Feyenoord haalt Quinten Timber voor recordbedrag binnen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Quinten Timber voor vier jaar vastgelegd. De 21-jarige middenvelder komt over van FC Utrecht, dat hem vorig jaar transfervrij overnam van Ajax. Feyenoord betaalt nu naar verluidt 8,5 miljoen euro voor Timber, waarmee hij de duurste aankoop ooit van de Rotterdamse club is. FC Utrecht meldt dat het nog nooit een speler voor meer geld heeft verkocht.
De tweelingbroer van Ajacied en Oranje-international Jurriën Timber speelde tussen 2008 en 2014 in de jeugdopleiding van Feyenoord. De broers stapten samen over naar Ajax. Terwijl Jurriën Timber doorbrak in de Amsterdamse hoofdmacht en zelfs het Nederlands elftal haalde, bleef Quinten steken in Jong Ajax. In dienst van FC Utrecht beleefde hij afgelopen seizoen zijn doorbraak. In 31 wedstrijden in de Eredivisie maakte de middenvelder twee doelpunten en gaf hij vier assists.
Timber wekte met zijn spel de aandacht van clubs uit binnen- en buitenland. Feyenoord, dat deze zomer tientallen miljoenen euro's ophaalde met de verkoop van onder anderen Tyrell Malacia (Manchester United) en Luis Sinisterra (Leeds United), bleek het meest slagvaardig.
Thuiskomen
"Het voelt zeker vertrouwd om hier terug te zijn", vertelt Timber op de website van de club uit Rotterdam. "Toen ik naar De Kuip reed, voelde het als thuiskomen. Feyenoord heeft z’n best gedaan om me terug te halen en daar ben ik blij mee. Om acht jaar na mijn vertrek hier weer te mogen staan, in dit stadion waarin de supporters hun energie overbrengen op de ploeg, is fantastisch. Ik ben fit en heb er zin in om vrijdag meteen mee te trainen."
Timber speelde in jeugdelftallen van Feyenoord samen met spelers als Lutsharel Geertruida en Orkun Kökcü.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.
9 uur geleden