Feyenoord heeft Toornstra terug tegen Slavia Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Jens Toornstra terug voor de heenwedstrijd in de Conference League tegen Slavia Praag. De middenvelder was ziek. De geblesseerde verdediger Lutsharel Geertruida kan donderdag nog niet meedoen tijdens de kwartfinale in Rotterdam, zei trainer Arne Slot op een persconferentie.
Verder kan Feyenoord volgens Slot beschikken over nagenoeg alle spelers. Doelman Justin Bijlow en verdediger Philippe Sandler zijn afwezig door langdurige blessures. De Amerikaan Cole Bassett werd niet ingeschreven voor het derde Europese clubtoernooi na zijn komst in de winter.
Winteraanwinst Sandler is wel een stap dichter bij speeltijd gekomen. De verdediger, die sinds zijn komst nog geen wedstrijd speelde, trainde dinsdag weer mee. "Maar dat was voor het eerst, dus morgen zal nog te vroeg voor hem komen", zei Slot over het meespelen van Sandler donderdag.
Kwartfinale-sfeer
Feyenoord versloeg Slavia in de groepsfase van de Conference League dit seizoen in Rotterdam al met 2-0. In Praag werd het 2-2.
Volgens Slot was de trainer van de tegenstander onder de indruk van de sfeer in De Kuip tijdens het eerdere duel. "Ik hoop dat hij na de wedstrijd gaat zeggen: 'Oh, dat was nog maar de groepsfase-sfeer, in de kwartfinale is het helemaal over de top'. Uit ervaring kan ik zeggen dat de kwartfinale-sfeer in De Kuip nog van een hele andere orde is dan de groepsfase-sfeer", aldus Slot.
Slot wilde nog niet zeggen wie hij gaat opstellen als spits: Cyriel Dessers of Bryan Linssen. "Dat ligt heel dicht bij elkaar. Nu zitten we in de fase van het seizoen waarin je kijkt naar vorm, fitheid, de tegenstander en mijn eigen gevoel. We zullen morgen zien wie er speelt."
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
40 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Corina Dekker is ook komend seizoen de trainer van de voetbalsters van FC Twente. De 42-jarige coach heeft tot medio 2027 bijgetekend in Enschede.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Raul Paula blijft langer bij NAC Breda. De Eredivisieclub heeft de optie in het contract van de 22-jarige Duitser gelicht, waardoor hij nog tot medio 2027 aan de club verbonden blijft.
3 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Coach Christian Dobrick van St. Pauli onder 19 is dinsdag uit de kast gekomen als homoseksueel. De trainer heeft in interviews bij Stern en RTL kritiek geuit op de voetbalwereld voor het gebrek aan steun voor homoseksuele voetballers.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De competitiewedstrijden tussen Go Ahead Eagles en NAC Breda (Eredivisie) en TOP Oss en Willem II (eerste divisie) worden voorlopig niet overgespeeld. Dat meldt de KNVB dinsdag als reactie op de verzoeken van NAC en TOP om de duels te laten onderzoeken, omdat er bij Go Ahead en Willem II een mogelijk niet-speelgerechtigde speler mee zou hebben gedaan.
4 uur geleden