Feyenoord en NEC strijden in De Kuip om KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en NEC nemen het om 18.00 uur in de finale van de KNVB-beker in De Kuip tegen elkaar op. De Rotterdammers wonnen het toernooi dertien keer, in 2018 voor het laatst. NEC staat nog op nul eindzeges, maar stond al wel vier keer in de finale.
Feyenoord-trainer Arne Slot mist de langer geblesseerden Quilindschy Hartman en Gjivai Zechiёl. Verdediger Gernot Trauner maakte afgelopen weekend tijdens de gewonnen wedstrijd bij Fortuna Sittard (0-1) zijn eerste speelminuten sinds februari. De herstelde keeper Justin Bijlow zit op de bank.
Ook NEC-coach Rogier Meijer heeft veel te kiezen. De voormalige middenvelder kan alleen niet beschikken over de langer geblesseerde Yvandro Borges Sanches. Lasse Schöne, Bart van Rooij en Dirk Proper zijn bijtijds fit.
Halverwege januari verspeelde Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen NEC in de Eredivisie een voorsprong van twee doelpunten: 2-2. De ontmoeting in Nijmegen is op 12 mei.
Vorig seizoen ging de KNVB-beker naar PSV, dat na strafschoppen Ajax versloeg.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
6 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
7 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
9 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
18 uur geleden