Feyenoord gaat voor winst tegen AS Roma, niet voor revanche
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot wil niet spreken van revanchegevoelens voor het eerste duel in de tussenronde van de Europa League met AS Roma van donderdag. "Maar als wij bijvoorbeeld voor de derde keer thuis tegen PSV spelen, dan vind ik het ook wel eens lekker om een keer te winnen. Dan begint het me wel lichtjes te irriteren en dat is nu ook zo", zei de coach, die de laatste jaren twee keer met Feyenoord verloor van de Italiaanse ploeg.
Slot benadrukte dat het belangrijkste doel is om de volgende ronde te bereiken. "Noem een andere club in Europa als tegenstander en dan zou ik de wedstrijd ook heel graag willen winnen", verklaarde Slot op de persconferentie een dag voor het duel in De Kuip. "Bovendien hebben zij nu een andere trainer en dat vind ik ook wel een verschil, dat je niet drie keer tegen dezelfde coach verliest."
Slot denkt ook niet dat zijn spelers bezig zijn met revanche. Naast het feit dat er donderdag veel andere spelers op het veld zullen staan, door transfers, blessures of ziekte, zijn ook zij bezig met andere zaken. "Als je bij een topclub speelt en een topspeler wil zijn, dan wil je elke wedstrijd winnen. Of je nu tegen AS Roma speelt of AZ, waar je zes van de zeven wedstrijden van hebt gewonnen. Dat maakt allemaal niet zo heel veel uit. Het gaat er vooral om dat je verder wil komen."
Verloren finale
Quilindschy Hartman sprak eerder op de persconferentie vergelijkbare woorden. "We willen winnen omdat het een grote wedstrijd is in de Europa League en we willen heel graag de volgende ronde bereiken, niet per se omdat het AS Roma is", aldus de verdediger.
Feyenoord verloor twee jaar geleden de finale van de Conference League van AS Roma. Vorig seizoen wonnen de Rotterdammers het eerste duel met Roma in de kwartfinales van de Europa League (1-0), waarna de ploeg in Rome na verlenging met 4-1 verloor.
Aftrap
De wedstrijd begint donderdag om 18.45 uur.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
7 uur geleden