Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord geen 'kampioen van de armoede' na uitzonderlijk seizoen

Feyenoord geen 'kampioen van de armoede' na uitzonderlijk seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord kan zondag de zestiende landstitel veiligstellen in een jaar waarin PSV en Ajax teleurstellen. Maar gelet op de prestaties is de ploeg van trainer Arne Slot geen 'kampioen van de armoede', zoals fans van andere clubs soms stellen. De club kan het seizoen zelfs met een clubrecord finishen.

Feyenoord mag feestvieren op Moederdag als het Go Ahead Eagles verslaat. Een mooier cadeau kunnen alle mama's van het Legioen zich nauwelijks wensen. De ploeg vestigt een clubrecord als het de laatste twee competitieduels met FC Emmen en Vitesse ook wint. De kampioen eindigt dan met 85 punten. Dat is een evenaring van de beste prestatie ooit die Feyenoord in het seizoen 1972-1973 leverde.

De club werd toen tweede met 58 punten, maar een overwinning leverde destijds 2 punten op. Omgerekend naar de huidige puntentelling zou het Feyenoord van toen zijn uitgekomen op 85 punten. Ajax werd dat seizoen kampioen met 93 punten, een record sinds de invoering van de Eredivisie in 1956.

24 competitieduels ongeslagen

Feyenoord verloor dit seizoen pas eenmaal in de Eredivisie, in de zevende speelronde tegen PSV (4-3). Sindsdien is de ploeg maar liefst 24 competitieduels ongeslagen. Alleen in het seizoen 1969/1970 leed Feyenoord maximaal één nederlaag in een volledige competitie. De zege zondag tegen Excelsior was alweer de elfde op rij in de Eredivisie.

Feyenoord kreeg minder tegenstand van de aloude concurrenten dan de vorige seizoenen. PSV bracht in de winterstop de financiële huishouding op orde door uitblinkers Cody Gakpo en Noni Madueke te verkopen. En Ajax reageerde zonder directeur voetbalzaken onvoldoende op het vertrek van Sébastien Haller, Antony, Lisandro Martínez, Ryan Gravenberch, Noussair Mazraoui, Perr Schuurs, Nicolás Tagliafico en André Onana.

Succesvol elftal

Trainer Slot nam afgelopen zomer afscheid van Luis Sinisterra, Fredrik Aursnes, Marcos Senesi, Tyrell Malacia, Jens Toornstra, Guus Til, Cyriel Dessers en Bryan Linssen. Hij slaagde er wel in om met nieuwe spelers uit vele windstreken een succesvol elftal te smeden. Feyenoord was drie weken geleden in het uitduel met AS Roma slechts een paar minuten verwijderd van een plaats in de halve finales van de Europa League, na de verloren eindstrijd van de Conference League vorig jaar.

Met Slot op de bank is Feyenoord in twee jaar van de vijfde naar de eerste plaats van de Eredivisie geklommen. Er zijn fans van de Rotterdamse club die hun trainer zo hoog hebben zitten dat ze denken dat hij dit jaar ook met PSV of Ajax kampioen was geworden.

Meer uit Voetbal

Koploper Arsenal wint thuis met 1-0 van Hull en voert druk op

LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.

32 minuten geleden
Fortuna en Telstar spelen gelijk na doelpuntrijke eerste helft

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.

42 minuten geleden
Bayern München en Borussia Dortmund winnen in Bundesliga

MAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.

1 uur geleden
Barcelona ziet verdedigers terugkeren voor duel met Atlético

BARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.

5 uur geleden
Twente-trainer Van den Brom kijkt uit naar boeiend duel met Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.

5 uur geleden
Pastoor nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.

8 uur geleden
Caribische voetbalbonden steunen FIFA-voorzitter Infantino

CASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.

8 uur geleden