Feyenoord houdt deel van tribunes leeg tegen AS Roma
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord houdt een deel van de tribunes in De Kuip volgende week leeg tijdens het duel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. Het gaat om Vak Z, van waaruit woensdag tijdens de bekerwedstrijd tegen Ajax allerlei voorwerpen op het veld werden gegooid. Eén daarvan, waarschijnlijk een aansteker, belandde op het hoofd van Davy Klaassen.
Feyenoord sluit de vier tribunevakken langs een van de lange zijdes van het veld af bij de wedstrijd tegen AS Roma, volgende week donderdag. Dat betekent dat zo'n 2000 stoelen leeg blijven.
De kaartverkoop voor het Europese duel ging pas dinsdag van start, omdat lang onduidelijk was of Feyenoord supporters mocht meenemen naar Rome voor de return op 20 april. Omdat de Italiaanse autoriteiten besloten om de Rotterdamse aanhang te weren, bepaalde de Europese voetbalbond UEFA dat Feyenoord dan ook geen kaarten hoefde te verkopen aan fans van AS Roma voor de wedstrijd in De Kuip. Daarover kwam afgelopen dinsdag pas duidelijkheid.
Bloedende hoofdwond
Volgens Feyenoord waren voor de vier delen van Vak Z zo'n 1100 kaarten verkocht. De kopers kunnen hun geld terugkrijgen of een andere plek in het stadion kiezen. Bij de Europese thuiswedstrijden van Feyenoord dit seizoen hangen hoge netten tussen de tribunes en het veld, behalve aan de kant van Vak Z waar ook de tv-camera's staan. Dat gold ook bij de bekerwedstrijd van woensdag tegen Ajax. Juist aan de kant waar geen netten hingen, ging het na een uur spelen mis.
Bij een opstootje tussen spelers van beide clubs gooiden toeschouwers heel wat bekers biers en aanstekers naar het veld. Ajax-middenvelder Klaassen werd geraakt en liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daardoor bijna een half uur stil, maar na overleg tussen Feyenoord, Ajax, de KNVB, de politie en de gemeente Rotterdam werd alsnog besloten verder te voetballen. Ajax won met 2-1 en bereikte zo de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
12 uur geleden