Feyenoord gaat met herstelde Kökcü naar Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü reist zondag met Feyenoord naar Amsterdam voor de uitwedstrijd tegen Ajax. De middenvelder is hersteld van een enkelblessure. De international van Turkije is nog niet voldoende fit voor een basisplaats. "Hij kan denk ik een kwartiertje spelen", zei trainer Dick Advocaat.
"Ik moet dus rekening met hem houden", vervolgde de 73-jarige oefenmeester. "Maar dat moet ik ook met Sinisterra, Haps en Fer die terug van blessures komen. Het is niet anders. Ik krijg lijstjes hoe lang zij kunnen spelen. Zo gaat dat tegenwoordig. Maar het is de bedoeling dat ze snel volledig inzetbaar zijn."
Feyenoord begint als nummer 2 van de Eredivisie aan de Klassieker, met een achterstand van 3 punten op koploper Ajax. "Als je kijkt naar onze financiële slagkracht, dan is dat erg knap", zei Advocaat. "Een compliment voor onze jeugdopleiding is ook dat er een paar jonge jongens meedoen. We willen er een wedstrijd van maken tegen Ajax. Ik kijk er naar uit."
Advocaat wilde niet zeggen of hij met Lucas Pratto, Nicolai Jørgensen of de snelle Sinisterra als spits start. "Maar ik weet het wel", zei de Hagenaar die de geblesseerde doelman Justin Bijlow en aanvaller Robert Bozeník nog moet missen.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - De voetbalbond van Curaçao voelt vlak voor het WK niets voor een terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. "Fred Rutten zal Curaçao als bondscoach vertegenwoordigen tijdens het WK", laat voorzitter Gilbert Martina weten aan De Telegraaf.
1 uur geledenMEDELLÍN (ANP/AFP) - Een wedstrijd in de Copa Libertadores tussen Independiente Medellín uit Colombia en titelverdediger Flamengo uit Brazilië is donderdag afgelast na wangedrag van supporters. Die staken vuurwerk af en stichtten brand op de tribunes.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid gaat een "disciplinaire procedure" in gang zetten naar aanleiding van het incident tussen spelers Federico Valverde en Aurélien Tchouameni. Dat meldt de club donderdag op de eigen site. Eerder op donderdag berichtten Spaanse media over een opstootje op de training tussen de twee middenvelders, waarna Valverde naar het ziekenhuis zou zijn gebracht voor hechtingen.
13 uur geledenMONTERREY (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat na zijn vertrek als algemeen- en technisch directeur bij Feyenoord aan de slag bij Monterrey, waar hij sportief directeur wordt. Dat heeft de Mexicaanse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. Te Kloese treedt aan per 1 juli.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Real Madrid-aanvoerder Federico Valverde (27) is donderdag naar het ziekenhuis gebracht na een confrontatie met zijn teamgenoot Aurélien Tchouaméni. Dat melden diverse Spaanse media. In het ziekenhuis is volgens de berichten een snijwond in Valverdes gezicht gehecht.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
1 dag geleden