Feyenoord in achtste finales Europa League tegen Sjachtar Donetsk
NYON (ANP) - Feyenoord neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen de Oekraïense topclub Sjachtar Donetsk. Dat is vrijdag door loting bepaald.
De Rotterdammers spelen 9 maart eerst een uitwedstrijd. Vanwege de oorlog zal dat duel niet in Oekraïne plaatsvinden. De return in De Kuip volgt een week later.
Sjachtar Donetsk bereikte de achtste finales donderdag moeizaam door in de tussenronde de Franse club Stade Rennes uit te schakelen. De nummer 2 van Oekraïne won het eerste duel met 2-1, maar in de return trok Rennes de stand gelijk. Na een verlenging en strafschoppen, plaatste Sjachtar zich voor de achtste finales.
Voormalig Ajax-speler Lassina Traoré voetbalt bij Sjachtar, dat geen supporters van Feyenoord zal ontvangen. De Rotterdamse club eindigde in de groepsfase van de Europa League als eerste. In de beslissende wedstrijd tegen Lazio misdroegen fans zich in De Kuip. Feyenoord had eerder al boetes gekregen van de UEFA voor ongeregeldheden tijdens Europese duels. In november bepaalde de UEFA dat Feyenoord als straf twee Europese uitduels zonder publiek moet spelen, waarvan één voorwaardelijk. Tijdens de return in Rotterdam moet een deel van het stadion dicht blijven.
Trainer Erik ten Hag neemt het in de achtste finales met Manchester United op tegen Real Betis. In de tussenronde rekenden de Engelsen af met een andere Spaanse club, FC Barcelona.
Union Berlin, donderdag te sterk voor Ajax, speelt tegen de Belgische club Union. Sevilla, verantwoordelijk voor de uitschakeling van PSV, is gekoppeld aan de Turkse topclub Fenerbahçe.
Feyenoord en AZ zijn de enige twee overgebleven Nederlandse clubs in Europa. AZ loot later op vrijdag voor de achtste finales van de Conference League.
De finale van de Europa League is dit jaar in Boedapest.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
39 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
39 minuten geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
13 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
15 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
16 uur geleden