Feyenoord huurt Noorse linksback van Hertha BSC
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de komst van de Noorse linksback Fredrik Bjørkan afgerond. De 24-jarige verdediger komt op huurbasis over van Hertha BSC, met een optie tot koop. De Duitse club nam Bjørkan begin dit jaar over van Bodø/Glimt en hij speelde sindsdien negen wedstrijden in de Bundesliga, vooral als invaller.
Feyenoord had een nieuwe linksback nodig na het vertrek van Tyrell Malacia naar Manchester United. Bjørkan neemt rugnummer 5 over van de Oranje-international.
De selectie van trainer Arne Slot heeft deze zomer een behoorlijke metamorfose ondergaan. De finalist van de Conference League zag naast Malacia ook onder anderen Luis Sinisterra, Marcos Senesi, Fredrik Aursnes, Guus Til, Cyriel Dessers, Bryan Linssen en Reiss Nelson vertrekken. Feyenoord gebruikte de binnengekomen miljoenen om flink wat nieuwe spelers te kopen en huren.
Positieve verhalen
Bjørkan, die zes interlands voor Noorwegen speelde, is de veertiende aanwinst van Feyenoord deze zomer. De nummer 3 van afgelopen seizoen in de Eredivisie versterkte zich eerder met onder anderen Quinten Timber, Jacob Rasmussen, Danilo, Javairô Dilrosun, Dávid Hancko, Oussama Idrissi, Marcos López en Santiago Giménez. De Noor zat zaterdag als toeschouwer op de tribunes van De Kuip bij de wedstrijd tegen FC Emmen (4-0).
Bjørkan kreeg naar eigen zeggen positieve verhalen over Feyenoord te horen van zijn landgenoten Aursnes (overgestapt naar Benfica) en Marcus Pedersen, de rechtsback van de Rotterdammers. "De geweldige atmosfeer was zaterdag goed voelbaar en ik hoop dit snel op het veld te mogen ervaren", aldus de linksback. "Ik voel me klaar om te spelen en een bijdrage te leveren aan dit team."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
12 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
13 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
17 uur geleden