Feyenoord houdt deel van tribunes leeg tegen AS Roma
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord houdt een deel van de tribunes in De Kuip volgende week leeg tijdens het duel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. Het gaat om Vak Z, van waaruit woensdag tijdens de bekerwedstrijd tegen Ajax allerlei voorwerpen op het veld werden gegooid. Eén daarvan, waarschijnlijk een aansteker, belandde op het hoofd van Davy Klaassen.
Feyenoord sluit de vier tribunevakken langs een van de lange zijdes van het veld af bij de wedstrijd tegen AS Roma, volgende week donderdag. Dat betekent dat zo'n 2000 stoelen leeg blijven.
De kaartverkoop voor het Europese duel ging pas dinsdag van start, omdat lang onduidelijk was of Feyenoord supporters mocht meenemen naar Rome voor de return op 20 april. Omdat de Italiaanse autoriteiten besloten om de Rotterdamse aanhang te weren, bepaalde de Europese voetbalbond UEFA dat Feyenoord dan ook geen kaarten hoefde te verkopen aan fans van AS Roma voor de wedstrijd in De Kuip. Daarover kwam afgelopen dinsdag pas duidelijkheid.
Bloedende hoofdwond
Volgens Feyenoord waren voor de vier delen van Vak Z zo'n 1100 kaarten verkocht. De kopers kunnen hun geld terugkrijgen of een andere plek in het stadion kiezen. Bij de Europese thuiswedstrijden van Feyenoord dit seizoen hangen hoge netten tussen de tribunes en het veld, behalve aan de kant van Vak Z waar ook de tv-camera's staan. Dat gold ook bij de bekerwedstrijd van woensdag tegen Ajax. Juist aan de kant waar geen netten hingen, ging het na een uur spelen mis.
Bij een opstootje tussen spelers van beide clubs gooiden toeschouwers heel wat bekers biers en aanstekers naar het veld. Ajax-middenvelder Klaassen werd geraakt en liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daardoor bijna een half uur stil, maar na overleg tussen Feyenoord, Ajax, de KNVB, de politie en de gemeente Rotterdam werd alsnog besloten verder te voetballen. Ajax won met 2-1 en bereikte zo de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
1 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
7 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
8 uur geleden