Feyenoord heeft na gelijkspel niet meer de beste uitgangspositie
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord is niet meer de ploeg met de minste verliespunten in de Eredivisie. Het elftal van trainer Arne Slot kwam in de uitwedstrijd tegen FC Twente niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel (0-0).
Feyenoord, dat vooral na rust sterker was dan de thuisploeg, zag de achterstand op Ajax groeien tot 4 punten. De koploper uit Amsterdam heeft wel een duel meer gespeeld. Beide concurrenten treffen elkaar op 19 december in De Kuip. Onduidelijk is nog of er dan toeschouwers welkom zijn.
Ofir Marciano verdedigde opnieuw het doel van Feyenoord. De Israëliër was donderdag in de Conference League schuldig aan de twee treffers van Slavia Praag (2-2), maar Slot vindt hem nog steeds de meest geschikte vervanger van Justin Bijlow, die dinsdag positief op corona testte en thuis in quarantaine zit. De 19-jarige keepers Thijs Jansen en Tein Troost zaten opnieuw op de bank bij Feyenoord. Bryan Linssen, die donderdag geblesseerd uitviel in Tsjechië, was weer fit. Daardoor moest Cyriel Dessers, goed voor twee treffers tegen Slavia, opnieuw op de bank plaatsnemen.
Hoekschop
Marciano kreeg nauwelijks iets te doen in Enschede, net als Twente-keeper Lars Unnerstall voor rust aan de andere kant. FC Twente en Feyenoord probeerden elkaar voortdurend onder druk te zetten. Ze gunden elkaar in de eerste helft weinig ruimte en misten creativiteit om veelvuldig gevaarlijk te worden. Unnerstall kreeg in de tweede helft wel alle gelegenheid zich te onderscheiden. Hij groeide zelfs uit tot man van de wedstrijd.
De Duitser moest zich na een klein uur voor de eerste keer echt serieus strekken. Hij verwerkte een schot van Fredrik Aursnes tot een hoekschop. In een poging iets te forceren bracht trainer Slot twee verse aanvallers voor het laatste half uur. Dessers loste Linssen af en de vrij onzichtbare Luis Sinisterra moest wijken voor Reiss Nelson. Dessers was met zijn eerste balcontact dicht bij de 0-1 en FC Twente ontsnapte opnieuw toen Jens Toornstra voorlangs schoot. In de slotfase stuitte Dessers, de laatste weken zo vaak trefzeker in de laatste minuten van een wedstrijd, nog tweemaal op Unnerstall.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
16 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
22 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
14 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
15 uur geleden