Feyenoord huurt Noorse linksback van Hertha BSC
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van de Noorse linksback Fredrik Bjørkan afgerond. De 24-jarige verdediger komt op huurbasis over van Hertha BSC, met een optie tot koop. De Duitse club nam Bjørkan begin dit jaar over van Bodø/Glimt en hij speelde sindsdien negen wedstrijden in de Bundesliga, vooral als invaller.
Feyenoord had een nieuwe linksback nodig na het vertrek van Tyrell Malacia naar Manchester United. Bjørkan neemt rugnummer 5 over van de Oranje-international.
De selectie van trainer Arne Slot heeft deze zomer een behoorlijke metamorfose ondergaan. De finalist van de Conference League zag naast Malacia ook onder anderen Luis Sinisterra, Marcos Senesi, Fredrik Aursnes, Guus Til, Cyriel Dessers, Bryan Linssen en Reiss Nelson vertrekken. Feyenoord gebruikte de binnengekomen miljoenen om flink wat nieuwe spelers te kopen en huren.
Positieve verhalen
Bjørkan, die zes interlands voor Noorwegen speelde, is de veertiende aanwinst van Feyenoord deze zomer. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie versterkte zich eerder met onder anderen Quinten Timber, Jacob Rasmussen, Danilo, Javairô Dilrosun, Dávid Hancko, Oussama Idrissi, Marcos López en Santiago Giménez. De Noor zat zaterdag als toeschouwer op de tribunes van De Kuip bij de wedstrijd tegen FC Emmen (4-0).
Bjørkan kreeg naar eigen zeggen positieve verhalen over Feyenoord te horen van zijn landgenoten Aursnes (overgestapt naar Benfica) en Marcus Pedersen, de rechtsback van de Rotterdammers. "De geweldige atmosfeer was zaterdag goed voelbaar en ik hoop dit snel op het veld te mogen ervaren", aldus de linksback. "Ik voel me klaar om te spelen en een bijdrage te leveren aan dit team."
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
37 minuten geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
18 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
20 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
21 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
23 uur geleden