Feyenoord geeft Van Hanegem-trofee postuum aan Wim Jansen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Willem van Hanegem Trofee postuum toegekend aan Wim Jansen. Uit handen van Orkun Kökcü, de aanvoerder van het Rotterdamse elftal, kreeg de zoon van het vorig jaar overleden clubicoon de trofee tijdens de nieuwjaarsreceptie in De Kuip.
"We hebben hem afgelopen jaar al een paar keer mogen eren, onder meer bij Celtic en met een oeuvreprijs tijdens de uitreiking van de Eredivisie Awards", zei Wim Jansen junior over zijn vader, die bijna een jaar geleden op 75-jarige leeftijd overleed. "Ik denk dat hij ze zelf stuk voor stuk had afgeslagen. Maar dit is wel een terecht eerbetoon aan hem. We zijn hier als familie heel trots op."
De Rotterdamse voetbalclub reikt sinds 2014 jaarlijks de Willem van Hanegem Trofee uit aan iemand die zich "op welke wijze dan ook een echte Feyenoorder heeft getoond". Het clubicoon naar wie de prijs is vernoemd, ontving toen het eerste exemplaar. Vorig jaar ging de award naar Manon Melis, coördinator vrouwenvoetbal van Feyenoord.
Van Hanegem (78) was zelf niet aanwezig op de nieuwjaarsreceptie. Hij wilde met het rondwarende griepvirus niet het risico lopen ziek te worden.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
5 uur geleden