Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord haalt Quinten Timber voor recordbedrag binnen

Feyenoord haalt Quinten Timber voor recordbedrag binnen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Quinten Timber voor vier jaar vastgelegd. De 21-jarige middenvelder komt over van FC Utrecht, dat hem vorig jaar transfervrij overnam van Ajax. Feyenoord betaalt nu naar verluidt 8,5 miljoen euro voor Timber, waarmee hij de duurste aankoop ooit van de Rotterdamse club is. FC Utrecht meldt dat het nog nooit een speler voor meer geld heeft verkocht.

De tweelingbroer van Ajacied en Oranje-international Jurriën Timber speelde tussen 2008 en 2014 in de jeugdopleiding van Feyenoord. De broers stapten samen over naar Ajax. Terwijl Jurriën Timber doorbrak in de Amsterdamse hoofdmacht en zelfs het Nederlands elftal haalde, bleef Quinten steken in Jong Ajax. In dienst van FC Utrecht beleefde hij afgelopen seizoen zijn doorbraak. In 31 wedstrijden in de Eredivisie maakte de middenvelder twee doelpunten en gaf hij vier assists.

Timber wekte met zijn spel de aandacht van clubs uit binnen- en buitenland. Feyenoord, dat deze zomer tientallen miljoenen euro's ophaalde met de verkoop van onder anderen Tyrell Malacia (Manchester United) en Luis Sinisterra (Leeds United), bleek het meest slagvaardig.

Thuiskomen

"Het voelt zeker vertrouwd om hier terug te zijn", vertelt Timber op de website van de club uit Rotterdam. "Toen ik naar De Kuip reed, voelde het als thuiskomen. Feyenoord heeft z’n best gedaan om me terug te halen en daar ben ik blij mee. Om acht jaar na mijn vertrek hier weer te mogen staan, in dit stadion waarin de supporters hun energie overbrengen op de ploeg, is fantastisch. Ik ben fit en heb er zin in om vrijdag meteen mee te trainen."

Timber speelde in jeugdelftallen van Feyenoord samen met spelers als Lutsharel Geertruida en Orkun Kökcü.

Meer uit Voetbal

Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

1 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

7 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

18 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

18 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

18 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

18 uur geleden