Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord houdt na moeizame zege op Heerenveen ook kans op beker

Feyenoord houdt na moeizame zege op Heerenveen ook kans op beker

HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste vier clubs van het nationale bekertoernooi. Het elftal van trainer Arne Slot had het in de kwartfinale tegen sc Heerenveen lange tijd lastig, maar won wel: 0-1. Spits Santiago Giménez maakte in de 80e minuut het doelpunt.

De koploper van de Eredivisie blijft zo actief op drie fronten en gaat drukke weken tegemoet. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de achtste finales van de Europa League, een week later volgt de return.

Ruim twee weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de competitie ook al tegenover elkaar in het Abe Lenstra-stadion. Dankzij doelpunten van Lutsharel Geertruida en Giménez namen de Rotterdammers al voor rust afstand van de Friezen, die in de tweede helft nog wel een keer scoorden (1-2).

Geen eenvoudige avond

Feyenoord hoopte dit keer, met het oog op het volle speelschema, opnieuw snel zaken te kunnen. Slot zag zijn elftal zondag eenvoudig winnen bij Fortuna Sittard (2-4) en zag daardoor geen redenen aanpassingen te doen.

Al snel werd duidelijk dat Feyenoord geen eenvoudige avond tegemoet ging. Heerenveen liet de slordig en onrustig spelende koploper niet aan voetballen toekomen. Sydney van Hooijdonk loste in de 5e minuut het eerste schot op doel.

Slot probeerde zijn elftal vanaf de zijkant, af en toe druk gebarend, bij te sturen. Vooral linksbuiten Oussama Idrissi speelde een slechte eerste helft. Feyenoord kreeg twee kansen. Alireza Jahanbakhsh schoot in de 19e minuut ruim over en Javairô Dilrosun na ruim een half uur spelen uit de draai naast.

Van Hooijdonk

Van Hooijdonk had Heerenveen op voorsprong moeten schieten. Na balverlies van Orkun Kökcü kon Rami Al Hajj na een half uur spelen ongehinderd op doel aflopen. De middenvelder tikte breed op Van Hooijdonk, maar hij schoot de bal in het zijnet.

Heerenveen voelde dat er iets te halen viel en begon naarmate de tweede helft vorderde brutaler te voetballen. Al Hajj zag na een uur spelen een schot worden geblokt en kort daarna was ook Ché Nunnely dicht bij de openingstreffer. Aan de andere kant redde doelman Xavier Mous op een kopbal en een schot van Quilindschy Hartman. Invaller Danilo trapte de bal over.

Beslissende moment

Feyenoord trok het duel steeds meer naar zich toe. Een vlotlopende aanval, via Jahanbakhsh en Danilo, leverde in de 80e minuut een doelpunt op van Giménez: 0-1.

Meer uit Voetbal

Dick Advocaat mist belangrijke wedstrijd Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.

8 uur geleden
Denen doen ondanks gelijkspel goede zaken in WK-kwalificatie

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.

11 uur geleden
Zwitserland na zege op Zweden dicht bij WK-kwalificatie

GENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.

11 uur geleden
Cambuur verspeelt punten bij FC Eindhoven door gelijkspel

EINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.

11 uur geleden
Voetbalster Brugts van Barcelona loopt blessure op in Clásico

BARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.

13 uur geleden
Spanje na zege vrijwel zeker van WK voetbal, Turkije wint ook

TBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.

13 uur geleden
Geblesseerde Dumfries mist ook laatste WK-kwalificatieduel Oranje

ZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.

17 uur geleden