Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord gaat veld tot einde seizoen aan vier zijden afschermen

Feyenoord gaat veld tot einde seizoen aan vier zijden afschermen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat het veld in stadion De Kuip tot het einde van het seizoen aan vier zijden afschermen met netten. Komende zondag komen er tijdens Feyenoord - RKC (20.00 uur) ook al aan alle zijden netten te hangen.

"De club ziet zich genoodzaakt deze ingrijpende maatregel te nemen door de afkondiging van nieuwe, strenge protocollen op het gebied van speelveiligheid die gisteren door de KNVB zijn gecommuniceerd en per direct van kracht zijn", aldus de koploper in de Eredivisie. De maatregel is door de voetbalbond genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen van woensdag in de bekerwedstrijd Feyenoord - Ajax. Ajacied Davy Klaassen werd in het stadion van Feyenoord geraakt door een voorwerp, vermoedelijk een aansteker.

"De nieuwe voorschriften van de KNVB dicteren dat herhaaldelijke misdragingen vanuit het publiek zoals het gooien van voorwerpen kunnen leiden tot het definitief staken van wedstrijden. Met oog hierop wil Feyenoord geen enkel risico nemen, zeker gezien de grote sportieve belangen die er voor de club zijn in de nationale competitie", aldus Feyenoord.

Televisiekijkers

De club is in gesprek met ESPN om "een zo goed mogelijke beeldregistratie te realiseren". Bij de competitiewedstrijd tussen Feyenoord en Ajax hingen eerder dit seizoen ook netten in de Kuip en dat zorgde voor veel klachten van televisiekijkers. Door de netten moesten de camera's anders opgesteld worden.

"Dat dit impact gaat hebben, is een feit", zegt een woordvoerder van ESPN over het besluit van Feyenoord. "Dat geldt voor de mensen in het stadion, die tegen de netten en palen moeten aankijken, maar het lijkt me onontkoombaar dat je dat ook op televisie ziet. De beslissing heeft een grote impact op onze operatie, dus daar moeten we snel mee aan de slag gaan. En dat gaan we ook doen."

Feyenoord komt in de Eredivisie nog vier keer in actie op eigen veld, tegen RKC, FC Utrecht, Go Ahead Eagles en Vitesse. De Rotterdammers, die in de competitie 8 punten voorsprong hebben op de concurrentie, zijn ook nog actief in de Europa League.

Meer uit Voetbal

De Ligt 'sukkelt' met blessure en mist weer duel ManUnited

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.

50 minuten geleden
AZ wijzigt technische staf rond hoofdtrainer Martens

ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.

2 uur geleden
FIFA krijgt meer dan 150 miljoen aanmeldingen voor WK-tickets

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.

4 uur geleden
Coach Sarri van Lazio ondergaat hartoperatie

ROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.

5 uur geleden
Ronaldo (40) houdt vast aan ambitie van 1000 doelpunten

DUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.

11 uur geleden
Inter neemt met kleine zege op Atalanta koppositie weer over

BERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.

22 uur geleden
Algerije met Feyenoorder Hadj Moussa verder in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.

23 uur geleden