Feyenoord en NEC strijden in De Kuip om KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord en NEC nemen het om 18.00 uur in de finale van de KNVB-beker in De Kuip tegen elkaar op. De Rotterdammers wonnen het toernooi dertien keer, in 2018 voor het laatst. NEC staat nog op nul eindzeges, maar stond al wel vier keer in de finale.
Feyenoord-trainer Arne Slot mist de langer geblesseerden Quilindschy Hartman en Gjivai Zechiёl. Verdediger Gernot Trauner maakte afgelopen weekend tijdens de gewonnen wedstrijd bij Fortuna Sittard (0-1) zijn eerste speelminuten sinds februari. De herstelde keeper Justin Bijlow zit op de bank.
Ook NEC-coach Rogier Meijer heeft veel te kiezen. De voormalige middenvelder kan alleen niet beschikken over de langer geblesseerde Yvandro Borges Sanches. Lasse Schöne, Bart van Rooij en Dirk Proper zijn bijtijds fit.
Halverwege januari verspeelde Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen NEC in de Eredivisie een voorsprong van twee doelpunten: 2-2. De ontmoeting in Nijmegen is op 12 mei.
Vorig seizoen ging de KNVB-beker naar PSV, dat na strafschoppen Ajax versloeg.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.
5 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.
5 uur geledenNYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
7 uur geleden