Feyenoord geeft Van Hanegem-trofee postuum aan Wim Jansen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Willem van Hanegem Trofee postuum toegekend aan Wim Jansen. Uit handen van Orkun Kökcü, de aanvoerder van het Rotterdamse elftal, kreeg de zoon van het vorig jaar overleden clubicoon de trofee tijdens de nieuwjaarsreceptie in De Kuip.
"We hebben hem afgelopen jaar al een paar keer mogen eren, onder meer bij Celtic en met een oeuvreprijs tijdens de uitreiking van de Eredivisie Awards", zei Wim Jansen junior over zijn vader, die bijna een jaar geleden op 75-jarige leeftijd overleed. "Ik denk dat hij ze zelf stuk voor stuk had afgeslagen. Maar dit is wel een terecht eerbetoon aan hem. We zijn hier als familie heel trots op."
De Rotterdamse voetbalclub reikt sinds 2014 jaarlijks de Willem van Hanegem Trofee uit aan iemand die zich "op welke wijze dan ook een echte Feyenoorder heeft getoond". Het clubicoon naar wie de prijs is vernoemd, ontving toen het eerste exemplaar. Vorig jaar ging de award naar Manon Melis, coördinator vrouwenvoetbal van Feyenoord.
Van Hanegem (78) was zelf niet aanwezig op de nieuwjaarsreceptie. Hij wilde met het rondwarende griepvirus niet het risico lopen ziek te worden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetbalster Alèxia Putellas gaat na haar vertrek bij FC Barcelona spelen voor London City Lionesses. De Engelse club voor alleen vrouwen heeft de komst van de tweevoudig winnares van de Gouden Bal woensdagmiddag wereldkundig gemaakt. De 32-jarige Putellas maakte in mei al haar vertrek bij Barcelona bekend.
18 minuten geledenZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich opnieuw versterkt met een Scandinavische speler. De 21-jarige Noorse spits Erik Flataker komt over van het Zweedse AIK. Hij heeft getekend voor vier jaar.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvalster Sophie Proost maakt de overstap naar Bayern München. Bij de Duitse kampioen heeft de 19-jarige jeugdinternational getekend voor drie seizoenen.
5 uur geledenATLANTA (ANP/DPA) - De Egyptische voetbalbond heeft na de nederlaag (2-3) tegen Argentinië een protest ingediend bij wereldvoetbalbond FIFA. De voorzitter van de Egyptische voetbalbond, Hany Abo Rida, bevestigde dat hij een klacht over scheidsrechter François Letexier en zijn assistenten heeft ingediend en wil dat de Franse arbiter wordt uitgesloten voor de rest van het WK.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Fulham heeft Álvaro Arbeloa aangesteld als nieuwe hoofdcoach. De voormalig coach van Real Madrid is in Londen de opvolger van de Portugees Marco Silva, maakte de club bekend.
7 uur geleden