Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Feyenoord en spits Dessers uit elkaar

Feyenoord en spits Dessers uit elkaar

ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdamse club maakt geen gebruik van de koopoptie in het huurcontract met Racing Genk, de werkgever van de Belgische spits. Feyenoord had Dessers voor 4 miljoen kunnen overnemen, maar had daarna ook nog met Dessers zelf een akkoord moeten bereiken over persoonlijke financiële voorwaarden.

Dessers begon bij Feyenoord als wisselspeler, maar groeide daarna uit tot belangrijke waarde. De aanvaller kwam tot 41 wedstrijden. Daarin scoorde hij twintig keer en gaf hij vier assists. Dessers was met tien doelpunten topscorer in de Conference League, waarin Feyenoord de finale met 1-0 verloor van AS Roma.

In de zomer van 2020 maakte de nu 27-jarige Dessers de overstap van Heracles Almelo naar Racing Genk, waar hij een contract voor vier seizoenen tekende maar de verwachtingen niet waar wist te maken. Feyenoord nam hem een jaar later op huurbasis over. Dessers staat nu in de belangstelling van meerdere clubs.

Fantastische tijd

"Ik heb een fantastische tijd bij Feyenoord gehad", zegt Dessers, die een Belgische vader en Nigeriaanse moeder heeft en zondag zijn eerste interlanddoelpunt maakte voor het Nigeriaanse elftal. "Vorig jaar heb ik vlak voor het sluiten van de markt voor deze club gekozen en die beslissing is een van de beste uit mijn carrière geweest. Het hele seizoen was één groot avontuur, waarbij het succes in Europa en de prachtige interactie met het publiek er fier bovenuit steken. Ik koester rugnummer 33 en Feyenoord voor de rest van mijn leven."

Technisch directeur Frank Arnesen van Feyenoord kijkt eveneens terug op een fijne samenwerking met de aanvaller. "Een memorabel jaar, om vele redenen", aldus de Deen. "Cyriel heeft precies gedaan waarvoor we hem gehaald hebben: goals maken en het verschil maken. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan het Europees succes dat de club dit jaar geboekt heeft. En ook niet onbelangrijk: hij heeft de harten van het publiek in De Kuip gestolen."

Meer uit Voetbal

Vrouwen FC Twente verstevigen koppositie na ruime zege bij AZ

WIJDEWORMER (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben een eenvoudige overwinning geboekt op bezoek bij AZ. De ploeg van trainer Corina Dekker won met 5-0 en verstevigde daarmee de koppositie in de Vrouwen Eredivisie.

1 uur geleden
Ierse verdediger Dunne reservekeeper voor duel tegen Israël

DEBRECEN (ANP) - De Ierse verdediger Jimmy Dunne is aangewezen als een van de twee reservekeepers voor de Nations League-wedstrijd van zijn land zondagavond tegen Israël. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven, nadat de Ierse doelman Gavin Bazunu besloot niet te spelen. Hij ontbreekt in de selectie.

5 uur geleden
Bondscoach Xavi laat Frimpong tegen Servië buiten selectie

BELGRADO (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong komt zondag niet in actie in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League. Bondscoach Xavi Hernández heeft besloten de rechtsback van Liverpool, die ook als rechtsbuiten kan spelen, in Belgrado op de tribune te zetten. Dat blijkt uit de wedstrijdselectie die de UEFA heeft vrijgegeven.

8 uur geleden
Wereldkampioen Spanje begint Nations League met zege op Engeland

LONDEN (ANP) - Wereldkampioen Spanje is de Nations League begonnen met een overwinning op Engeland. In het Londense Wembley was de ploeg van bondscoach Luis de la Fuente in een vermakelijke wedstrijd met 3-2 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen WK. De Spanjaarden maakten na rust een 2-1-achterstand goed.

16 uur geleden
Xavi heeft tegen Servië beschikking over alle 24 internationals

BELGRADO (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft zondag in de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League de beschikking over al zijn 24 geselecteerde spelers. Ook verdediger Jurriën Timber, die onlangs terugkeerde na een liesblessure, is inzetbaar. Dat zei de Spaanse trainer zaterdag in Belgrado.

18 uur geleden
Heracles verstevigt koppositie eerste divisie na winst op Vitesse

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft zijn koppositie in de eerste divisie verstevigd. De ploeg van trainer Vincent Heilmann won in eigen huis met 2-0 van Vitesse. De Overijsselse club komt op 21 punten en heeft de voorsprong op nummer 2 Almere City vergroot tot 5 punten.

21 uur geleden
Georgië ontslaat bondscoach Sagnol na nederlaag in Nations League

TBILISI (ANP) - De Fransman Willy Sagnol is niet langer bondscoach van het Georgische voetbalelftal. De bond van het land in de Kaukasus meldt op zijn website het ontslag van de oud-international en voormalig speler van Bayern München. Ramaz Svanadze, bondscoach van Georgië onder 21, is aangesteld als zijn opvolger.

21 uur geleden