Feyenoord en spits Dessers uit elkaar
ROTTERDAM (ANP) - Cyriel Dessers vertrekt bij Feyenoord. De Rotterdamse club maakt geen gebruik van de koopoptie in het huurcontract met Racing Genk, de werkgever van de Belgische spits. Feyenoord had Dessers voor 4 miljoen kunnen overnemen, maar had daarna ook nog met Dessers zelf een akkoord moeten bereiken over persoonlijke financiële voorwaarden.
Dessers begon bij Feyenoord als wisselspeler, maar groeide daarna uit tot belangrijke waarde. De aanvaller kwam tot 41 wedstrijden. Daarin scoorde hij twintig keer en gaf hij vier assists. Dessers was met tien doelpunten topscorer in de Conference League, waarin Feyenoord de finale met 1-0 verloor van AS Roma.
In de zomer van 2020 maakte de nu 27-jarige Dessers de overstap van Heracles Almelo naar Racing Genk, waar hij een contract voor vier seizoenen tekende maar de verwachtingen niet waar wist te maken. Feyenoord nam hem een jaar later op huurbasis over. Dessers staat nu in de belangstelling van meerdere clubs.
Fantastische tijd
"Ik heb een fantastische tijd bij Feyenoord gehad", zegt Dessers, die een Belgische vader en Nigeriaanse moeder heeft en zondag zijn eerste interlanddoelpunt maakte voor het Nigeriaanse elftal. "Vorig jaar heb ik vlak voor het sluiten van de markt voor deze club gekozen en die beslissing is een van de beste uit mijn carrière geweest. Het hele seizoen was één groot avontuur, waarbij het succes in Europa en de prachtige interactie met het publiek er fier bovenuit steken. Ik koester rugnummer 33 en Feyenoord voor de rest van mijn leven."
Technisch directeur Frank Arnesen van Feyenoord kijkt eveneens terug op een fijne samenwerking met de aanvaller. "Een memorabel jaar, om vele redenen", aldus de Deen. "Cyriel heeft precies gedaan waarvoor we hem gehaald hebben: goals maken en het verschil maken. Hij heeft een grote bijdrage geleverd aan het Europees succes dat de club dit jaar geboekt heeft. En ook niet onbelangrijk: hij heeft de harten van het publiek in De Kuip gestolen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft Feyenoord een boete van 7500 euro en een voorwaardelijke straf van het spelen van een uitwedstrijd zonder publiek opgelegd vanwege het vuurwerkgeweld van de Feyenoord-supporters in de uitwedstrijd tegen SC Cambuur op 23 augustus. Dat heeft de KNVB woensdag bekendgemaakt.
37 minuten geledenISTANBUL (ANP) - Dirk Kuijt is aangesteld als interim-trainer bij Fenerbahçe na het vertrek van hoofdtrainer İsmail Kartal. Dat heeft de Turkse voetbalclub woensdag bekendgemaakt. Kartal stapte dinsdag op na de competitienederlaag van een dag eerder op bezoek bij rivaal Galatasaray (2-1).
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China neemt de verontschuldiging van voetballer Kylian Mbappé met betrekking tot een opmerking die hij had gemaakt over Mao Zedong "serieus". Dat zei buitenlandwoordvoerder Guo Jiakun woensdag tijdens een regulier persmoment. "We nemen de verontschuldiging die het betreffende individu heeft gemaakt serieus", aldus de woordvoerder.
1 uur geledenFLEETWOOD (ANP) - Landskampioen Arsenal is in de achtste finales van de League Cup uitgeschakeld door Fleetwood Town, een team uit het vierde niveau in Engeland. De ploeg van trainer Mikel Arteta verloor, met Jurriën Timber in de basis, na strafschoppen. De wedstrijd werd vlak na de aftrap een kleine tien minuten stilgelegd vanwege een overvliegende drone, maar kon daarna worden hervat.
9 uur geledenHAARLEM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de eerste ronde van de KNVB-beker een eenvoudige overwinning geboekt bij de amateurs van Koninklijke HFC. De oud-bekerwinnaars uit Deventer waren met 5-0 te sterk.
9 uur geledenHELMOND (ANP) - Willem II heeft na tien duels op rij zonder zege weer eens een wedstrijd gewonnen. In de eerste ronde van de KNVB-beker won de ploeg van interim-trainer Adri Koster met 4-3 bij eerstedivisionist Helmond Sport.
12 uur geledenLENS (ANP/BELGA) - RC Lens mag de komende twee uitwedstrijden in de Champions League geen supporters meenemen. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Franse club bestraft na wangedrag van fans tijdens het duel met Club Brugge van vorige week. Ook moet Lens een boete van 80.000 euro betalen.
14 uur geleden