Feyenoord herstelt zich van slechte start en zit bij laatste acht
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag weer hopen op een nieuwe bekerfinale. De Rotterdammers bereikten woensdag de kwartfinales door Heracles Almelo met 3-2 te verslaan. Het was voor Feyenoord pas de eerste bekerwedstrijd van het seizoen omdat de club de vorige ronde was vrijgeloot.
Vorig seizoen bereikte Feyenoord overtuigend de finale door NAC Breda in de halve eindstrijd met 7-1 te verslaan. Vanwege het stilleggen van alle sport vanwege het coronavirus ging de finale tegen FC Utrecht niet door.
De beker heeft na zondag nog wat meer prioriteit voor Feyenoord. Het elftal van trainer Dick Advocaat verloor zondag in de Eredivisie met 1-0 bij Ajax en heeft halverwege de competitie een achterstand van 6 punten op de Amsterdammers, die ook een veel beter doelsaldo hebben.
Complimenten
Feyenoord kreeg voor het goede optreden in de Johan Cruijff ArenA veel complimenten. Op het eerste half uur na, maakte de huidige nummer 4 een goede indruk. Feyenoord kreeg veel kansen en verloor onverdiend.
Advocaat hield tegen Heracles niet vast aan dezelfde basisformatie. Middenvelder Orkun Kökcü keerde terug in het elftal, wat ten koste ging van Mark Diemers. Spits Lukas Pratto kreeg de voorkeur boven Nicolai Jørgensen en Luis Sinisterra verving Ridgeciano Haps links voorin.
Feyenoord stond na enkele tellen al bijna op achterstand. Heracles zocht vanaf de aftrap direct de weg richting het doel en keeper Nick Marsman kon de bal na een inzet van Delano Burgzorg maar net stoppen.
Knappe goal Burgzorg
Ook na die zwakke start kwam Feyenoord niet lekker in de wedstrijd. Heracles profiteerde na ruim een half uur spelen van een mislukte buitenspelval van Uros Spajic. De verdediger stapte veel te laat naar voren. Burgzorg omspeelde Marsman en schoot de bal knap binnen: 0-1.
Feyenoord leek met een achterstand te gaan rusten, maar uit een vrije trap van Steven Berghuis kreeg Sinisterra de bal in de blessuretijd precies voor zijn voeten: 1-1.
De tijdens de rust ingevallen Bryan Linssen schoot Feyenoord in de 53e minuut op voorsprong. Lutsharel Geertruida vergrootte de voorsprong door in de 84e minuut uit een vrije trap raak te koppen.
Adrian Szöke zorgde in blessuretijd voor de 3-2 en direct daarna was Heracles nog in de buurt van de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
MARSEILLE (ANP/AFP) - Olympique Marseille heeft "in onderling overleg" afscheid genomen van trainer Roberto De Zerbi. Dat meldde de club van de Nederlanders Quinten Timber en Jeffrey de Lange. De nummer 4 van Frankrijk verloor zondag 'Le Classique' tegen Paris Saint-Germain met 5-0.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft in de thuiswedstrijd tegen Leeds United genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De nummer 5 van de Premier League zag op Stamford Bridge de bezoekers in het laatste kwart van het duel terugkomen van een 2-0-achterstand: 2-2.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
20 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 dag geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
1 dag geleden