Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord: geen 15 miljoen euro om trouwe fans te compenseren

Feyenoord: geen 15 miljoen euro om trouwe fans te compenseren

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft geen 15 miljoen euro in kas om seizoenkaarthouders en zakelijke relaties te compenseren. Dat vertelt algemeen directeur Mark Koevermans in een videoboodschap aan het Legioen.

Supporters van Feyenoord kunnen het aankoopbedrag voor hun betaalde jaarkaart terugvragen omdat ze dit seizoen vanwege corona bijna niet naar het stadion mochten. "In totaal gaat het om circa 15 miljoen euro', weet Koevermans. "Een bedrag dat de club niet in kas heeft, maar dat we uiteindelijk wel moeten uitkeren als iedereen zijn of haar geld terugvraagt van Feyenoord."

Er zijn supporters die al hebben aangegeven af te zullen zien van restitutie. "We hopen dat nog velen dit voorbeeld kunnen en willen volgen als je de mogelijkheid hebt en je de club niet alleen moreel, maar ook financieel wilt steunen. Voor nu, recht uit ons rood-witte hart: dank voor je onvoorwaardelijke steun en trouw aan Feyenoord."

Zwaar getroffen

Feyenoord is volgens Koevermans zwaar getroffen door de coronacrisis. De club had vorig jaar een eigen vermogen van 18 miljoen euro. "En bijna 12 miljoen euro op de bank", weet de directeur van de Rotterdamse club. "Nu, een donker coronajaar later, staan we in het rood. Ondanks de geweldige steun die we van supporters, zakelijke en sponsorrelaties mochten ontvangen. De getallen zijn waarschijnlijk bekend: 900.000 euro omzetverlies per thuiswedstrijd. Miljoenen euro's in totaal. Het mag duidelijk zijn, Feyenoord zit in zeer zwaar weer. Boven dit stadion pakken donkere wolken zich samen."

"De afgelopen maanden is er daarom keihard gewerkt om de naderende storm af te wenden", vertelt Koevermans. "Overal is bezuinigd. Budgetten zijn drastisch versoberd. Vertrekkende collega's werden vaak niet vervangen. Alle medewerkers ontvangen al maanden minder salaris, van receptionist tot directielid en van horecamedewerker tot spelers en staf. Alles om het voortbestaan als grote club te garanderen. Dat zijn harde beslissingen, moeilijke gesprekken, maar uiteindelijk snapt iedereen het. Het gaat tenslotte om de toekomst van Feyenoord."

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

4 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

8 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

8 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

10 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

14 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

18 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden