Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord heeft na gelijkspel niet meer de beste uitgangspositie

Feyenoord heeft na gelijkspel niet meer de beste uitgangspositie

ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord is niet meer de ploeg met de minste verliespunten in de Eredivisie. Het elftal van trainer Arne Slot kwam in de uitwedstrijd tegen FC Twente niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel (0-0).

Feyenoord, dat vooral na rust sterker was dan de thuisploeg, zag de achterstand op Ajax groeien tot 4 punten. De koploper uit Amsterdam heeft wel een duel meer gespeeld. Beide concurrenten treffen elkaar op 19 december in De Kuip. Onduidelijk is nog of er dan toeschouwers welkom zijn.

Ofir Marciano verdedigde opnieuw het doel van Feyenoord. De Israëliër was donderdag in de Conference League schuldig aan de twee treffers van Slavia Praag (2-2), maar Slot vindt hem nog steeds de meest geschikte vervanger van Justin Bijlow, die dinsdag positief op corona testte en thuis in quarantaine zit. De 19-jarige keepers Thijs Jansen en Tein Troost zaten opnieuw op de bank bij Feyenoord. Bryan Linssen, die donderdag geblesseerd uitviel in Tsjechië, was weer fit. Daardoor moest Cyriel Dessers, goed voor twee treffers tegen Slavia, opnieuw op de bank plaatsnemen.

Hoekschop

Marciano kreeg nauwelijks iets te doen in Enschede, net als Twente-keeper Lars Unnerstall voor rust aan de andere kant. FC Twente en Feyenoord probeerden elkaar voortdurend onder druk te zetten. Ze gunden elkaar in de eerste helft weinig ruimte en misten creativiteit om veelvuldig gevaarlijk te worden. Unnerstall kreeg in de tweede helft wel alle gelegenheid zich te onderscheiden. Hij groeide zelfs uit tot man van de wedstrijd.

De Duitser moest zich na een klein uur voor de eerste keer echt serieus strekken. Hij verwerkte een schot van Fredrik Aursnes tot een hoekschop. In een poging iets te forceren bracht trainer Slot twee verse aanvallers voor het laatste half uur. Dessers loste Linssen af en de vrij onzichtbare Luis Sinisterra moest wijken voor Reiss Nelson. Dessers was met zijn eerste balcontact dicht bij de 0-1 en FC Twente ontsnapte opnieuw toen Jens Toornstra voorlangs schoot. In de slotfase stuitte Dessers, de laatste weken zo vaak trefzeker in de laatste minuten van een wedstrijd, nog tweemaal op Unnerstall.

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

7 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

7 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

8 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

10 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

11 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

13 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

13 uur geleden