Feyenoord gaat veld tot einde seizoen aan vier zijden afschermen
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat het veld in stadion De Kuip tot het einde van het seizoen aan vier zijden afschermen met netten. Komende zondag komen er tijdens Feyenoord - RKC (20.00 uur) ook al aan alle zijden netten te hangen.
"De club ziet zich genoodzaakt deze ingrijpende maatregel te nemen door de afkondiging van nieuwe, strenge protocollen op het gebied van speelveiligheid die gisteren door de KNVB zijn gecommuniceerd en per direct van kracht zijn", aldus de koploper in de Eredivisie. De maatregel is door de voetbalbond genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen van woensdag in de bekerwedstrijd Feyenoord - Ajax. Ajacied Davy Klaassen werd in het stadion van Feyenoord geraakt door een voorwerp, vermoedelijk een aansteker.
"De nieuwe voorschriften van de KNVB dicteren dat herhaaldelijke misdragingen vanuit het publiek zoals het gooien van voorwerpen kunnen leiden tot het definitief staken van wedstrijden. Met oog hierop wil Feyenoord geen enkel risico nemen, zeker gezien de grote sportieve belangen die er voor de club zijn in de nationale competitie", aldus Feyenoord.
Televisiekijkers
De club is in gesprek met ESPN om "een zo goed mogelijke beeldregistratie te realiseren". Bij de competitiewedstrijd tussen Feyenoord en Ajax hingen eerder dit seizoen ook netten in de Kuip en dat zorgde voor veel klachten van televisiekijkers. Door de netten moesten de camera's anders opgesteld worden.
"Dat dit impact gaat hebben, is een feit", zegt een woordvoerder van ESPN over het besluit van Feyenoord. "Dat geldt voor de mensen in het stadion, die tegen de netten en palen moeten aankijken, maar het lijkt me onontkoombaar dat je dat ook op televisie ziet. De beslissing heeft een grote impact op onze operatie, dus daar moeten we snel mee aan de slag gaan. En dat gaan we ook doen."
Feyenoord komt in de Eredivisie nog vier keer in actie op eigen veld, tegen RKC, FC Utrecht, Go Ahead Eagles en Vitesse. De Rotterdammers, die in de competitie 8 punten voorsprong hebben op de concurrentie, zijn ook nog actief in de Europa League.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
50 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
2 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
13 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
14 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
16 uur geleden