Feyenoord in centrum Rotterdam gehuldigd voor winst KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - Op de Binnenrotte in Rotterdam zijn de selectie en staf van Feyenoord door duizenden supporters gehuldigd voor het winnen van de KNVB-beker. Kort na 12.00 uur toonde aanvoerder Gernot Trauner de zilveren 'dennenappel' aan het publiek. Dat reageerde met toejuichingen en het afsteken van vuurwerk.
Het plein bij de Markthal was dit jaar voor het eerst de locatie voor een huldiging van de club. Er waren beduidend minder mensen aanwezig dan de naar schatting 150.000 mensen vorig jaar bij de huldiging voor het landskampioenschap op de Coolsingel. Dat is traditioneel de plaats waar Feyenoord gehuldigd wordt na het behalen van een trofee.
Een voor een werden de spelers door trainer Arne Slot naar voren gehaald om even met de beker te zwaaien en met het publiek een liedje te zingen. De Rotterdamse zanger Lee Towers was er zoals gebruikelijk met de vertolking van You'll Never Walk Alone.
Feyenoord won zondag voor de 14e keer in de historie de KNVB-beker door een 1-0 zege op NEC. Veel tijd voor een feest is er niet voor de spelers. Komende donderdag speelt Feyenoord in de competitie een uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
35 minuten geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
56 minuten geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
13 uur geleden