Feyenoord gehuldigd op Binnenrotte na bekerwinst
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse club Feyenoord wordt gehuldigd op de Binnenrotte in het centrum van de stad. De voetballers wonnen zondagavond in De Kuip met 1-0 de strijd om de KNVB-beker van het Nijmeegse NEC.
Publiek kan vanaf 09.00 uur via een ingang bij de Meent het terrein op. De huldiging begint om 12.00 uur op het podium bij station Blaak. Fans kunnen het best met het openbaar vervoer komen, zegt de gemeente. Vanaf Rotterdam Centraal en de metrohaltes Stadhuis en Beurs is de Binnenrotte te voet bereikbaar. Vervoerder RET zet extra metro's in.
Metrostation Blaak is tussen 09.30 uur en 14.30 uur gesloten voor metro's, trams en bussen. Ook het autoverkeer rond het huldigingsterrein is beperkt. De gehele Binnenrotte en de zijstraten zijn tijdens de huldiging niet bereikbaar.
Vuurwerk, messen en vlaggenstokken zijn niet toegestaan bij de huldiging, vlaggen wel. "Samen maken wij er een veilige en onvergetelijke dag van", aldus de gemeente Rotterdam.
Overigens is niet iedereen blij met de keuze van de gemeente om de huldiging niet op de Coolsingel te laten plaatsvinden. "Er is in breder perspectief gekeken naar het beslag van een mogelijke huldiging op de stad, de capaciteit van de hulp- en veiligheidsdiensten en de financiën in relatie tot de prijs die behaald wordt", zei burgemeester Ahmed Aboutaleb eerder deze maand over de keuze voor de Binnenrotte als huldigingslocatie.
Het stadsbestuur verwacht dat bij deze huldiging minder mensen aanwezig zullen zijn dan bij het feest na het behaalde kampioenschap vorig jaar. Toen trok de huldiging van de Feyenoordspelers naar schatting 150.000 mensen naar Rotterdam.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
33 minuten geledenCADZAND (ANP) - Twee opvarenden van de rubberboot die zaterdagochtend naar de kust van Zeeland werd gesleept, zijn aangehouden voor mensensmokkel. In totaal zaten in de rubberboot 38 mensen, meldt de marechaussee.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In het centrum van Rotterdam is zaterdagochtend vroeg een man neergeschoten. Hij is met spoed naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.
3 uur geledenHELMOND (ANP) - Twee bewoners zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt bij een steekincident in een woning aan het Soesterbergplein in Helmond. Dat meldt de politie op X.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De harde kern van Eredivisieclub ADO Den Haag heeft op Instagram aangekondigd zaterdag de stad te zullen "beschermen" tegen eventueel geweld door de aangekondigde jongerendemonstratie op het Malieveld. Het is onduidelijk wie de initiatiefnemers van het protest zijn.
13 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) stelt zijn faillissementsaanvraag voorlopig uit. Dat heeft het bestuur van het WEC vrijdagavond bekendgemaakt. Door "overweldigende steun vanuit de samenleving" kan het zeehondencentrum voorlopig doordraaien en rustig zoeken naar "nieuwe mogelijkheden voor de toekomst". De afgelopen drie weken werd 1,3 miljoen euro ingezameld.
14 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
16 uur geleden