Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord gehuldigd op Binnenrotte na bekerwinst

Feyenoord gehuldigd op Binnenrotte na bekerwinst

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse club Feyenoord wordt gehuldigd op de Binnenrotte in het centrum van de stad. De voetballers wonnen zondagavond in De Kuip met 1-0 de strijd om de KNVB-beker van het Nijmeegse NEC.

Publiek kan vanaf 09.00 uur via een ingang bij de Meent het terrein op. De huldiging begint om 12.00 uur op het podium bij station Blaak. Fans kunnen het best met het openbaar vervoer komen, zegt de gemeente. Vanaf Rotterdam Centraal en de metrohaltes Stadhuis en Beurs is de Binnenrotte te voet bereikbaar. Vervoerder RET zet extra metro's in.

Metrostation Blaak is tussen 09.30 uur en 14.30 uur gesloten voor metro's, trams en bussen. Ook het autoverkeer rond het huldigingsterrein is beperkt. De gehele Binnenrotte en de zijstraten zijn tijdens de huldiging niet bereikbaar.

Vuurwerk, messen en vlaggenstokken zijn niet toegestaan bij de huldiging, vlaggen wel. "Samen maken wij er een veilige en onvergetelijke dag van", aldus de gemeente Rotterdam.

Overigens is niet iedereen blij met de keuze van de gemeente om de huldiging niet op de Coolsingel te laten plaatsvinden. "Er is in breder perspectief gekeken naar het beslag van een mogelijke huldiging op de stad, de capaciteit van de hulp- en veiligheidsdiensten en de financiën in relatie tot de prijs die behaald wordt", zei burgemeester Ahmed Aboutaleb eerder deze maand over de keuze voor de Binnenrotte als huldigingslocatie.

Het stadsbestuur verwacht dat bij deze huldiging minder mensen aanwezig zullen zijn dan bij het feest na het behaalde kampioenschap vorig jaar. Toen trok de huldiging van de Feyenoordspelers naar schatting 150.000 mensen naar Rotterdam.

Meer uit Binnenland

Stichting Vluchteling ziet nood in Libanon 'razendsnel' toenemen

DEN HAAG (ANP) - Nu bijna een miljoen mensen op de vlucht zijn geslagen, stijgen de noden in Libanon "razendsnel". Dat zegt Benoit de Gryse, directeur van Stichting Vluchteling, vanuit Beiroet. De Gryse vertrok afgelopen zondag naar de hoofdstad van Libanon om te onderzoeken hoe zijn stichting het beste hulp kan bieden en om aandacht te vragen voor het menselijk lijden.

1 uur geleden
Maatregelen Groningen tegen aanvaringen met kleine windmolens

GRONINGEN (ANP) - De provincie Groningen neemt maatregelen om het aantal vogels en vleermuizen dat in aanraking komt met kleine windturbines te verminderen. Groningen kijkt onder meer of het mogelijk is de turbines in de maand augustus 's nachts stil te zetten.

1 uur geleden
Hardenberg legt COA dwangsom op om sluiting azc af te dwingen

HARDENBERG (ANP) - De gemeente Hardenberg heeft het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) definitief een last onder dwangsom opgelegd voor het niet volgens afspraak sluiten van twee asielopvanglocaties binnen de gemeente. Dat heeft het gemeentebestuur dinsdag besloten. Het COA krijgt van de gemeente een week om de overtreding te beëindigen.

3 uur geleden
Advocaten: Promes geeft steken met mes familielid toe

AMSTERDAM (ANP) - Oud-topvoetballer Quincy Promes (34) heeft toegegeven dat hij tijdens een feest in Abcoude een ver familielid "eenmaal met een zakmesje heeft gestoken". Dat zei een van de advocaten van Promes dinsdag tijdens een voorbereidende zitting in de strafzaak tegen hem. Promes heeft volgens raadsvrouw Carry Knoops zijn eerdere stilzwijgen doorbroken en "voor het eerst echt openheid van zaken gegeven".

4 uur geleden
OM eist 7 maanden cel en contactverbod tegen rapper Kempi

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in de rechtbank in Den Haag een celstraf van zeven maanden geëist tegen rapper Kempi, op verdenking van onder meer bedreiging en poging tot dwang. Ook wil het OM dat er een contactverbod van drie jaar wordt opgelegd aan de artiest, die eigenlijk Jerrely Slijger heet.

4 uur geleden
Ruim 100 tips over explosies Zuidas en joodse school in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft ruim honderd tips binnengekregen over twee explosies in Amsterdam. Veel daarvan gaan over de scooter waarmee de verdachten bij de joodse school aan de Zeelandstraat aankwamen voordat daar een explosie plaatsvond, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
OM België wil 13 jaar cel voor Jos Leijdekkers om import cocaïne

DENDERMONDE (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België heeft dertien jaar celstraf geëist tegen de veroordeelde Nederlandse drugshandelaar 'Bolle' Jos Leijdekkers voor zijn betrokkenheid bij de import van zo'n 11 ton cocaïne via de haven van Antwerpen in oktober 2023. In de rechtbank in Dendermonde stonden dinsdag 22 verdachten terecht.

7 uur geleden