Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Feyenoord-fans veroordeeld tot celstraf na rellen in Rome'

'Feyenoord-fans veroordeeld tot celstraf na rellen in Rome'

ROME (ANP) - Zes aanhangers van Feyenoord zijn door een rechtbank in Rome bij verstek veroordeeld tot gevangenisstraffen van drie jaar en acht maanden en van vier jaar. Dat meldt het Italiaanse persbureau AskasNews.

De fans van de Rotterdamse club worden gestraft voor de rellen rond de wedstrijd in de Europa League tegen AS Roma in de Italiaanse hoofdstad in februari 2015. De zes hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan opruiing, openbare geweldpleging en verzet tegen agenten. De fans moeten ook een schadevergoeding van 3000 euro betalen voor de schade die winkeliers en omwonenden hebben geleden. De zes waren volgens hun advocaat niet bij de uitspraak aanwezig.

De voetbalrellen in het historische centrum van Rome braken voor de wedstrijd uit. Enkele dronken fans gooiden met bierflessen naar de politie en brachten vernielingen aan bij de Spaanse trappen en de Barcaccia-fontein. De rellen zorgden in 2015 voor veel ophef in Italië en Nederland. Er werden diverse geldinzamelingsacties georganiseerd om te tonen dat vele Nederlanders zich schaamden voor de vernielingen aan de Spaanse trappen en aan de eeuwenoude fontein. De Barcaccia-fontein was toen net voor ruim 200.000 euro gerestaureerd.

Meer uit Voetbal

Oud-international Gilardino opvolger van coach Cuesta bij Parma

PARMA (ANP) - Alberto Gilardino is de nieuwe coach van Parma. De 44-jarige oud-international van Italië is de opvolger van Carlos Cuesta, die twee dagen geleden vertrok bij de nummer 15 van de Serie A.

7 minuten geleden
Turkse scheidsrechtersbaas en vicevoorzitter gearresteerd

ISTANBUL (ANP/RTR) - Ferhat Gündoğdu, de voorzitter van de Turkse voetbalscheidsrechtersorganisatie MHK, is samen met zijn vicevoorzitter en nog vijf anderen gearresteerd. Dat maakte de Turkse justitieminister Akın Gürlek dinsdag bekend via X.

4 uur geleden
Oranje start voorbereiding op Griekenland met 24 spelers

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is dinsdag aan het begin van de middag de voorbereiding begonnen op de derde wedstrijd in de Nations League, donderdag in Thessaloniki tegen Griekenland. Bondscoach Xavi Hernández traint in Zeist met de 24 spelers die hij nog over heeft. De oefensessie vindt achter gesloten deuren plaats.

5 uur geleden
Clubs krijgen 31,5 miljoen voor afstaan spelers Nations League

NYON (ANP) - De UEFA heeft deze week 31,5 miljoen euro uitbetaald aan clubs die in het seizoen 2024/2025 spelers afstonden aan landenteams om mee te doen aan de Nations League. Dat zijn de eerste betalingen die voortkomen uit de gemaakte afspraken tussen de Europese voetbalbond en alle clubs in Europa rond clubvergoedingen, het zogenoemde UEFA Club Benefits Programme.

5 uur geleden
FIFA beschuldigt UEFA van 'desinformatiecampagne'

MIAMI (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de Europese UEFA beschuldigd van een 'desinformatiecampagne'. Dat blijkt uit de reactie van de FIFA tegenover een Amerikaanse rechtbank op het verzoek van de UEFA om inzage te krijgen in stukken rond het controversiële, en inmiddels ingetrokken, investeringsplan van de FIFA.

7 uur geleden
Voormalig FC Twente-speler Ruiz interim-bondscoach Costa Rica

SAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is aangesteld als interim-bondscoach van Costa Rica. Dat heeft de voetbalbond van het Midden-Amerikaanse land maandag bekendgemaakt. Ruiz volgt Fernando Batista op, die eerder op maandag werd ontslagen.

7 uur geleden
Suriname wint ook tweede Nations League-duel en gaat aan kop

PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft in de nacht van maandag op dinsdag ook zijn tweede groepsduel in de Noord- en Midden-Amerikaanse Nations League gewonnen. In het Franklin Essed Stadion in Paramaribo werd Martinique met 2-1 verslagen. Na twee speelrondes gaat Suriname met 6 punten aan de leiding in groep B.

8 uur geleden