Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en spits Dessers uit elkaar

Feyenoord en spits Dessers uit elkaar

ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdamse club maakt geen gebruik van de koopoptie in het huurcontract met Racing Genk, de werkgever van de Belgische spits. Feyenoord had Dessers voor 4 miljoen kunnen overnemen, maar had daarna ook nog met Dessers zelf een akkoord moeten bereiken over persoonlijke financiële voorwaarden.

Dessers begon bij Feyenoord als wisselspeler, maar groeide daarna uit tot belangrijke waarde. De aanvaller kwam tot 41 wedstrijden. Daarin scoorde hij twintig keer en gaf hij vier assists. Dessers was met tien doelpunten topscorer in de Conference League, waarin Feyenoord de finale met 1-0 verloor van AS Roma.

In de zomer van 2020 maakte de nu 27-jarige Dessers de overstap van Heracles Almelo naar Racing Genk, waar hij een contract voor vier seizoenen tekende maar de verwachtingen niet waar wist te maken. Feyenoord nam hem een jaar later op huurbasis over. Dessers staat nu in de belangstelling van meerdere clubs.

Fantastische tijd

"Ik heb een fantastische tijd bij Feyenoord gehad", zegt Dessers, die een Belgische vader en Nigeriaanse moeder heeft en zondag zijn eerste interlanddoelpunt maakte voor het Nigeriaanse elftal. "Vorig jaar heb ik vlak voor het sluiten van de markt voor deze club gekozen en die beslissing is een van de beste uit mijn carrière geweest. Het hele seizoen was één groot avontuur, waarbij het succes in Europa en de prachtige interactie met het publiek er fier bovenuit steken. Ik koester rugnummer 33 en Feyenoord voor de rest van mijn leven."

Technisch directeur Frank Arnesen van Feyenoord kijkt eveneens terug op een fijne samenwerking met de aanvaller. "Een memorabel jaar, om vele redenen", aldus de Deen. "Cyriel heeft precies gedaan waarvoor we hem gehaald hebben: goals maken en het verschil maken. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan het Europees succes dat de club dit jaar geboekt heeft. En ook niet onbelangrijk: hij heeft de harten van het publiek in De Kuip gestolen."

Meer uit Voetbal

Feyenoord huurt Spaanse linksback Javi López van Real Sociedad

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft met Real Sociedad een akkoord bereikt over de transfer van Javier López Carballo. De 24-jarige linkervleugelverdediger wordt dit seizoen gehuurd. Feyenoord kan de Spanjaard daarna definitief overnemen.

4 minuten geleden
Ook Schotse voetbalbond trekt steun voor Infantino in

EDINBURGH (ANP/AFP) - De Schotse voetbalbond heeft zijn steun voor de omstreden FIFA-voorzitter Gianni Infantino ingetrokken na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. Dat laat algemeen directeur Ian Maxwell maandag weten.

3 uur geleden
Busquets keert als trainer terug bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP/BELGA) - Sergio Busquets keert terug naar FC Barcelona. De voormalige middenvelder van de Catalanen wordt assistent-trainer bij Barcelona B, maakte de Spaanse kampioen maandag bekend.

5 uur geleden
Cagliari-aanvaller Trepy (20) opgenomen op intensive care

CAGLIARI (ANP/DPA) - Cagliari-aanvaller Yael Trepy ligt op de intensive care van een ziekenhuis in de Italiaanse stad Sassari. Dat meldt de Serie A-club maandag op haar site. Volgens verschillende Italiaanse media, waaronder La Gazzetta dello Sport, was de 20-jarige Franse voetballer afgelopen weekend betrokken bij een ongeluk in een zwembad.

7 uur geleden
RC Lens verslaat Paris Saint-Germain en wint Franse supercup

LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.

22 uur geleden
Trainer Veldman geniet als Heerenveen de ArenA stil krijgt

AMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."

1 dag geleden
Trainer Míchel ziet Ajax na rust instorten tegen Heerenveen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."

1 dag geleden