Feyenoord huurt Noorse linksback van Hertha BSC
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van de Noorse linksback Fredrik Bjørkan afgerond. De 24-jarige verdediger komt op huurbasis over van Hertha BSC, met een optie tot koop. De Duitse club nam Bjørkan begin dit jaar over van Bodø/Glimt en hij speelde sindsdien negen wedstrijden in de Bundesliga, vooral als invaller.
Feyenoord had een nieuwe linksback nodig na het vertrek van Tyrell Malacia naar Manchester United. Bjørkan neemt rugnummer 5 over van de Oranje-international.
De selectie van trainer Arne Slot heeft deze zomer een behoorlijke metamorfose ondergaan. De finalist van de Conference League zag naast Malacia ook onder anderen Luis Sinisterra, Marcos Senesi, Fredrik Aursnes, Guus Til, Cyriel Dessers, Bryan Linssen en Reiss Nelson vertrekken. Feyenoord gebruikte de binnengekomen miljoenen om flink wat nieuwe spelers te kopen en huren.
Positieve verhalen
Bjørkan, die zes interlands voor Noorwegen speelde, is de veertiende aanwinst van Feyenoord deze zomer. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie versterkte zich eerder met onder anderen Quinten Timber, Jacob Rasmussen, Danilo, Javairô Dilrosun, Dávid Hancko, Oussama Idrissi, Marcos López en Santiago Giménez. De Noor zat zaterdag als toeschouwer op de tribunes van De Kuip bij de wedstrijd tegen FC Emmen (4-0).
Bjørkan kreeg naar eigen zeggen positieve verhalen over Feyenoord te horen van zijn landgenoten Aursnes (overgestapt naar Benfica) en Marcus Pedersen, de rechtsback van de Rotterdammers. "De geweldige atmosfeer was zaterdag goed voelbaar en ik hoop dit snel op het veld te mogen ervaren", aldus de linksback. "Ik voel me klaar om te spelen en een bijdrage te leveren aan dit team."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
5 uur geleden