Feyenoord houdt deel van tribunes leeg tegen AS Roma
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord houdt een deel van de tribunes in De Kuip volgende week leeg tijdens het duel met AS Roma in de kwartfinales van de Europa League. Het gaat om Vak Z, van waaruit woensdag tijdens de bekerwedstrijd tegen Ajax allerlei voorwerpen op het veld werden gegooid. Eén daarvan, waarschijnlijk een aansteker, belandde op het hoofd van Davy Klaassen.
Feyenoord sluit de vier tribunevakken langs een van de lange zijdes van het veld af bij de wedstrijd tegen AS Roma, volgende week donderdag. Dat betekent dat zo'n 2000 stoelen leeg blijven.
De kaartverkoop voor het Europese duel ging pas dinsdag van start, omdat lang onduidelijk was of Feyenoord supporters mocht meenemen naar Rome voor de return op 20 april. Omdat de Italiaanse autoriteiten besloten om de Rotterdamse aanhang te weren, bepaalde de Europese voetbalbond UEFA dat Feyenoord dan ook geen kaarten hoefde te verkopen aan fans van AS Roma voor de wedstrijd in De Kuip. Daarover kwam afgelopen dinsdag pas duidelijkheid.
Bloedende hoofdwond
Volgens Feyenoord waren voor de vier delen van Vak Z zo'n 1100 kaarten verkocht. De kopers kunnen hun geld terugkrijgen of een andere plek in het stadion kiezen. Bij de Europese thuiswedstrijden van Feyenoord dit seizoen hangen hoge netten tussen de tribunes en het veld, behalve aan de kant van Vak Z waar ook de tv-camera's staan. Dat gold ook bij de bekerwedstrijd van woensdag tegen Ajax. Juist aan de kant waar geen netten hingen, ging het na een uur spelen mis.
Bij een opstootje tussen spelers van beide clubs gooiden toeschouwers heel wat bekers biers en aanstekers naar het veld. Ajax-middenvelder Klaassen werd geraakt en liep een bloedende hoofdwond op. De wedstrijd lag daardoor bijna een half uur stil, maar na overleg tussen Feyenoord, Ajax, de KNVB, de politie en de gemeente Rotterdam werd alsnog besloten verder te voetballen. Ajax won met 2-1 en bereikte zo de bekerfinale.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
22 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 dag geleden