Feyenoord heeft Toornstra terug tegen Slavia Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Jens Toornstra terug voor de heenwedstrijd in de Conference League tegen Slavia Praag. De middenvelder was ziek. De geblesseerde verdediger Lutsharel Geertruida kan donderdag nog niet meedoen tijdens de kwartfinale in Rotterdam, zei trainer Arne Slot op een persconferentie.
Verder kan Feyenoord volgens Slot beschikken over nagenoeg alle spelers. Doelman Justin Bijlow en verdediger Philippe Sandler zijn afwezig door langdurige blessures. De Amerikaan Cole Bassett werd niet ingeschreven voor het derde Europese clubtoernooi na zijn komst in de winter.
Winteraanwinst Sandler is wel een stap dichter bij speeltijd gekomen. De verdediger, die sinds zijn komst nog geen wedstrijd speelde, trainde dinsdag weer mee. "Maar dat was voor het eerst, dus morgen zal nog te vroeg voor hem komen", zei Slot over het meespelen van Sandler donderdag.
Kwartfinale-sfeer
Feyenoord versloeg Slavia in de groepsfase van de Conference League dit seizoen in Rotterdam al met 2-0. In Praag werd het 2-2.
Volgens Slot was de trainer van de tegenstander onder de indruk van de sfeer in De Kuip tijdens het eerdere duel. "Ik hoop dat hij na de wedstrijd gaat zeggen: 'Oh, dat was nog maar de groepsfase-sfeer, in de kwartfinale is het helemaal over de top'. Uit ervaring kan ik zeggen dat de kwartfinale-sfeer in De Kuip nog van een hele andere orde is dan de groepsfase-sfeer", aldus Slot.
Slot wilde nog niet zeggen wie hij gaat opstellen als spits: Cyriel Dessers of Bryan Linssen. "Dat ligt heel dicht bij elkaar. Nu zitten we in de fase van het seizoen waarin je kijkt naar vorm, fitheid, de tegenstander en mijn eigen gevoel. We zullen morgen zien wie er speelt."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
4 uur geleden