
Feyenoord houdt na moeizame zege op Heerenveen ook kans op beker
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord zit bij de laatste vier clubs van het nationale bekertoernooi. Het elftal van trainer Arne Slot had het in de kwartfinale tegen sc Heerenveen lange tijd lastig, maar won wel: 0-1. Spits Santiago Giménez maakte in de 80e minuut het doelpunt.
De koploper van de Eredivisie blijft zo actief op drie fronten en gaat drukke weken tegemoet. Volgende week wacht de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de achtste finales van de Europa League, een week later volgt de return.
Ruim twee weken geleden stonden Heerenveen en Feyenoord in de competitie ook al tegenover elkaar in het Abe Lenstra-stadion. Dankzij doelpunten van Lutsharel Geertruida en Giménez namen de Rotterdammers al voor rust afstand van de Friezen, die in de tweede helft nog wel een keer scoorden (1-2).
Geen eenvoudige avond
Feyenoord hoopte dit keer, met het oog op het volle speelschema, opnieuw snel zaken te kunnen. Slot zag zijn elftal zondag eenvoudig winnen bij Fortuna Sittard (2-4) en zag daardoor geen redenen aanpassingen te doen.
Al snel werd duidelijk dat Feyenoord geen eenvoudige avond tegemoet ging. Heerenveen liet de slordig en onrustig spelende koploper niet aan voetballen toekomen. Sydney van Hooijdonk loste in de 5e minuut het eerste schot op doel.
Slot probeerde zijn elftal vanaf de zijkant, af en toe druk gebarend, bij te sturen. Vooral linksbuiten Oussama Idrissi speelde een slechte eerste helft. Feyenoord kreeg twee kansen. Alireza Jahanbakhsh schoot in de 19e minuut ruim over en Javairô Dilrosun na ruim een half uur spelen uit de draai naast.
Van Hooijdonk
Van Hooijdonk had Heerenveen op voorsprong moeten schieten. Na balverlies van Orkun Kökcü kon Rami Al Hajj na een half uur spelen ongehinderd op doel aflopen. De middenvelder tikte breed op Van Hooijdonk, maar hij schoot de bal in het zijnet.
Heerenveen voelde dat er iets te halen viel en begon naarmate de tweede helft vorderde brutaler te voetballen. Al Hajj zag na een uur spelen een schot worden geblokt en kort daarna was ook Ché Nunnely dicht bij de openingstreffer. Aan de andere kant redde doelman Xavier Mous op een kopbal en een schot van Quilindschy Hartman. Invaller Danilo trapte de bal over.
Beslissende moment
Feyenoord trok het duel steeds meer naar zich toe. Een vlotlopende aanval, via Jahanbakhsh en Danilo, leverde in de 80e minuut een doelpunt op van Giménez: 0-1.
Meer uit Voetbal
LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.
6 uur geledenPRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.
17 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft een belangrijk punt gepakt op weg naar het WK voetbal van 2026. Het elftal van bondscoach Dick Advocaat speelde op woensdagochtend (Nederlandse tijd) in Willemstad met 1-1 gelijk tegen Trinidad en Tobago. Curaçao heeft kwalificatie in Groep B nog in eigen hand.
23 uur geledenRIGA (ANP) - Engeland heeft zich geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel kan na een zege van 5-0 bij Letland de eerste plaats in groep K niet meer ontgaan.
1 dag geleden