Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord flitst voorbij Almere City na onweersbui boven De Kuip

Feyenoord flitst voorbij Almere City na onweersbui boven De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord weet weer wat winnen is. De kampioen leefde zich uit in de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Almere City (6-1), dat na drie speelronden nog steeds wacht op het eerste punt ooit in de Eredivisie.

Feyenoord was wel toe aan een succesje, na de verloren wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tegen PSV (0-1) en gelijkspel tegen Fortuna Sittard (0-0) en Sparta Rotterdam (2-2). De kampioen startte voortvarend en leidde na vier minuten met 1-0. Santiago Giménez opende de score, op aangeven van Quinten Timber. De toeschouwers in de volle Kuip gingen er eens goed voor zitten, maar scheidsrechter Bas Nijhuis dirigeerde beide ploegen na zeven minuten naar binnen vanwege een onweersbui die langer dan aanvankelijk verwacht boven het stadion bleef hangen. Pas na ruim een uur kon het duel weer worden hervat.

Feyenoord bleek weinig aan scherpte te hebben verloren en leidde na negentien minuten met 3-0. Igor Paixão scoorde op aangeven van Calvin Stengs en Lusharel Geertruida maakte alleen voor doelman Nordin Bakker ook geen fout. Thomas Robinet mocht zich aanrekenen dat beide ploegen niet met een tussenstand van 3-2 gingen rusten. De Franse spits van Almere City miste twee grote kansen. Hij gleed eenmaal uit voordat hij wilde schieten. Robinet schoot ook naast terwijl hij nagenoeg op de doellijn stond.

Veel te sterk

Feyenoord was na rust ook in een lager tempo veel te sterk voor de bezoekers. Mats Wieffer tekende voor 4-0. De middenvelder raakte eerder in het duel al de lat. Giménez maakte zijn tweede doelpunt van de wedstrijd vanaf de strafschopstip (5-0). Timber bekroonde een goed optreden met de 6-1. Even voor die treffer scoorde de ingevallen Jochem Ritmeester van de Kamp voor Almere City.

Trainer Arne Slot kon nog geen beroep doen op zijn aanwinsten Luka Ivanusec en Ondrej Lingr. Gernot Trauner, hersteld van een knieblessure, verscheen voor het eerst aan de aftrap en Yankuba Minteh kreeg op de rechterflank de voorkeur boven Alireza Jahanbakhsh. De van FC Twente overgekomen Ramiz Zerrouki kwam na 71 minuten voor Wieffer het veld in. De 19-jarige Gjivai Zechiël mocht bij een voorsprong van 5-0 debuteren bij Feyenoord. De talentvolle middenvelder loste Quilindschy Hartman af.

Meer uit Voetbal

Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

1 uur geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

10 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

12 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

12 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

13 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

13 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

13 uur geleden