Feyenoord en spits Dessers uit elkaar
ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdamse club maakt geen gebruik van de koopoptie in het huurcontract met Racing Genk, de werkgever van de Belgische spits. Feyenoord had Dessers voor 4 miljoen kunnen overnemen, maar had daarna ook nog met Dessers zelf een akkoord moeten bereiken over persoonlijke financiële voorwaarden.
Dessers begon bij Feyenoord als wisselspeler, maar groeide daarna uit tot belangrijke waarde. De aanvaller kwam tot 41 wedstrijden. Daarin scoorde hij twintig keer en gaf hij vier assists. Dessers was met tien doelpunten topscorer in de Conference League, waarin Feyenoord de finale met 1-0 verloor van AS Roma.
In de zomer van 2020 maakte de nu 27-jarige Dessers de overstap van Heracles Almelo naar Racing Genk, waar hij een contract voor vier seizoenen tekende maar de verwachtingen niet waar wist te maken. Feyenoord nam hem een jaar later op huurbasis over. Dessers staat nu in de belangstelling van meerdere clubs.
Fantastische tijd
"Ik heb een fantastische tijd bij Feyenoord gehad", zegt Dessers, die een Belgische vader en Nigeriaanse moeder heeft en zondag zijn eerste interlanddoelpunt maakte voor het Nigeriaanse elftal. "Vorig jaar heb ik vlak voor het sluiten van de markt voor deze club gekozen en die beslissing is een van de beste uit mijn carrière geweest. Het hele seizoen was één groot avontuur, waarbij het succes in Europa en de prachtige interactie met het publiek er fier bovenuit steken. Ik koester rugnummer 33 en Feyenoord voor de rest van mijn leven."
Technisch directeur Frank Arnesen van Feyenoord kijkt eveneens terug op een fijne samenwerking met de aanvaller. "Een memorabel jaar, om vele redenen", aldus de Deen. "Cyriel heeft precies gedaan waarvoor we hem gehaald hebben: goals maken en het verschil maken. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan het Europees succes dat de club dit jaar geboekt heeft. En ook niet onbelangrijk: hij heeft de harten van het publiek in De Kuip gestolen."
Meer uit Voetbal
FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz baalde van het gelijkspel van PSV tegen Feyenoord (1-1). "We hadden verdiend om deze wedstrijd te winnen", zei hij.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft voor de achtste wedstrijd op rij niet gewonnen. Op het eigen Old Trafford verloor de ploeg van trainer Michael Carrick met 3-0 van Bournemouth. Justin Kluivert was met een assist belangrijk voor zijn club.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zondag met 2-0 gewonnen van de nummer 3 van de Premier League, Brighton & Hove Albion. Door de overwinning is Liverpool opgeklommen naar de vierde plaats met 15 punten en is het Brighton tot op 1 punt genaderd. Koplopers Manchester City en Arsenal hebben 21 punten. In de volgende speelronde speelt Liverpool tegen Arsenal, en Brighton tegen Manchester City.
4 uur geleden