Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord herstelt zich van slechte start en zit bij laatste acht

Feyenoord herstelt zich van slechte start en zit bij laatste acht

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag weer hopen op een nieuwe bekerfinale. De Rotterdammers bereikten woensdag de kwartfinales door Heracles Almelo met 3-2 te verslaan. Het was voor Feyenoord pas de eerste bekerwedstrijd van het seizoen omdat de club de vorige ronde was vrijgeloot.

Vorig seizoen bereikte Feyenoord overtuigend de finale door NAC Breda in de halve eindstrijd met 7-1 te verslaan. Vanwege het stilleggen van alle sport vanwege het coronavirus ging de finale tegen FC Utrecht niet door.

De beker heeft na zondag nog wat meer prioriteit voor Feyenoord. Het elftal van trainer Dick Advocaat verloor zondag in de Eredivisie met 1-0 bij Ajax en heeft halverwege de competitie een achterstand van 6 punten op de Amsterdammers, die ook een veel beter doelsaldo hebben.

Complimenten

Feyenoord kreeg voor het goede optreden in de Johan Cruijff ArenA veel complimenten. Op het eerste half uur na, maakte de huidige nummer 4 een goede indruk. Feyenoord kreeg veel kansen en verloor onverdiend.

Advocaat hield tegen Heracles niet vast aan dezelfde basisformatie. Middenvelder Orkun Kökcü keerde terug in het elftal, wat ten koste ging van Mark Diemers. Spits Lukas Pratto kreeg de voorkeur boven Nicolai Jørgensen en Luis Sinisterra verving Ridgeciano Haps links voorin.

Feyenoord stond na enkele tellen al bijna op achterstand. Heracles zocht vanaf de aftrap direct de weg richting het doel en keeper Nick Marsman kon de bal na een inzet van Delano Burgzorg maar net stoppen.

Knappe goal Burgzorg

Ook na die zwakke start kwam Feyenoord niet lekker in de wedstrijd. Heracles profiteerde na ruim een half uur spelen van een mislukte buitenspelval van Uros Spajic. De verdediger stapte veel te laat naar voren. Burgzorg omspeelde Marsman en schoot de bal knap binnen: 0-1.

Feyenoord leek met een achterstand te gaan rusten, maar uit een vrije trap van Steven Berghuis kreeg Sinisterra de bal in de blessuretijd precies voor zijn voeten: 1-1.

De tijdens de rust ingevallen Bryan Linssen schoot Feyenoord in de 53e minuut op voorsprong. Lutsharel Geertruida vergrootte de voorsprong door in de 84e minuut uit een vrije trap raak te koppen.

Adrian Szöke zorgde in blessuretijd voor de 3-2 en direct daarna was Heracles nog in de buurt van de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Afrika Cup voor voetbalsters vier maanden uitgesteld

GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.

41 minuten geleden
Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

19 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

20 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

20 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

20 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

21 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

1 dag geleden