Feyenoord gehuldigd op Binnenrotte na bekerwinst
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse club Feyenoord wordt gehuldigd op de Binnenrotte in het centrum van de stad. De voetballers wonnen zondagavond in De Kuip met 1-0 de strijd om de KNVB-beker van het Nijmeegse NEC.
Publiek kan vanaf 09.00 uur via een ingang bij de Meent het terrein op. De huldiging begint om 12.00 uur op het podium bij station Blaak. Fans kunnen het best met het openbaar vervoer komen, zegt de gemeente. Vanaf Rotterdam Centraal en de metrohaltes Stadhuis en Beurs is de Binnenrotte te voet bereikbaar. Vervoerder RET zet extra metro's in.
Metrostation Blaak is tussen 09.30 uur en 14.30 uur gesloten voor metro's, trams en bussen. Ook het autoverkeer rond het huldigingsterrein is beperkt. De gehele Binnenrotte en de zijstraten zijn tijdens de huldiging niet bereikbaar.
Vuurwerk, messen en vlaggenstokken zijn niet toegestaan bij de huldiging, vlaggen wel. "Samen maken wij er een veilige en onvergetelijke dag van", aldus de gemeente Rotterdam.
Overigens is niet iedereen blij met de keuze van de gemeente om de huldiging niet op de Coolsingel te laten plaatsvinden. "Er is in breder perspectief gekeken naar het beslag van een mogelijke huldiging op de stad, de capaciteit van de hulp- en veiligheidsdiensten en de financiën in relatie tot de prijs die behaald wordt", zei burgemeester Ahmed Aboutaleb eerder deze maand over de keuze voor de Binnenrotte als huldigingslocatie.
Het stadsbestuur verwacht dat bij deze huldiging minder mensen aanwezig zullen zijn dan bij het feest na het behaalde kampioenschap vorig jaar. Toen trok de huldiging van de Feyenoordspelers naar schatting 150.000 mensen naar Rotterdam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Makelaars worden verplicht zich in te schrijven in een beroepsregister. Doen ze dat niet of worden ze eruit gegooid, dan mogen ze hun werk niet uitoefenen. Aan dat voorstel werkt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting), kondigt ze aan in een brief aan de Tweede Kamer.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De baas van berichtenapp Signal, Meredith Whittaker, krijgt een eredoctoraat van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU). De universiteit noemt haar een voorvechter voor privacy en digitale rechten en bestempelt haar werk op dat gebied als baanbrekend. "Whittaker is een voorvechter van individuele rechten en een waar boegbeeld in het kritische debat rond de macht van big tech."
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Johan Huizingalaan in het westen van Amsterdam is een zeer grote brand uitgebroken. Volgens de veiligheidsregio staat er een loods in brand. De brandweer is opgeschaald naar zeer grote brand omdat niet duidelijk is wat er precies in de loods aanwezig is.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - België móet op tijd vervanging hebben voor zijn twee op hun laatste benen lopende fregatten, zegt de Belgische defensiechef. Om de gezamenlijke bouw van zes nieuwe fregatten met Nederland door te zetten, moet daarvoor een oplossing gevonden worden. "Het is voor België primordiaal om die operationele capaciteit te handhaven", stelt generaal Frederik Vansina in een interview met het ANP. "Dat is de drijvende factor."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse is overleden. Ze stierf woensdag op 50-jarige leeftijd in het Antoni van Leeuwenhoek-ziekenhuis in Amsterdam aan de gevolgen van kanker, hebben haar management en uitgeverij bekendgemaakt.
9 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De tas van de man die woensdag bij de vliegbasis in Leeuwarden werd aangehouden na een bommelding, blijkt geen explosief te bevatten. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de tas na onderzoek veilig verklaard. Dat meldt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee.
9 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De twee mannen die maandag zijn aangehouden in verband met het schietincident in Overasselt op 1 september worden donderdag voorgeleid. Beide verdachten zijn "terug te herleiden naar een plaats delict in Overasselt", zegt een woordvoerder van het Openbaar Ministerie Oost-Nederland.
9 uur geleden