Feyenoord en spits Dessers uit elkaar
ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdamse club maakt geen gebruik van de koopoptie in het huurcontract met Racing Genk, de werkgever van de Belgische spits. Feyenoord had Dessers voor 4 miljoen kunnen overnemen, maar had daarna ook nog met Dessers zelf een akkoord moeten bereiken over persoonlijke financiële voorwaarden.
Dessers begon bij Feyenoord als wisselspeler, maar groeide daarna uit tot belangrijke waarde. De aanvaller kwam tot 41 wedstrijden. Daarin scoorde hij twintig keer en gaf hij vier assists. Dessers was met tien doelpunten topscorer in de Conference League, waarin Feyenoord de finale met 1-0 verloor van AS Roma.
In de zomer van 2020 maakte de nu 27-jarige Dessers de overstap van Heracles Almelo naar Racing Genk, waar hij een contract voor vier seizoenen tekende maar de verwachtingen niet waar wist te maken. Feyenoord nam hem een jaar later op huurbasis over. Dessers staat nu in de belangstelling van meerdere clubs.
Fantastische tijd
"Ik heb een fantastische tijd bij Feyenoord gehad", zegt Dessers, die een Belgische vader en Nigeriaanse moeder heeft en zondag zijn eerste interlanddoelpunt maakte voor het Nigeriaanse elftal. "Vorig jaar heb ik vlak voor het sluiten van de markt voor deze club gekozen en die beslissing is een van de beste uit mijn carrière geweest. Het hele seizoen was één groot avontuur, waarbij het succes in Europa en de prachtige interactie met het publiek er fier bovenuit steken. Ik koester rugnummer 33 en Feyenoord voor de rest van mijn leven."
Technisch directeur Frank Arnesen van Feyenoord kijkt eveneens terug op een fijne samenwerking met de aanvaller. "Een memorabel jaar, om vele redenen", aldus de Deen. "Cyriel heeft precies gedaan waarvoor we hem gehaald hebben: goals maken en het verschil maken. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan het Europees succes dat de club dit jaar geboekt heeft. En ook niet onbelangrijk: hij heeft de harten van het publiek in De Kuip gestolen."
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay is blij met zijn nieuwe contract bij Corinthians. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal heeft een verbintenis getekend die medio 2028 afloopt.
13 minuten geledenNICE (ANP) - Axel Witsel vervolgt zijn loopbaan bij OGC Nice. De 37-jarige Belg heeft een contract voor een seizoen ondertekend bij de club uit het zuiden van Frankrijk.
13 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Jamal Musiala is voor de tweede keer in vier dagen onwel geworden. De international van Duitsland voelde zich kort na zijn invalbeurt in een gewonnen oefenduel van Bayern München met FC Heidenheim (4-2) niet lekker en ging op de grond zitten.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van Rodri bevestigd. De 30-jarige middenvelder heeft een contract van vier jaar ondertekend bij de kampioen van Spanje. Hij komt over van Manchester City.
3 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Voetballer Yael Trepy (20) wordt kunstmatig in slaap gehouden en ligt aan de beademing. Dat meldt zijn club Cagliari dinsdag in een update over zijn gezondheid. De Italiaanse club maakte maandag bekend dat de jonge Fransman is opgenomen op de intensive care.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Doelman Guglielmo Vicario speelt dit seizoen voor Juventus. De club uit Turijn huurt de 29-jarige Italiaan van Tottenham Hotspur.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalcompetitie Premier League gaat dit seizoen voor het eerst bevindingen van het onafhankelijke Key Match Incidents (KMI) Panel, dat beslissingen van scheidsrechters en de VAR beoordeelt, publiceren. Dit moet zorgen voor meer transparantie, zo meldt de topcompetitie dinsdag.
8 uur geleden