Feyenoord houdt deel van tribunes leeg tegen AS Roma
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord houdt een deel van de tribunes in De Kuip volgende week leeg tijdens het duel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. Het gaat om Vak Z, van waaruit woensdag tijdens de bekerwedstrijd tegen Ajax allerlei voorwerpen op het veld werden gegooid. Eén daarvan, waarschijnlijk een aansteker, belandde op het hoofd van Davy Klaassen.
Feyenoord sluit de vier tribunevakken langs een van de lange zijdes van het veld af bij de wedstrijd tegen AS Roma, volgende week donderdag. Dat betekent dat zo'n 2000 stoelen leeg blijven.
De kaartverkoop voor het Europese duel ging pas dinsdag van start, omdat lang onduidelijk was of Feyenoord supporters mocht meenemen naar Rome voor de return op 20 april. Omdat de Italiaanse autoriteiten besloten om de Rotterdamse aanhang te weren, bepaalde de Europese voetbalbond UEFA dat Feyenoord dan ook geen kaarten hoefde te verkopen aan fans van AS Roma voor de wedstrijd in De Kuip. Daarover kwam afgelopen dinsdag pas duidelijkheid.
Bloedende hoofdwond
Volgens Feyenoord waren voor de vier delen van Vak Z zo'n 1100 kaarten verkocht. De kopers kunnen hun geld terugkrijgen of een andere plek in het stadion kiezen. Bij de Europese thuiswedstrijden van Feyenoord dit seizoen hangen hoge netten tussen de tribunes en het veld, behalve aan de kant van Vak Z waar ook de tv-camera's staan. Dat gold ook bij de bekerwedstrijd van woensdag tegen Ajax. Juist aan de kant waar geen netten hingen, ging het na een uur spelen mis.
Bij een opstootje tussen spelers van beide clubs gooiden toeschouwers heel wat bekers biers en aanstekers naar het veld. Ajax-middenvelder Klaassen werd geraakt en liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daardoor bijna een half uur stil, maar na overleg tussen Feyenoord, Ajax, de KNVB, de politie en de gemeente Rotterdam werd alsnog besloten verder te voetballen. Ajax won met 2-1 en bereikte zo de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Stefan de Vrij doet niet mee met Nederland aan het wereldkampioenschap voetbal. De 34-jarige verdediger raakte zaterdag geblesseerd tijdens een competitiewedstrijd van zijn club Internazionale en is niet op tijd fit.
2 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon en Guus Til gaan volgende maand met het Nederlands elftal mee naar het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De twee middenvelders maken deel uit van de selectie van 26 spelers, die de KNVB zojuist heeft vrijgegeven. Bondscoach Ronald Koeman geeft om 14.45 uur tijdens een persconferentie in Zeist tekst en uitleg.
9 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".
2 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.
3 uur geleden