Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord houdt koplopers in zicht met winst op Willem II

Feyenoord houdt koplopers in zicht met winst op Willem II

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de koplopers Ajax en AZ in het vizier gehouden. De ploeg van trainer Dick Advocaat won in De Kuip ook van Willem II (2-0) en blijft de twee voornaamste titelkandidaten daardoor op zes punten volgen. Met 36 punten uit de laatste veertien competitieduels is Feyenoord onder Advocaat nog altijd ongeslagen in de eredivisie.

De ploeg die onder Jaap Stam al vroeg in het seizoen ver achterop raakte, is met de Hagenaar op de bank zowaar weer een outsider voor de titel geworden. De Rotterdamse fans beginnen al te denken aan de 'dubbel'. Feyenoord bereikte donderdag met een klinkende zege op NAC Breda (7-1) de finale van het bekertoernooi, waarin FC Utrecht op 19 april de tegenstander is.

Met Advocaat (72 jaar en 163 dagen) en Adrie Koster (65 jaar en 111 dagen) stonden de twee oudste coaches van dit seizoen langs de kant in De Kuip. Dertig jaar geleden namen de twee veteranen het als trainer voor het eerst tegen elkaar op. Willem II, dat dit seizoen al won bij Ajax en AZ en voor eigen publiek ook PSV klopte, begon met drie punten achterstand op Feyenoord aan het duel. De Tilburgers konden het de Rotterdammers echter geen moment echt moeilijk maken.

Dominant

Feyenoord domineerde in de eerste helft en kwam na een half uur aan de leiding via Jens Toornstra. De middenvelder schoot de bal uit een voorzet van de mee opgekomen linksback Tyrell Malacia fraai langs doelman Timon Wellenreuther. Enkele minuten later verdubbelde Steven Berghuis de voorsprong uit een strafschop. De aanvoerder, die tegen NAC mede dankzij twee rake penalty's een hattrick maakte, tekende zo voor zijn vijftiende treffer van dit seizoen in de eredivisie. De bal was op de stip gegaan nadat Dries Saddiki de bal op zijn arm had gekregen in een poging om een voorzet van Ridgeciano Haps te blokken.

De thuisclub speelde de wedstrijd na rust beheerst uit. Invaller Luciano Narsingh liet nog twee grote kansen op de 3-0 liggen. Over twee weken kan Feyenoord zich echt gaan mengen in de titelstrijd als Ajax naar De Kuip komt.

Meer uit Voetbal

Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

33 minuten geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

2 uur geleden
Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

3 uur geleden
Noorwegen waarschijnlijk zonder spits Haaland tegen Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.

4 uur geleden
Depay valt geblesseerd uit in aanloop naar interlands

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).

6 uur geleden
Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

15 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

15 uur geleden