Feyenoord houdt na moeizame zege op Heerenveen ook kans op beker
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste vier clubs van het nationale bekertoernooi. Het elftal van trainer Arne Slot had het in de kwartfinale tegen sc Heerenveen lange tijd lastig, maar won wel: 0-1. Spits Santiago Giménez maakte in de 80e minuut het doelpunt.
De koploper van de Eredivisie blijft zo actief op drie fronten en gaat drukke weken tegemoet. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de achtste finales van de Europa League, een week later volgt de return.
Ruim twee weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de competitie ook al tegenover elkaar in het Abe Lenstra-stadion. Dankzij doelpunten van Lutsharel Geertruida en Giménez namen de Rotterdammers al voor rust afstand van de Friezen, die in de tweede helft nog wel een keer scoorden (1-2).
Geen eenvoudige avond
Feyenoord hoopte dit keer, met het oog op het volle speelschema, opnieuw snel zaken te kunnen. Slot zag zijn elftal zondag eenvoudig winnen bij Fortuna Sittard (2-4) en zag daardoor geen redenen aanpassingen te doen.
Al snel werd duidelijk dat Feyenoord geen eenvoudige avond tegemoet ging. Heerenveen liet de slordig en onrustig spelende koploper niet aan voetballen toekomen. Sydney van Hooijdonk loste in de 5e minuut het eerste schot op doel.
Slot probeerde zijn elftal vanaf de zijkant, af en toe druk gebarend, bij te sturen. Vooral linksbuiten Oussama Idrissi speelde een slechte eerste helft. Feyenoord kreeg twee kansen. Alireza Jahanbakhsh schoot in de 19e minuut ruim over en Javairô Dilrosun na ruim een half uur spelen uit de draai naast.
Van Hooijdonk
Van Hooijdonk had Heerenveen op voorsprong moeten schieten. Na balverlies van Orkun Kökcü kon Rami Al Hajj na een half uur spelen ongehinderd op doel aflopen. De middenvelder tikte breed op Van Hooijdonk, maar hij schoot de bal in het zijnet.
Heerenveen voelde dat er iets te halen viel en begon naarmate de tweede helft vorderde brutaler te voetballen. Al Hajj zag na een uur spelen een schot worden geblokt en kort daarna was ook Ché Nunnely dicht bij de openingstreffer. Aan de andere kant redde doelman Xavier Mous op een kopbal en een schot van Quilindschy Hartman. Invaller Danilo trapte de bal over.
Beslissende moment
Feyenoord trok het duel steeds meer naar zich toe. Een vlotlopende aanval, via Jahanbakhsh en Danilo, leverde in de 80e minuut een doelpunt op van Giménez: 0-1.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
9 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
9 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
11 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
12 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
12 uur geleden