Feyenoord en NEC strijden in De Kuip om KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en NEC nemen het om 18.00 uur in de finale van de KNVB-beker in De Kuip tegen elkaar op. De Rotterdammers wonnen het toernooi dertien keer, in 2018 voor het laatst. NEC staat nog op nul eindzeges, maar stond al wel vier keer in de finale.
Feyenoord-trainer Arne Slot mist de langer geblesseerden Quilindschy Hartman en Gjivai Zechiёl. Verdediger Gernot Trauner maakte afgelopen weekend tijdens de gewonnen wedstrijd bij Fortuna Sittard (0-1) zijn eerste speelminuten sinds februari. De herstelde keeper Justin Bijlow zit op de bank.
Ook NEC-coach Rogier Meijer heeft veel te kiezen. De voormalige middenvelder kan alleen niet beschikken over de langer geblesseerde Yvandro Borges Sanches. Lasse Schöne, Bart van Rooij en Dirk Proper zijn bijtijds fit.
Halverwege januari verspeelde Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen NEC in de Eredivisie een voorsprong van twee doelpunten: 2-2. De ontmoeting in Nijmegen is op 12 mei.
Vorig seizoen ging de KNVB-beker naar PSV, dat na strafschoppen Ajax versloeg.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
12 uur geleden