Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord gaat voor winst tegen AS Roma, niet voor revanche

Feyenoord gaat voor winst tegen AS Roma, niet voor revanche

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil niet spreken van revanchegevoelens voor het eerste duel in de tussenronde van de Europa League met AS Roma van donderdag. "Maar als wij bijvoorbeeld voor de derde keer thuis tegen PSV spelen, dan vind ik het ook wel eens lekker om een keer te winnen. Dan begint het me wel lichtjes te irriteren en dat is nu ook zo", zei de coach, die de laatste jaren twee keer met Feyenoord verloor van de Italiaanse ploeg.

Slot benadrukte dat het belangrijkste doel is om de volgende ronde te bereiken. "Noem een andere club in Europa als tegenstander en dan zou ik de wedstrijd ook heel graag willen winnen", verklaarde Slot op de persconferentie een dag voor het duel in De Kuip. "Bovendien hebben zij nu een andere trainer en dat vind ik ook wel een verschil, dat je niet drie keer tegen dezelfde coach verliest."

Slot denkt ook niet dat zijn spelers bezig zijn met revanche. Naast het feit dat er donderdag veel andere spelers op het veld zullen staan, door transfers, blessures of ziekte, zijn ook zij bezig met andere zaken. "Als je bij een topclub speelt en een topspeler wil zijn, dan wil je elke wedstrijd winnen. Of je nu tegen AS Roma speelt of AZ, waar je zes van de zeven wedstrijden van hebt gewonnen. Dat maakt allemaal niet zo heel veel uit. Het gaat er vooral om dat je verder wil komen."

Verloren finale

Quilindschy Hartman sprak eerder op de persconferentie vergelijkbare woorden. "We willen winnen omdat het een grote wedstrijd is in de Europa League en we willen heel graag de volgende ronde bereiken, niet per se omdat het AS Roma is", aldus de verdediger.

Feyenoord verloor twee jaar geleden de finale van de Conference League van AS Roma. Vorig seizoen wonnen de Rotterdammers het eerste duel met Roma in de kwartfinales van de Europa League (1-0), waarna de ploeg in Rome na verlenging met 4-1 verloor.

Aftrap

De wedstrijd begint donderdag om 18.45 uur.

Meer uit Voetbal

Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

2 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

3 uur geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

4 uur geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

5 uur geleden
Iraanse voetbalploeg stelt dat VS hun land niet kan weren van WK

TEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".

6 uur geleden
FC Utrecht maanden zonder geblesseerde aanvaller Rodríguez

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.

7 uur geleden
AZ verslaat Sparta Praag in achtste finales Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.

21 uur geleden