Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord houdt koplopers in zicht met winst op Willem II

Feyenoord houdt koplopers in zicht met winst op Willem II

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de koplopers Ajax en AZ in het vizier gehouden. De ploeg van trainer Dick Advocaat won in De Kuip ook van Willem II (2-0) en blijft de twee voornaamste titelkandidaten daardoor op zes punten volgen. Met 36 punten uit de laatste veertien competitieduels is Feyenoord onder Advocaat nog altijd ongeslagen in de eredivisie.

De ploeg die onder Jaap Stam al vroeg in het seizoen ver achterop raakte, is met de Hagenaar op de bank zowaar weer een outsider voor de titel geworden. De Rotterdamse fans beginnen al te denken aan de 'dubbel'. Feyenoord bereikte donderdag met een klinkende zege op NAC Breda (7-1) de finale van het bekertoernooi, waarin FC Utrecht op 19 april de tegenstander is.

Met Advocaat (72 jaar en 163 dagen) en Adrie Koster (65 jaar en 111 dagen) stonden de twee oudste coaches van dit seizoen langs de kant in De Kuip. Dertig jaar geleden namen de twee veteranen het als trainer voor het eerst tegen elkaar op. Willem II, dat dit seizoen al won bij Ajax en AZ en voor eigen publiek ook PSV klopte, begon met drie punten achterstand op Feyenoord aan het duel. De Tilburgers konden het de Rotterdammers echter geen moment echt moeilijk maken.

Dominant

Feyenoord domineerde in de eerste helft en kwam na een half uur aan de leiding via Jens Toornstra. De middenvelder schoot de bal uit een voorzet van de mee opgekomen linksback Tyrell Malacia fraai langs doelman Timon Wellenreuther. Enkele minuten later verdubbelde Steven Berghuis de voorsprong uit een strafschop. De aanvoerder, die tegen NAC mede dankzij twee rake penalty's een hattrick maakte, tekende zo voor zijn vijftiende treffer van dit seizoen in de eredivisie. De bal was op de stip gegaan nadat Dries Saddiki de bal op zijn arm had gekregen in een poging om een voorzet van Ridgeciano Haps te blokken.

De thuisclub speelde de wedstrijd na rust beheerst uit. Invaller Luciano Narsingh liet nog twee grote kansen op de 3-0 liggen. Over twee weken kan Feyenoord zich echt gaan mengen in de titelstrijd als Ajax naar De Kuip komt.

Meer uit Voetbal

Pedri keert na maand terug in selectie van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Pedri keert na een maand terug in de selectie van FC Barcelona. De middenvelder is hersteld van een hamstringblessure. Trainer Hansi Flick wil hem zaterdag tijdens het thuisduel met Deportivo Alavés laten invallen.

33 minuten geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

41 minuten geleden
Go Ahead geeft Edvardsen boete om wangedrag tegen Stuttgart

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de Zweed Victor Edvardsen een boete van 500 euro opgelegd om zijn gedrag van donderdag in het verloren Europa League-duel met VfB Stuttgart (0-4). De ingevallen Edvardsen maakte een gebaar over de neus van Stuttgart-speler Angelo Stiller, die is geboren met een hazenlip. Stiller reageerde fel, waarna beide spelers geel kregen.

2 uur geleden
Palmer na ruim twee maanden weer fit om te spelen bij Chelsea

LONDEN (ANP/AFP) - Chelsea-aanvaller Cole Palmer is fit genoeg om zondag te spelen in de Premier League-wedstrijd tegen Arsenal. Dat zei Chelsea-manager Enzo Maresca tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
PSV in thuisduel met FC Volendam zonder geblesseerde Perisic

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zondag in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam in de Eredivisie niet beschikken over Ivan Perisic. De Kroaat viel woensdag in de door de Eindhovenaren met 4-1 gewonnen ontmoeting bij Liverpool in de Champions League uit met een blessure.

3 uur geleden
Amateurclubs en bvo's oneens over herziening opleidingsvergoeding

AMSTERDAM (ANP) - Clubs uit het amateurvoetbal zijn het met clubs uit het betaald voetbal in Nederland (bvo's) niet eens geworden over een herziening van de opleidingsvergoedingen. Dat is het geld dat amateurclubs krijgen voor de jaren dat ze een speler die doorbreekt in het betaald voetbal hebben opgeleid.

9 uur geleden
FC Utrecht verliest ondanks fraaie treffer Rodríguez bij Betis

SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.

19 uur geleden