Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord: geen 15 miljoen euro om trouwe fans te compenseren

Feyenoord: geen 15 miljoen euro om trouwe fans te compenseren

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft geen 15 miljoen euro in kas om seizoenkaarthouders en zakelijke relaties te compenseren. Dat vertelt algemeen directeur Mark Koevermans in een videoboodschap aan het Legioen.

Supporters van Feyenoord kunnen het aankoopbedrag voor hun betaalde jaarkaart terugvragen omdat ze dit seizoen vanwege corona bijna niet naar het stadion mochten. "In totaal gaat het om circa 15 miljoen euro', weet Koevermans. "Een bedrag dat de club niet in kas heeft, maar dat we uiteindelijk wel moeten uitkeren als iedereen zijn of haar geld terugvraagt van Feyenoord."

Er zijn supporters die al hebben aangegeven af te zullen zien van restitutie. "We hopen dat nog velen dit voorbeeld kunnen en willen volgen als je de mogelijkheid hebt en je de club niet alleen moreel, maar ook financieel wilt steunen. Voor nu, recht uit ons rood-witte hart: dank voor je onvoorwaardelijke steun en trouw aan Feyenoord."

Zwaar getroffen

Feyenoord is volgens Koevermans zwaar getroffen door de coronacrisis. De club had vorig jaar een eigen vermogen van 18 miljoen euro. "En bijna 12 miljoen euro op de bank", weet de directeur van de Rotterdamse club. "Nu, een donker coronajaar later, staan we in het rood. Ondanks de geweldige steun die we van supporters, zakelijke en sponsorrelaties mochten ontvangen. De getallen zijn waarschijnlijk bekend: 900.000 euro omzetverlies per thuiswedstrijd. Miljoenen euro's in totaal. Het mag duidelijk zijn, Feyenoord zit in zeer zwaar weer. Boven dit stadion pakken donkere wolken zich samen."

"De afgelopen maanden is er daarom keihard gewerkt om de naderende storm af te wenden", vertelt Koevermans. "Overal is bezuinigd. Budgetten zijn drastisch versoberd. Vertrekkende collega's werden vaak niet vervangen. Alle medewerkers ontvangen al maanden minder salaris, van receptionist tot directielid en van horecamedewerker tot spelers en staf. Alles om het voortbestaan als grote club te garanderen. Dat zijn harde beslissingen, moeilijke gesprekken, maar uiteindelijk snapt iedereen het. Het gaat tenslotte om de toekomst van Feyenoord."

Meer uit Voetbal

Brighton & Hove Albion bouwt apart stadion voor vrouwenteam

BRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.

1 uur geleden
Verdediger Stones vertrekt na tien jaar bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.

2 uur geleden
KNVB-directeur: onwijs vervelend om tegenover NAC te staan

UTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.

5 uur geleden
NAC houdt vast aan eis overspelen duel met Go Ahead Eagles

UTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.

7 uur geleden
Media: gele kaarten tijdens WK ook al na groepsfase geschrapt

VANCOUVER (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA voert na de groepsfase van het komende WK een extra moment in om gele kaarten te schrappen. Dat moet voorkomen dat meer spelers geschorst worden, nu het toernooi door het hogere aantal deelnemers een extra knock-outronde kent. Na de kwartfinales worden de gele kaarten ook geschrapt, net als tijdens eerdere WK's. Dat melden bronnen aan de Britse omroep BBC en het Duitse persbureau dpa.

8 uur geleden
Mendy (Cagliari) maakt snelste goal van dit seizoen in Serie A

CAGLIARI (ANP) - De 19-jarige Senegalese voetballer Paul Mendy heeft zijn basisdebuut bij de Italiaanse club Cagliari gevierd met het snelste doelpunt van dit seizoen in de Serie A. Hij kopte al na zestien seconden de 1-0 binnen tegen Atalanta. Enkele minuten later werkte hij ook de 2-0 binnen.

20 uur geleden
Noorse voetbalbond wil afschaffing FIFA-vredesprijs

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse voetbalbond roept de wereldbond FIFA op de controversiƫle vredesprijs af te schaffen. Voorzitter Lise Klaveness bekritiseerde in een onlinepersconferentie de invoering van de prijs door FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg hem in december voor het eerst uitgereikt.

21 uur geleden