Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord gaat voor winst tegen AS Roma, niet voor revanche

Feyenoord gaat voor winst tegen AS Roma, niet voor revanche

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil niet spreken van revanchegevoelens voor het eerste duel in de tussenronde van de Europa League met AS Roma van donderdag. "Maar als wij bijvoorbeeld voor de derde keer thuis tegen PSV spelen, dan vind ik het ook wel eens lekker om een keer te winnen. Dan begint het me wel lichtjes te irriteren en dat is nu ook zo", zei de coach, die de laatste jaren twee keer met Feyenoord verloor van de Italiaanse ploeg.

Slot benadrukte dat het belangrijkste doel is om de volgende ronde te bereiken. "Noem een andere club in Europa als tegenstander en dan zou ik de wedstrijd ook heel graag willen winnen", verklaarde Slot op de persconferentie een dag voor het duel in De Kuip. "Bovendien hebben zij nu een andere trainer en dat vind ik ook wel een verschil, dat je niet drie keer tegen dezelfde coach verliest."

Slot denkt ook niet dat zijn spelers bezig zijn met revanche. Naast het feit dat er donderdag veel andere spelers op het veld zullen staan, door transfers, blessures of ziekte, zijn ook zij bezig met andere zaken. "Als je bij een topclub speelt en een topspeler wil zijn, dan wil je elke wedstrijd winnen. Of je nu tegen AS Roma speelt of AZ, waar je zes van de zeven wedstrijden van hebt gewonnen. Dat maakt allemaal niet zo heel veel uit. Het gaat er vooral om dat je verder wil komen."

Verloren finale

Quilindschy Hartman sprak eerder op de persconferentie vergelijkbare woorden. "We willen winnen omdat het een grote wedstrijd is in de Europa League en we willen heel graag de volgende ronde bereiken, niet per se omdat het AS Roma is", aldus de verdediger.

Feyenoord verloor twee jaar geleden de finale van de Conference League van AS Roma. Vorig seizoen wonnen de Rotterdammers het eerste duel met Roma in de kwartfinales van de Europa League (1-0), waarna de ploeg in Rome na verlenging met 4-1 verloor.

Aftrap

De wedstrijd begint donderdag om 18.45 uur.

Meer uit Voetbal

NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

56 minuten geleden
Arsenal boekt zege bij West Ham United in titelrace

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.

58 minuten geleden
Telstar neemt afstand van Volendam door zege op Heracles

VELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.

1 uur geleden
Feyenoord zeker van tweede plaats en Champions League-voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is zeker van de tweede plaats in de Eredivisie, wat betekent dat de club komend seizoen aan mag treden in de competitiefase van de Champions League. De Rotterdammers speelden in De Kuip met 1-1 gelijk tegen AZ. Door een nederlaag van NEC in Groningen is de ploeg van trainer Robin van Persie zeker van plek 2.

1 uur geleden
NEC verliest bij FC Groningen in strijd om Europese tickets

GRONINGEN (ANP) - NEC heeft in de strijd om de plekken die recht geven op Europees voetbal met 2-1 verloren bij FC Groningen. Door de uitnederlaag zakt de ploeg uit Nijmegen naar de vierde plaats. Met nog een speelronde te gaan heeft NEC 56 punten, 2 minder dan FC Twente, 1 meer dan Ajax. De vierde plek geeft aan het eind van het seizoen recht op de voorrondes van de Europa League.

1 uur geleden
Fortuna wint in eigen huis van PEC Zwolle

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft in eigen huis met 3-2 gewonnen van PEC Zwolle. Voor de ploeg uit Sittard is het de eerste thuiszege sinds 20 februari. Door de overwinning staat Fortuna nu elfde in de Eredivisie.

1 uur geleden
FC Twente stijgt naar derde plek na ruime zege op Sparta

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is gestegen naar de derde plaats in de Eredivisie na een 4-0-overwinning op Sparta Rotterdam. Met nog één speelronde te gaan heeft Twente 58 punten, 2 punten meer dan nummer 4 NEC en 3 meer dan Ajax, dat vijfde staat. De derde plaats geeft aan het eind van het seizoen recht op een plek in de voorrondes van de Champions League.

1 uur geleden