Feyenoord hoopt op wonder in Europa League
PORTO (ANP) - Is Nederland na de winterstop met nog twee of drie clubs actief in de Europa League? Feyenoord kan Ajax en AZ vergezellen, maar de Rotterdammers hebben daar donderdag wel een klein wonder voor nodig.
Feyenoord begint de laatste speelronde in groep G als vierde met 5 punten. Young Boys en FC Porto hebben allebei 7 punten en Rangers FC leidt met 8 punten. Feyenoord bereikt alleen de knock-outfase als het zelf in Portugal van FC Porto wint en Rangers FC voor eigen publiek met Young Boys afrekent.
Doelman Justin Bijlow keert na een elleboogblessure terug in de selectie, maar staat nog niet in het basiselftal. Verder ontbreekt spits Nicolai Jørgensen wegens persoonlijke omstandigheden. Vleugelverdedigers Rick Karsdorp en Ridgeciano Haps en doelman Kenneth Vermeer zijn allen ook nog steeds niet inzetbaar.
AZ neemt het in Engeland op tegen Manchester United. Beide clubs zijn al zeker van de volgende ronde. Bij winst eindigt AZ als eerste in de poule.
PSV, dat de volgende ronde niet meer kan bereiken, besluit het Europese seizoen met een thuiswedstrijd tegen het nog puntloze Rosenborg.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden