Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord in achtste finales Europa League tegen Sjachtar Donetsk

Feyenoord in achtste finales Europa League tegen Sjachtar Donetsk

NYON (ANP) - Feyenoord neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen de Oekraïense topclub Sjachtar Donetsk. Dat is vrijdag door loting bepaald.

De Rotterdammers spelen 9 maart eerst een uitwedstrijd. Vanwege de oorlog zal dat duel niet in Oekraïne plaatsvinden. De return in De Kuip volgt een week later.

Sjachtar Donetsk bereikte de achtste finales donderdag moeizaam door in de tussenronde de Franse club Stade Rennes uit te schakelen. De nummer 2 van Oekraïne won het eerste duel met 2-1, maar in de return trok Rennes de stand gelijk. Na een verlenging en strafschoppen, plaatste Sjachtar zich voor de achtste finales.

Voormalig Ajax-speler Lassina Traoré voetbalt bij Sjachtar, dat geen supporters van Feyenoord zal ontvangen. De Rotterdamse club eindigde in de groepsfase van de Europa League als eerste. In de beslissende wedstrijd tegen Lazio misdroegen fans zich in De Kuip. Feyenoord had eerder al boetes gekregen van de UEFA voor ongeregeldheden tijdens Europese duels. In november bepaalde de UEFA dat Feyenoord als straf twee Europese uitduels zonder publiek moet spelen, waarvan één voorwaardelijk. Tijdens de return in Rotterdam moet een deel van het stadion dicht blijven.

Trainer Erik ten Hag neemt het in de achtste finales met Manchester United op tegen Real Betis. In de tussenronde rekenden de Engelsen af met een andere Spaanse club, FC Barcelona.

Union Berlin, donderdag te sterk voor Ajax, speelt tegen de Belgische club Union. Sevilla, verantwoordelijk voor de uitschakeling van PSV, is gekoppeld aan de Turkse topclub Fenerbahçe.

Feyenoord en AZ zijn de enige twee overgebleven Nederlandse clubs in Europa. AZ loot later op vrijdag voor de achtste finales van de Conference League.

De finale van de Europa League is dit jaar in Boedapest.

Meer uit Voetbal

DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

58 minuten geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

4 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

5 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

5 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

6 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

7 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

9 uur geleden