Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord is na monsterzege op Sjachtar klaar voor Ajax

Feyenoord is na monsterzege op Sjachtar klaar voor Ajax

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord blijft voorlopig in de race om drie prijzen. De koploper van de Eredivisie bereikte de kwartfinale van de Europa League met een wel heel overtuigende zege op Sjachtar Donetsk: 7-1, na een gelijkspel in het uitduel (1-1). Feyenoord ontvangt Ajax op 5 april voor een halve eindstrijd in de KNVB-beker.

Feyenoord beleefde de gewenste voorbereiding op de topper van zondag bij Ajax om de koppositie van de Eredivisie. Geen verlenging tegen Sjachtar zoals coach John Heitinga van de Amsterdammers hoopte. Alle spelers bleven ook fit. De wedstrijd was met een voorsprong van 3-0 bij rust al voor een heel groot deel beslist.

Trainer Arne Slot is nog geen twee jaar trainer van Feyenoord. Toch is hij nu al in het bezit van een clubrecord. Feyenoord vierde alweer de vijftiende Europese overwinning onder zijn leiding. Ernst Happel en Bert van Marwijk leidden de club uit Rotterdam veertien keer naar een internationale zege.

Oorlog

Feyenoord was veel te sterk voor Sjachtar, dat niet kon camoufleren dat veel goede Brazilianen en Argentijnen tijdens de oorlog met Rusland zijn vertrokken. Gernot Trauner keerde terug in de basisformatie na een langdurige knieblessure. Lutsharel Geertruida verhuisde naar de meest rechtse positie van de defensie en Marcos López verving de zieke linksback Quilindschy Hartman.

Santiago Giménez schoot Feyenoord in de 9e minuut op voorsprong en Orkun Kökcü kreeg in de 24e minuut alle ruimte om die voorsprong te verdubbelen. De aanvoerder benutte in de 38e minuut ook nog een strafschop, na een handsbal van Joechym Konoplja. Sjachtar werd voor rust slechts een keer gevaarlijk. Heorhiy Soedakov schoot na een aardige actie op de lat.

Mooie actie

Vergeleken met de eerste wedstrijd tussen beide ploegen van vorige week kon Sjachtar weer een beroep doen op de herstelde Bohdan Mychailitsjenko, Valeriy Bondar en Konoplja, Maar ook met de herstelde drie verdedigers kwamen ze in de 49e minuut op een achterstand van 4-0. Oussama Idrissi vond na een mooie actie de verre hoek.

Met die ruime voorsprong op het scorebord besloot trainer Slot de Pool Sebastian Szymanski en de Mexicaan Giménez enige rust te geven. Idrissi mocht ook naar de kant, vlak nadat hij zijn ploeg naar 5-0 had geschoten. Alireza Jahanbakhsh en Danilo lieten de tevreden toeschouwers in De Kuip even dromen over een zege met dubbele cijfers. Aanvoerder Kökcü mocht na 68 minuten aan de kant, ongetwijfeld met het oog op de kraker van zondag in Amsterdam. In de slotfase scoorde Kevin Kelsy nog voor Sjachtar.

Meer uit Voetbal

De Jong heeft nog steeds 'heel veel vertrouwen' in goed WK

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.

9 minuten geleden
Rechtsback Dumfries medisch gekeurd door Real Madrid

ROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.

9 minuten geleden
Van Dijk: hopelijk komt scherpte snel terug bij Oranje

ROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."

44 minuten geleden
Arnaldi naar halve finale Roland Garros na opgave Berrettini

PARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.

1 uur geleden
Oranje verliest voorlaatste oefenduel voor WK van Algerije (0-1)

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.

1 uur geleden
Voetballers Congo spelen gelijk in oefenduel met Denemarken

LUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 uur geleden
De Jong nu tweede aanvoerder van Oranje achter Van Dijk

ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.

1 uur geleden