Feyenoord: geen 15 miljoen euro om trouwe fans te compenseren
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft geen 15 miljoen euro in kas om seizoenkaarthouders en zakelijke relaties te compenseren. Dat vertelt algemeen directeur Mark Koevermans in een videoboodschap aan het Legioen.
Supporters van Feyenoord kunnen het aankoopbedrag voor hun betaalde jaarkaart terugvragen omdat ze dit seizoen vanwege corona bijna niet naar het stadion mochten. "In totaal gaat het om circa 15 miljoen euro', weet Koevermans. "Een bedrag dat de club niet in kas heeft, maar dat we uiteindelijk wel moeten uitkeren als iedereen zijn of haar geld terugvraagt van Feyenoord."
Er zijn supporters die al hebben aangegeven af te zullen zien van restitutie. "We hopen dat nog velen dit voorbeeld kunnen en willen volgen als je de mogelijkheid hebt en je de club niet alleen moreel, maar ook financieel wilt steunen. Voor nu, recht uit ons rood-witte hart: dank voor je onvoorwaardelijke steun en trouw aan Feyenoord."
Zwaar getroffen
Feyenoord is volgens Koevermans zwaar getroffen door de coronacrisis. De club had vorig jaar een eigen vermogen van 18 miljoen euro. "En bijna 12 miljoen euro op de bank", weet de directeur van de Rotterdamse club. "Nu, een donker coronajaar later, staan we in het rood. Ondanks de geweldige steun die we van supporters, zakelijke en sponsorrelaties mochten ontvangen. De getallen zijn waarschijnlijk bekend: 900.000 euro omzetverlies per thuiswedstrijd. Miljoenen euro's in totaal. Het mag duidelijk zijn, Feyenoord zit in zeer zwaar weer. Boven dit stadion pakken donkere wolken zich samen."
"De afgelopen maanden is er daarom keihard gewerkt om de naderende storm af te wenden", vertelt Koevermans. "Overal is bezuinigd. Budgetten zijn drastisch versoberd. Vertrekkende collega's werden vaak niet vervangen. Alle medewerkers ontvangen al maanden minder salaris, van receptionist tot directielid en van horecamedewerker tot spelers en staf. Alles om het voortbestaan als grote club te garanderen. Dat zijn harde beslissingen, moeilijke gesprekken, maar uiteindelijk snapt iedereen het. Het gaat tenslotte om de toekomst van Feyenoord."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
40 minuten geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
51 minuten geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabiƫ (0-2).
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
17 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
17 uur geleden