Feyenoord flitst voorbij Almere City na onweersbui boven De Kuip
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord weet weer wat winnen is. De kampioen leefde zich uit in de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Almere City (6-1), dat na drie speelronden nog steeds wacht op het eerste punt ooit in de Eredivisie.
Feyenoord was wel toe aan een succesje, na de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV (0-1) en gelijkspel tegen Fortuna Sittard (0-0) en Sparta Rotterdam (2-2). De kampioen startte voortvarend en leidde na vier minuten met 1-0. Santiago Giménez opende de score, op aangeven van Quinten Timber. De toeschouwers in de volle Kuip gingen er eens goed voor zitten, maar scheidsrechter Bas Nijhuis dirigeerde beide ploegen na zeven minuten naar binnen vanwege een onweersbui die langer dan aanvankelijk verwacht boven het stadion bleef hangen. Pas na ruim een uur kon het duel weer worden hervat.
Feyenoord bleek weinig aan scherpte te hebben verloren en leidde na negentien minuten met 3-0. Igor Paixão scoorde op aangeven van Calvin Stengs en Lusharel Geertruida maakte alleen voor doelman Nordin Bakker ook geen fout. Thomas Robinet mocht zich aanrekenen dat beide ploegen niet met een tussenstand van 3-2 gingen rusten. De Franse spits van Almere City miste twee grote kansen. Hij gleed eenmaal uit voordat hij wilde schieten. Robinet schoot ook naast terwijl hij nagenoeg op de doellijn stond.
Veel te sterk
Feyenoord was na rust ook in een lager tempo veel te sterk voor de bezoekers. Mats Wieffer tekende voor 4-0. De middenvelder raakte eerder in het duel al de lat. Giménez maakte zijn tweede doelpunt van de wedstrijd vanaf de strafschopstip (5-0). Timber bekroonde een goed optreden met de 6-1. Even voor die treffer scoorde de ingevallen Jochem Ritmeester van de Kamp voor Almere City.
Trainer Arne Slot kon nog geen beroep doen op zijn aanwinsten Luka Ivanusec en Ondrej Lingr. Gernot Trauner, hersteld van een knieblessure, verscheen voor het eerst aan de aftrap en Yankuba Minteh kreeg op de rechterflank de voorkeur boven Alireza Jahanbakhsh. De van FC Twente overgekomen Ramiz Zerrouki kwam na 71 minuten voor Wieffer het veld in. De 19-jarige Gjivai Zechiël mocht bij een voorsprong van 5-0 debuteren bij Feyenoord. De talentvolle middenvelder loste Quilindschy Hartman af.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
8 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
8 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
12 uur geleden