Feyenoord geeft Van Hanegem-trofee postuum aan Wim Jansen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Willem van Hanegem Trofee postuum toegekend aan Wim Jansen. Uit handen van Orkun Kökcü, de aanvoerder van het Rotterdamse elftal, kreeg de zoon van het vorig jaar overleden clubicoon de trofee tijdens de nieuwjaarsreceptie in De Kuip.
"We hebben hem afgelopen jaar al een paar keer mogen eren, onder meer bij Celtic en met een oeuvreprijs tijdens de uitreiking van de Eredivisie Awards", zei Wim Jansen junior over zijn vader, die bijna een jaar geleden op 75-jarige leeftijd overleed. "Ik denk dat hij ze zelf stuk voor stuk had afgeslagen. Maar dit is wel een terecht eerbetoon aan hem. We zijn hier als familie heel trots op."
De Rotterdamse voetbalclub reikt sinds 2014 jaarlijks de Willem van Hanegem Trofee uit aan iemand die zich "op welke wijze dan ook een echte Feyenoorder heeft getoond". Het clubicoon naar wie de prijs is vernoemd, ontving toen het eerste exemplaar. Vorig jaar ging de award naar Manon Melis, coördinator vrouwenvoetbal van Feyenoord.
Van Hanegem (78) was zelf niet aanwezig op de nieuwjaarsreceptie. Hij wilde met het rondwarende griepvirus niet het risico lopen ziek te worden.
Meer uit Voetbal
SPLIT (ANP) - De Kroatische politie heeft in de nacht van woensdag op donderdag 57 mensen aangehouden na een confrontatie tussen fans van Ajax en Hajduk Split, melden Kroatische media. De twee clubs spelen donderdagavond tegen elkaar in de Conference League en volgens onder meer onlinekrant index.hr moest de politie ingrijpen om gevechten tussen honderden supporters te voorkomen.
2 uur geledenROME (ANP) - Marten de Roon en Donyell Malen hebben woensdag in de Champions League hun waarde voor AS Roma bewezen. De twee Nederlanders namen in de thuiswedstrijd tegen Real Madrid alle drie de doelpunten van de Italianen voor hun rekening. Genoeg voor een goed resultaat was het niet, want Real Madrid scoorde in de laatste tien minuten drie keer uit een hoekschop en won alsnog: 3-4.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Cesc Fàbregas zocht niet naar excuses na de nederlaag van Como tegen Feyenoord in de Champions League (3-2). "Feyenoord was gewoon veel beter", zei hij in de perskamer van De Kuip.
13 uur geledenVENETIË (ANP) - Venezia is de vierde club in de Serie A die dit seizoen van trainer is gewisseld. Davide Nicola volgt bij hekkensluiter Giovanni Stroppa op. Venezia verloor de eerste zes competitiewedstrijden en kreeg al zestien doelpunten tegen.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de eerste overwinning van dit seizoen in de Champions League binnen. De koploper van de Eredivisie beloonde zich tijdens een vermakelijk optreden met een zege op Como (3-2).
13 uur geledenLINZ (ANP) - Liverpool heeft ook de tweede wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. Het elftal van trainer Andoni Iraola was in Oostenrijk veel te sterk voor LASK: 3-6.
14 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid kan volgende week zondag in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona niet beschikken over Vinícius Júnior. De Braziliaanse aanvaller is door de Spaanse voetbalbond voor vier wedstrijden geschorst.
15 uur geleden