Feyenoord haalt Portugese middenvelder Teixeira
=ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich versterkt met de Portugese middenvelder João Carlos Teixeira. De 27-jarige Teixeira komt over van Vitória Guimarães. Hij ondertekende in De Kuip een contract voor twee jaar, met een optie op nog een seizoen. Teixeira gaat met het rugnummer 20 spelen.
Met de Portugees krijgt trainer Dick Advocaat de door hem zo gewenste extra middenvelder. Teixeira maakte afgelopen seizoen acht doelpunten in de Portugese competitie voor Vitória Guimarães, dat als zevende eindigde. De schaduwspits speelde in de jeugd voor onder meer Sporting Portugal en ging als tiener naar Liverpool.
Teixeira kon bij de Engelse topclub zijn reputatie als 'de nieuwe Deco' niet waarmaken, al speelde hij wel twee wedstrijden in de Premier League. In 2016 stapte de jeugdinternational over naar FC Porto, maar ook daar wist hij geen vaste waarde te worden. Na een jaar op huurbasis bij zijn oude club Sporting Braga ging Teixeira in 2018 naar Vitória Guimarães.
Veelzijdige middenvelder
"Met João Teixeira voegen we een veelzijdige middenvelder toe aan de selectie", zegt Frank Arnesen, de technisch directeur van Feyenoord. "Met zijn kwaliteiten, waaronder het scorend vermogen en zijn drive naar voren, geeft hij ons de gewenste extra optie op het middenveld. Bovendien heeft hij bij grote clubs gezeten uit vooraanstaande competities. Ook die ervaring neemt hij mee."
Feyenoord versterkte zich deze zomer ook al met Bryan Linssen, Mark Diemers en Christian Conteh. De ploeg van Advocaat start de competitie volgende week zaterdag met een uitwedstrijd tegen PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden