Feyenoord gaat met herstelde Kökcü naar Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Orkun Kökcü reist zondag met Feyenoord naar Amsterdam voor de uitwedstrijd tegen Ajax. De middenvelder is hersteld van een enkelblessure. De international van Turkije is nog niet voldoende fit voor een basisplaats. "Hij kan denk ik een kwartiertje spelen", zei trainer Dick Advocaat.
"Ik moet dus rekening met hem houden", vervolgde de 73-jarige oefenmeester. "Maar dat moet ik ook met Sinisterra, Haps en Fer die terug van blessures komen. Het is niet anders. Ik krijg lijstjes hoe lang zij kunnen spelen. Zo gaat dat tegenwoordig. Maar het is de bedoeling dat ze snel volledig inzetbaar zijn."
Feyenoord begint als nummer 2 van de Eredivisie aan de Klassieker, met een achterstand van 3 punten op koploper Ajax. "Als je kijkt naar onze financiële slagkracht, dan is dat erg knap", zei Advocaat. "Een compliment voor onze jeugdopleiding is ook dat er een paar jonge jongens meedoen. We willen er een wedstrijd van maken tegen Ajax. Ik kijk er naar uit."
Advocaat wilde niet zeggen of hij met Lucas Pratto, Nicolai Jørgensen of de snelle Sinisterra als spits start. "Maar ik weet het wel", zei de Hagenaar die de geblesseerde doelman Justin Bijlow en aanvaller Robert Bozeník nog moet missen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
3 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
15 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
15 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
16 uur geleden