Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord heeft na gelijkspel niet meer de beste uitgangspositie

Feyenoord heeft na gelijkspel niet meer de beste uitgangspositie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord is niet meer de ploeg met de minste verliespunten in de Eredivisie. Het elftal van trainer Arne Slot kwam in de uitwedstrijd tegen FC Twente niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel (0-0).

Feyenoord, dat vooral na rust sterker was dan de thuisploeg, zag de achterstand op Ajax groeien tot 4 punten. De koploper uit Amsterdam heeft wel een duel meer gespeeld. Beide concurrenten treffen elkaar op 19 december in De Kuip. Onduidelijk is nog of er dan toeschouwers welkom zijn.

Ofir Marciano verdedigde opnieuw het doel van Feyenoord. De Israëliër was donderdag in de Conference League schuldig aan de twee treffers van Slavia Praag (2-2), maar Slot vindt hem nog steeds de meest geschikte vervanger van Justin Bijlow, die dinsdag positief op corona testte en thuis in quarantaine zit. De 19-jarige keepers Thijs Jansen en Tein Troost zaten opnieuw op de bank bij Feyenoord. Bryan Linssen, die donderdag geblesseerd uitviel in Tsjechië, was weer fit. Daardoor moest Cyriel Dessers, goed voor twee treffers tegen Slavia, opnieuw op de bank plaatsnemen.

Hoekschop

Marciano kreeg nauwelijks iets te doen in Enschede, net als Twente-keeper Lars Unnerstall voor rust aan de andere kant. FC Twente en Feyenoord probeerden elkaar voortdurend onder druk te zetten. Ze gunden elkaar in de eerste helft weinig ruimte en misten creativiteit om veelvuldig gevaarlijk te worden. Unnerstall kreeg in de tweede helft wel alle gelegenheid zich te onderscheiden. Hij groeide zelfs uit tot man van de wedstrijd.

De Duitser moest zich na een klein uur voor de eerste keer echt serieus strekken. Hij verwerkte een schot van Fredrik Aursnes tot een hoekschop. In een poging iets te forceren bracht trainer Slot twee verse aanvallers voor het laatste half uur. Dessers loste Linssen af en de vrij onzichtbare Luis Sinisterra moest wijken voor Reiss Nelson. Dessers was met zijn eerste balcontact dicht bij de 0-1 en FC Twente ontsnapte opnieuw toen Jens Toornstra voorlangs schoot. In de slotfase stuitte Dessers, de laatste weken zo vaak trefzeker in de laatste minuten van een wedstrijd, nog tweemaal op Unnerstall.

Meer uit Voetbal

PSV langer door met Braziliaan Mauro Júnior

EINDHOVEN (ANP) - PSV gaat langer door met Mauro Júnior. De 25-jarige Braziliaan heeft zijn aflopende contract bij de Eindhovenaren verlengd tot de zomer van 2029.

20 minuten geleden
Ancelotti verwacht dat Mbappé bekerfinale tegen Barcelona haalt

MADRID (ANP) - Real Madrid-coach Carlo Ancelotti denkt dat Kylian Mbappé voldoende hersteld is om zaterdag te kunnen spelen in de bekerfinale tegen FC Barcelona. De Franse aanvaller werd vorige week met een enkelblessure gewisseld tijdens de wedstrijd in de Champions League tegen Arsenal. Hij mist na de competitiewedstrijd tegen Athletic ook het competitieduel met Getafe van woensdag.

34 minuten geleden
UEFA keert miljoenen uit aan clubs voor uitlenen internationals

NYON (ANP) - De UEFA heeft over de periode 2020-2024 iets meer dan 6,5 miljoen euro betaald aan Nederlandse voetbalclubs ter compensatie voor het afstaan van spelers voor nationale teams. De Europese voetbalunie gaf dinsdag de cijfers prijs. In totaal kregen meer dan negenhonderd Europese clubs samen 233 miljoen euro overgemaakt.

2 uur geleden
Union wekt woede in Belgisch voetbal met onsportieve actie

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voetbalclub Union Sint-Gillis is in België in opspraak geraakt na een onsportieve actie in de slotfase van het duel uit de play-offs om de titel met Racing Genk. Diep in de extra tijd wilde thuisclub Genk bij een 2-1-achterstand nog een keer aanzetten voor een aanval, toen vanaf de bank van de Brusselse club een bal in het veld werd gegooid. Daarop werd het spel stilgelegd, was het gevaar voorbij en viel ook in de resterende tijd de gelijkmaker niet.

5 uur geleden
Martins Indi wil 'emotionele mokerslag' met AZ snel plek geven

ROTTERDAM (ANP) - Bruno Martins Indi kon de pijnlijke nederlaag tegen Go Ahead Eagles in de finale van de KNVB-beker maar moeilijk een plek geven. "Dit komt zeker hard aan. Het is een emotionele mokerslag", vertelde de aanvoerder van AZ in de catacomben van De Kuip.

15 uur geleden
Nottingham Forest weer derde na zege op Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Nottingham Forest heeft door de zege bij Tottenham Hotspur de derde plaats in de Premier League heroverd. De ploeg van coach Nuno won met 2-1 in Londen.

15 uur geleden
Aanvoerder Deijl: dit betekent zo veel voor Deventer en Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Mats Deijl maakte al gauw na de zenuwslopende bekerfinale tussen Go Ahead Eagles en AZ een rustige indruk. "Misschien denken mensen dat ik gek ben. Maar sorry, zo ben ik nu eenmaal", aldus de aanvoerder op een persconferentie in De Kuip.

15 uur geleden