Feyenoord haalt Portugese middenvelder Teixeira
=ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met de Portugese middenvelder João Carlos Teixeira. De 27-jarige Teixeira komt over van Vitória Guimarães. Hij ondertekende in De Kuip een contract voor twee jaar, met een optie op nog een seizoen. Teixeira gaat met het rugnummer 20 spelen.
Met de Portugees krijgt trainer Dick Advocaat de door hem zo gewenste extra middenvelder. Teixeira maakte afgelopen seizoen acht doelpunten in de Portugese competitie voor Vitória Guimarães, dat als zevende eindigde. De schaduwspits speelde in de jeugd voor onder meer Sporting Portugal en ging als tiener naar Liverpool.
Teixeira kon bij de Engelse topclub zijn reputatie als 'de nieuwe Deco' niet waarmaken, al speelde hij wel twee wedstrijden in de Premier League. In 2016 stapte de jeugdinternational over naar FC Porto, maar ook daar wist hij geen vaste waarde te worden. Na een jaar op huurbasis bij zijn oude club Sporting Braga ging Teixeira in 2018 naar Vitória Guimarães.
Veelzijdige middenvelder
"Met João Teixeira voegen we een veelzijdige middenvelder toe aan de selectie", zegt Frank Arnesen, de technisch directeur van Feyenoord. "Met zijn kwaliteiten, waaronder het scorend vermogen en zijn drive naar voren, geeft hij ons de gewenste extra optie op het middenveld. Bovendien heeft hij bij grote clubs gezeten uit vooraanstaande competities. Ook die ervaring neemt hij mee."
Feyenoord versterkte zich deze zomer ook al met Bryan Linssen, Mark Diemers en Christian Conteh. De ploeg van Advocaat start de competitie volgende week zaterdag met een uitwedstrijd tegen PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Dick Advocaat is vooralsnog met 78 jaar de oudste bondscoach die naar het WK voetbal gaat, maar hij heeft liever niet alle aandacht die zijn leeftijd met zich meebrengt. "Ik hoop dat Roemenië zich via de play-offs nog plaatst voor het WK, want hun bondscoach Mircea Lucescu is 80 jaar", zei de bondscoach van Curaçao in het programma Goedemorgen Eredivisie van ESPN. "Laat hem maar winnen, dan ben ik daar vanaf."
18 minuten geledenNAPELS (ANP) - Het eerste doelpunt van Noa Lang voor Napoli in de Serie A zal bevrijdend werken. "Het beste moet nog komen, dit is nog maar het begin", zei de aanvaller bij Sky Italia na de winst op Atalanta (3-1). Lang begon pas voor de tweede keer in de basis en maakte het derde doelpunt voor zijn ploeg.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
12 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
12 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
14 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
14 uur geleden