Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord in achtste finales Europa League tegen Sjachtar Donetsk

Feyenoord in achtste finales Europa League tegen Sjachtar Donetsk

NYON (ANP) - Feyenoord neemt het in de achtste finales van de Europa League op tegen de Oekraïense topclub Sjachtar Donetsk. Dat is vrijdag door loting bepaald.

De Rotterdammers spelen 9 maart eerst een uitwedstrijd. Vanwege de oorlog zal dat duel niet in Oekraïne plaatsvinden. De return in De Kuip volgt een week later.

Sjachtar Donetsk bereikte de achtste finales donderdag moeizaam door in de tussenronde de Franse club Stade Rennes uit te schakelen. De nummer 2 van Oekraïne won het eerste duel met 2-1, maar in de return trok Rennes de stand gelijk. Na een verlenging en strafschoppen, plaatste Sjachtar zich voor de achtste finales.

Voormalig Ajax-speler Lassina Traoré voetbalt bij Sjachtar, dat geen supporters van Feyenoord zal ontvangen. De Rotterdamse club eindigde in de groepsfase van de Europa League als eerste. In de beslissende wedstrijd tegen Lazio misdroegen fans zich in De Kuip. Feyenoord had eerder al boetes gekregen van de UEFA voor ongeregeldheden tijdens Europese duels. In november bepaalde de UEFA dat Feyenoord als straf twee Europese uitduels zonder publiek moet spelen, waarvan één voorwaardelijk. Tijdens de return in Rotterdam moet een deel van het stadion dicht blijven.

Trainer Erik ten Hag neemt het in de achtste finales met Manchester United op tegen Real Betis. In de tussenronde rekenden de Engelsen af met een andere Spaanse club, FC Barcelona.

Union Berlin, donderdag te sterk voor Ajax, speelt tegen de Belgische club Union. Sevilla, verantwoordelijk voor de uitschakeling van PSV, is gekoppeld aan de Turkse topclub Fenerbahçe.

Feyenoord en AZ zijn de enige twee overgebleven Nederlandse clubs in Europa. AZ loot later op vrijdag voor de achtste finales van de Conference League.

De finale van de Europa League is dit jaar in Boedapest.

Meer uit Voetbal

Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

4 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

6 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

7 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

9 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

21 uur geleden
AZ strandt tegen Sjachtar in kwartfinale Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.

22 uur geleden
Messi nieuwe eigenaar Catalaanse vijfdeklasser Cornellà

BARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.

1 dag geleden