Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord houdt koplopers in zicht met winst op Willem II

Feyenoord houdt koplopers in zicht met winst op Willem II

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de koplopers Ajax en AZ in het vizier gehouden. De ploeg van trainer Dick Advocaat won in De Kuip ook van Willem II (2-0) en blijft de twee voornaamste titelkandidaten daardoor op zes punten volgen. Met 36 punten uit de laatste veertien competitieduels is Feyenoord onder Advocaat nog altijd ongeslagen in de eredivisie.

De ploeg die onder Jaap Stam al vroeg in het seizoen ver achterop raakte, is met de Hagenaar op de bank zowaar weer een outsider voor de titel geworden. De Rotterdamse fans beginnen al te denken aan de 'dubbel'. Feyenoord bereikte donderdag met een klinkende zege op NAC Breda (7-1) de finale van het bekertoernooi, waarin FC Utrecht op 19 april de tegenstander is.

Met Advocaat (72 jaar en 163 dagen) en Adrie Koster (65 jaar en 111 dagen) stonden de twee oudste coaches van dit seizoen langs de kant in De Kuip. Dertig jaar geleden namen de twee veteranen het als trainer voor het eerst tegen elkaar op. Willem II, dat dit seizoen al won bij Ajax en AZ en voor eigen publiek ook PSV klopte, begon met drie punten achterstand op Feyenoord aan het duel. De Tilburgers konden het de Rotterdammers echter geen moment echt moeilijk maken.

Dominant

Feyenoord domineerde in de eerste helft en kwam na een half uur aan de leiding via Jens Toornstra. De middenvelder schoot de bal uit een voorzet van de mee opgekomen linksback Tyrell Malacia fraai langs doelman Timon Wellenreuther. Enkele minuten later verdubbelde Steven Berghuis de voorsprong uit een strafschop. De aanvoerder, die tegen NAC mede dankzij twee rake penalty's een hattrick maakte, tekende zo voor zijn vijftiende treffer van dit seizoen in de eredivisie. De bal was op de stip gegaan nadat Dries Saddiki de bal op zijn arm had gekregen in een poging om een voorzet van Ridgeciano Haps te blokken.

De thuisclub speelde de wedstrijd na rust beheerst uit. Invaller Luciano Narsingh liet nog twee grote kansen op de 3-0 liggen. Over twee weken kan Feyenoord zich echt gaan mengen in de titelstrijd als Ajax naar De Kuip komt.

Meer uit Voetbal

FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

50 minuten geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

2 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

3 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

5 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

5 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

7 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

7 uur geleden