Feyenoord heeft Toornstra terug tegen Slavia Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Jens Toornstra terug voor de heenwedstrijd in de Conference League tegen Slavia Praag. De middenvelder was ziek. De geblesseerde verdediger Lutsharel Geertruida kan donderdag nog niet meedoen tijdens de kwartfinale in Rotterdam, zei trainer Arne Slot op een persconferentie.
Verder kan Feyenoord volgens Slot beschikken over nagenoeg alle spelers. Doelman Justin Bijlow en verdediger Philippe Sandler zijn afwezig door langdurige blessures. De Amerikaan Cole Bassett werd niet ingeschreven voor het derde Europese clubtoernooi na zijn komst in de winter.
Winteraanwinst Sandler is wel een stap dichter bij speeltijd gekomen. De verdediger, die sinds zijn komst nog geen wedstrijd speelde, trainde dinsdag weer mee. "Maar dat was voor het eerst, dus morgen zal nog te vroeg voor hem komen", zei Slot over het meespelen van Sandler donderdag.
Kwartfinale-sfeer
Feyenoord versloeg Slavia in de groepsfase van de Conference League dit seizoen in Rotterdam al met 2-0. In Praag werd het 2-2.
Volgens Slot was de trainer van de tegenstander onder de indruk van de sfeer in De Kuip tijdens het eerdere duel. "Ik hoop dat hij na de wedstrijd gaat zeggen: 'Oh, dat was nog maar de groepsfase-sfeer, in de kwartfinale is het helemaal over de top'. Uit ervaring kan ik zeggen dat de kwartfinale-sfeer in De Kuip nog van een hele andere orde is dan de groepsfase-sfeer", aldus Slot.
Slot wilde nog niet zeggen wie hij gaat opstellen als spits: Cyriel Dessers of Bryan Linssen. "Dat ligt heel dicht bij elkaar. Nu zitten we in de fase van het seizoen waarin je kijkt naar vorm, fitheid, de tegenstander en mijn eigen gevoel. We zullen morgen zien wie er speelt."
Meer uit Voetbal
CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
31 minuten geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
2 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
4 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
6 uur geleden