouaissa geseponeerd

NIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.

50 minuten geleden
Nederlands elftal sluit jaar af op plek 7 van FIFA-ranking

ZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.

2 uur geleden
Liverpool vreest voor beenbreuk bij miljoenenaankoop Isak

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool vreest dat Alexander Isak in de gewonnen uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur (1-2) afgelopen zaterdag een beenbreuk heeft opgelopen. Dat melden The Athletic en Sky Sports. De Engelse club is nog in afwachting van de resultaten van een scan.

2 uur geleden
Van de Sanden van het Mexicaanse Toluca transfervrij naar PSV

EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.

4 uur geleden
Depay haalt uit naar 'leugenachtig bestuur' Corinthians

RIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.

5 uur geleden
Coach Guardiola: te zware spelers na kerstdiner doen niet mee

MANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.

5 uur geleden