Feyenoord heeft Toornstra terug tegen Slavia Praag
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Jens Toornstra terug voor de heenwedstrijd in de Conference League tegen Slavia Praag. De middenvelder was ziek. De geblesseerde verdediger Lutsharel Geertruida kan donderdag nog niet meedoen tijdens de kwartfinale in Rotterdam, zei trainer Arne Slot op een persconferentie.
Verder kan Feyenoord volgens Slot beschikken over nagenoeg alle spelers. Doelman Justin Bijlow en verdediger Philippe Sandler zijn afwezig door langdurige blessures. De Amerikaan Cole Bassett werd niet ingeschreven voor het derde Europese clubtoernooi na zijn komst in de winter.
Winteraanwinst Sandler is wel een stap dichter bij speeltijd gekomen. De verdediger, die sinds zijn komst nog geen wedstrijd speelde, trainde dinsdag weer mee. "Maar dat was voor het eerst, dus morgen zal nog te vroeg voor hem komen", zei Slot over het meespelen van Sandler donderdag.
Kwartfinale-sfeer
Feyenoord versloeg Slavia in de groepsfase van de Conference League dit seizoen in Rotterdam al met 2-0. In Praag werd het 2-2.
Volgens Slot was de trainer van de tegenstander onder de indruk van de sfeer in De Kuip tijdens het eerdere duel. "Ik hoop dat hij na de wedstrijd gaat zeggen: 'Oh, dat was nog maar de groepsfase-sfeer, in de kwartfinale is het helemaal over de top'. Uit ervaring kan ik zeggen dat de kwartfinale-sfeer in De Kuip nog van een hele andere orde is dan de groepsfase-sfeer", aldus Slot.
Slot wilde nog niet zeggen wie hij gaat opstellen als spits: Cyriel Dessers of Bryan Linssen. "Dat ligt heel dicht bij elkaar. Nu zitten we in de fase van het seizoen waarin je kijkt naar vorm, fitheid, de tegenstander en mijn eigen gevoel. We zullen morgen zien wie er speelt."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ricardo Pepi keert mogelijk terug als eerste spits van PSV. Dat zei coach Peter Bosz tijdens een persconferentie in aanloop naar de competitiewedstrijd PSV - sc Heerenveen, zaterdagavond. "Een aantal spelers, onder wie Pepi, traint weer mee en komt terug. Je gaat zaterdag zien wie er in de spits begint", zei Bosz in Eindhoven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim verwacht zaterdagavond "een mooie wedstrijd" tegen "goede tegenstander" NEC. Dat zei hij vrijdagochtend tijdens een persconferentie. De nummers 3 en 4 van de Eredivisie staan op een gelijk aantal punten en zijn directe concurrenten voor de plaatsen die recht geven op de Champions League. NEC heeft een beter doelsaldo en staat derde.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
20 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
20 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
1 dag geleden